Skocz do zawartości

[e-bike] Wybór roweru all-mountain dla emeryta


Rekomendowane odpowiedzi

Budżet jak najbardziej zbliżony do 10 tysięcy - więc modele która można kupić za 11-12 tysięcy, jest ich kilka. Okaże się początkiem sierpnia, na więcej raczej ciężko a kolano potrzebuje ruchu. 

Tero jest na liście. 

Udało mi się wczoraj sprawdzić STEPS E6100 i Performance CX (nie wiem której generacji, Scott Axis eRide 10 2022) i skłaniam się raczej ku temu drugiemu, z opinii użytkownika wiem też że Bosch jest bardziej wydajny, i przy baterii 625 można spokojnie zrobić >150km przy sprzyjających warunkach. Więcej nie potrzebuję, dwa - w zupełności wystarcza mi tryb Eco, może na większym dystansie kolano potrzebowałoby mocniejszego. 

W każdym razie widzę że pomysł był dobry - stawy pracują, a nie czuć obciążenia i bólu, więc obrany kierunek jest dobry a analogowe rowery, cóż, jakieś trzeba oddać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowsza nie nowsza... Silnik Gen 4 jest już od kilku lat, ale "Smart System" pojawił się dopiero rok temu i to właśnie nim warto się zainteresować. W poprzednim nie ma możliwości tuningowania ustawień silnika w aplikacji co jest dość słabe. Masz wtedy 3-4 sztywno ustawione tryby i nie możesz ich pod siebie dostosować. Szukaj słów kluczowych "Smart System" albo "Kiox 300", sam "Kiox" to stary system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 11:29, JWO napisał:

To ja sie podlacze do emeryckich rozwazan.
Pomyslalem o zakupie HT do dlugich krajoznawczych wycieczek, gdzie jazda na rowerze nie jest priorytetem. Drogi od asfaltu po lesne sciezki gorskie, ale bez hardkoru

Zeby nie zakladac nastepnego tematu, to zapytam tutaj. Rower mniej wiecej wybralem:

Haibike | HardNine 10 | Elektryczne rowery górskie


Pytanie czy da sie do tego dokupic bagaznik pod sakwy? Na zdjeciu sa jakies otwory (zaznaczone na zolto), ale nie wiem do czego sluza.

hardnine.JPG.f11db33ec31ac146261938e8f46c018c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich rurach to bez problemu jakieś obejmy/opaski ogarniesz. To mogą być otwory pod błotnik, sporo elektryków widziałem z takowymi, a tuż za rurą podsiodłową też jest mocowanie. 

Jeśli to jakiekolwiek inserty w które można wkręcić śrubę (może ktoś z Haibike potwierdzi), to jesteś w domu, bo z przodu zawsze można dać zacisk sztycy z mocowaniem do bagażnika, a z tyłu pokombinować z dorobieniem jakiegoś adaptera. 

Jeśli o moje poszukiwania chodzi - obejrzałem Gianta Talona, niegłupi, ponoć bateria w zupełności mu starcza, silnik oszczędny (żałuję że nie przetestowałem) ale wizualnie kompletnie mi nie leży. Ten rower wygląda jakby go ktoś skrzywdził, i jak powypadkowy - z wgniecioną ramą pod główką :D 

Naprawdę przyjemny silnik miał tani Kross Hexagon Boost, rzekomo jakiś Bafang, internet pokazuje mi że to jakiś Truckrun. No i pozycja na rowerze wygodna. Ale, za Krossem nie przepadam i wizualnie też rama nie taka jak trzeba, trzy - to jednak niska półka. 

Sprawdziłem też Kellys Tygon R90, fajnie działa ten Panasonic, pokazuje znacznie niższe zasięgi niż inne systemy, ale być może są bardziej realne. Wizualnie bardzo mi się podoba. Nie wiem czy nie pójdę właśnie w ten model, tylko niżej. R90 już nie potrzebuje zmian, napęd XT, widelec RS, hamulce czterotłoczkowe, dropper - no ale na starcie wydatek zaboli. 

Z kolei Bosch CX jest rzekomo prądożerny - jakie jest Wasze zdanie? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JWO napisał:

Zeby nie zakladac nastepnego tematu, to zapytam tutaj. Rower mniej wiecej wybralem:

Haibike | HardNine 10 | Elektryczne rowery górskie


Pytanie czy da sie do tego dokupic bagaznik pod sakwy? Na zdjeciu sa jakies otwory (zaznaczone na zolto), ale nie wiem do czego sluza.

Pewnie coś da się wykombinować, ale jak to będzie wyglądało to już inna sprawa. Jeśli planujesz jeździć z bagażnikiem i sakwami to lepiej poszukać czegoś z bagażnikiem pod sakwy. Zawsze lepiej ten bagażnik wymontować jeśli jest niepotrzebny niż uprawiać "druciarstwo" aby coś domontować.

4 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Z kolei Bosch CX jest rzekomo prądożerny - jakie jest Wasze zdanie? 

Czy w ogóle są jakiekolwiek obiektywne i wiarygodne porównania prądożerności poszczególnych silników?

Sprzedawca chcący sprzedać rower z silnikiem "A" i mówiący, że silnik "B" jest prądożernych to mało wiarygodne źródło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sztywne osie w elektryku to "must have"? Ten Talon i Yamaha jednak nie daje spokoju, może sentyment za Giantem.

Nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem szybkozamykaczy ale jednak przy rowerze ważącym ponad 20kg może to mieć jakieś znaczenie żeby tył był konkretnie zamocowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest z przodu sztywna oś, a z tyłu QR, nie mam z tym problemów. A Ty ile ważysz - bo jak dla mnie ważniejsza jest sumą wagi roweru i jadącego ( u mnie 75 + 25 kg)

A jeśli chodzi o prądożerność to jest nasza ocena - żona jeździła na silniku Yamahy i ładowała baterię 400Wh co 150 km, a teraz ma Boscha i baterię 750Wh ładuje co 200km jeżdżąc w tym samym terenie.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PiotrWie napisał:

U mnie jest z przodu sztywna oś, a z tyłu QR, nie mam z tym problemów. A Ty ile ważysz - bo jak dla mnie ważniejsza jest sumą wagi roweru i jadącego ( u mnie 75 + 25 kg)

A jeśli chodzi o prądożerność to jest nasza ocena - żona jeździła na silniku Yamahy i ładowała baterię 400Wh co 150 km, a teraz ma Boscha i baterię 750Wh ładuje co 200km jeżdżąc w tym samym terenie.

Szczerze powiedziawszy to trochę ciężko mi uwierzyć w takie różnice. Przecież te silniki mają zbliżoną sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli porównasz silnik spalinowy 1.1l w Yarisie z 5.7l V8 w Dodge RAM to pewnie, że spalanie będzie różne.

Ale silniki o tej samej pojemności, mocy i zainstalowane w podobnym pojeździe będą miały bardzo podobne spalanie.

Może ta bateria 750Wh jest coś kopnięta i nie daje pełnej pojemności?

Edytowane przez marcina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch Boschem, ja pewnie postawię na Yamahę :D Stosunek ceny do zasięgu jest najlepszy, albo inaczej przy ograniczonym budżecie pozwala sporo przejechać. 

Szkoda tylko że Giant ma matowe ramy. 

No i rozmiarówka jest trudna do wybrania. Mka raczej za mała, Lka ma długą sztyce i nie udało się obniżyć do mojego wzrostu. Wiadomo, można ciąć - ale po jeździe próbnej bolało kolano i mam to z tyłu głowy. Aczkolwiek obstawiam że to kwestia ustawień siodełka, kierownicy, i całej reszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...