Skocz do zawartości

[Rower do 3000] pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed zakupem roweru w kwocie do maksymalnie 3000zł. Moją uwagę zwrócił Lazaro quantum v4

https://allegro.pl/oferta/wypasiony-cross-lazaro-quantum-v4-full-deore-28-13619279587

Warto inwestować w coś takiego? Zastosowanie to dojazdy do pracy, czasami jakieś szutry, drogi utwardzone. 

Jeśli nie ten, to proszę o wskazanie innego modelu wartego uwagi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to napęd jest przyzwoity, ale...

Geometria tego roweru to jakiś dramat. Nie wiem o co chodzi, ale nawet przy tak wysuniętej sztycy kierownica jest dużo wyżej niż siodełko. Efekt będzie taki, że pewnie będziesz jeździł ze śmiesznym garbem jak połowa Polaków.

Druga sprawa to waga. 14.9 kg. Jeżeli to prawda, to rama musi być potwornie ciężka, a koła jeszcze bardziej.

Możesz stwierdzić że Ci to nie robi różnicy. Nie robi do momentu, kiedy podniesiesz jakiś rower w rozsądnej wadze.

A podsumowując: chyba bym wolał coś na Acera/ Alivio i normalnej ramie, niż tego potwora z Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich klientów właśnie celują marki typu Lazaro, dużo dobrych podzespołów w szczególności napęd Deore, którego nazwa przyciąga kupujących (co z tego ze jest to naped 3x którego mało kto potrzebuje). No i te wszystkie części przyczepione są do byle jakiej, brzydkiej i ciężkiej ramy o przedziwnej geometrii.

Każdy napęd dostępny na rynku regularnie serwisowany i regulowany będzie działał niezawodnie i przez lata. Z drugiej strony wymiana czy to przerzutki czy manetki na taką wyższej klasy to nie jest majątek ani jakiś duży kłopot.

zerknij sobie np na tego Treka, nie wiem jak z dostępnością ale ma teraz dobrą cenę. Przyzwoicie wyposażony, ładny i lżejszy od Lazaro o prawie 2kg.

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-dual-sport/dual-sport/dual-sport-2-gen-4/p/35044/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, ChuChu napisał:

Druga sprawa to waga. 14.9 kg.

Czyli regularna waga roweru z amorem z tej klasy. Reszta jest dobra.

15 minut temu, Artur85 napisał:

Korba równie bez sensu co w tym lazaro, osprzęt półtorej półki niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli finalnie wychodzi na to że muszę zdecydować pomiędzy ramą, a osprzętem. Ciężki wybór dla laika...

Cytat

No i te wszystkie części przyczepione są do byle jakiej, brzydkiej i ciężkiej ramy o przedziwnej geometrii

 

Edytowane przez Bartq99
Pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Artur85 napisał:

Czyli rozumiem, że lepiej jest pójść w tego treka? 

Jeszcze mam pytanie odnośnie napędu, czym się będą różnić 2 blaty z przodu od np. 3 w wyżej wymienianym lazaro? Jak to się przekłada na komfort jazdy i prędkości? Może być to głupie pytanie, jednak ostatnio rowerami interesowałem się jakieś 10 lat temu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...