Skocz do zawartości

[szukam gravela 5-8 tysięcy] głównie asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Szersza da Ci więcej przyczepności ale nie spodziewaj się cudów np. w piachu. Będziesz też mógł zejść z ciśnieniem i będzie trochę bardziej komfortowo na dziurach. Może wolniej na asfalcie.

Co do bieżnika to chyba nie szedłbym w przesadnie agresywne ale nie wiem gdzie będziesz jeździł. Co do konkretnych to ja np. mam takie pod turystykę:

https://sklep.tomarsport.pl/pl/p/Opona-Bontrager-GR1-Team-Issue-700c-x-40c/8261

(sklep przypadkowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie zasnę 🤣

Żona miała takie na swoim rowrze, ja dokupiłem identyczne, bez weryfikowania.

Ale poczytam, dzięki za linka 👍

Przejrzałem. Co do oporów toczenia na asfalcie, to sam nabrałem podejrzeń. Dużo w tym roku jeździłem na innym rowerze, po przesiadce zastanawiałem się czy to wiatr, opony, kac czy ogólne zmęczenie rowerową majówką.

Ale z drugiej strony, w zeszłym roku przejechałem na nich z 1500 km, w tym na sakwach i nie narzekam. Żona jeździ 4 rok na nich i też nie narzeka.

A ponieważ używamy ich do turystyki, mamy też inne rowery, to nie powiedziałbym od siebie nic złego na ich trmat.

Kolega ma jednak szansę kupić znacznie lepsze 👍

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Również poszukuję gravela w kwocie 5000-6500 zł. 
 

Wczoraj odwiedziłem jeden salon w którym był CUBE Nuroad PRO w kwocie 6 400 zł. 
Sam rower wizualnie na +, natomiast posiada hamulce mechaniczne.

Powiedzieli, że mogą zamontować hydrauliczne ale wtedy koszt wyniesie 7 500 zł za całość. 
 

Pytanie czy rzeczywiście warto?

Czy jednak na spokojnie poszukać czegoś innego i coś w tej kwocie się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już miałbyś dać za tego Cube 7500, nie wiem, czy nie lepiej Rower gravel Ridley Kanzo A GRX 600 RIDLEY | Decathlon - na GRX 600. Tu brak stanu, na sklepach jeszcze widziałem. Albo https://www.giant-bicycles.com/pl/revolt-1 - jak sam szukałem, to szło za 7000 zł wyrwać w sklepie internetowym. Za 7000 z hakiem jak szukałem na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że hydrauliczne lepsze ale mechaniki też hamują.

Za 7500 to i Bianchi Via Nirone 7 jest w zasięgu jak dobrze zagadasz w sklepie. Nie przesądzam, który lepszy, po prostu proponuję jeszcze jeden model. Tam jest 10-rzędowy GRX i hydraulika, mocowania do bagażnika, całkiem fajny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem jeden z sklepów i mają 3 propozycje: 

- Orbea Terra H30 GRX 2x11 za 8400 zł

- STORM (Gravel) , nie mogę znaleźć modelu w internecie ale również na GRX tyle, że napęd 1x - za 8 500 zł

- Merida Silex 400 za 8 200 zł 

Czwarta propozycja to z wczorajszego innego sklepu:

- CUBE Nuroad PRO ze zmiana hamulców na hydrauliczne za 7 200 zł

 

Pytanie czy któraś z propozycji jest warta szczególnej uwagi ? Storm oraz Cube najbardziej podchodzą mi wizualnie. 
 

Rowery są troszkę ponad budżet jaki planowałem ale wezmę na raty, więc gdzieś inwestycja rozłoży się po prostu w czasie. 
 

Jest jeszcze propozycja od Was, czyli :

- Giant Revolt 1 2022 za 8 200 zł

Ridley Kanzo A GRX 600 za jakieś 8 000 zł

Spory wybór a jeszcze trudniejsza decyzja.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, spidelli napisał:

A gdzie będziesz jeździł? Bo pytanie czy jest sens "inwestować" w GRX 😉

Głównie dojazdy do pracy, około 20 km dziennie.
Ścieżka rowerowa asfaltowa przez cały odcinek, poza miastem, bez świateł, prosta droga do celu. 
 

Na weekendy jakieś dalsze wypady ale również głównie ścieżki rowerowe, asfalt, jakiś wjazd do parku na równy lekki szuter. 
 

Jest jeszcze Kross Esker 6.0, troszkę tańszy niż powyższe propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Dlaczego nie romet aspre 2? Za 6k masz wszystko czego potrzebujesz

Również o nim myślałem.

Musiałbym zobaczyć na żywo ten model, ponieważ do kolorystyki  2023 są mieszane odczucia opierając się jedynie na zdjęciach z internetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dargenn napisał:

Jako chłop 92 kg

Ok, to jest argument. Moja waga jest znacznie niższa, chociaż jeździłem ostatnio z sakwami po sporych pagórkach i nie narzekam. Fakt, że przejażdżka na hydraulice pokazuje różnice ale wciąż nie sądzę, że GRX jest "must have" dla wszystkich. Ale rozumiem też argument, że ktoś chce kupić rower raz a dobrze. Jeśli jednak jest problem z dostępnością albo cena jest już wysoka, a warunki jazdy, masa rowerzysty itp. na to pozwalają, to nie bałbym się mechaników.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Silence napisał:

Również o nim myślałem.

Musiałbym zobaczyć na żywo ten model, ponieważ do kolorystyki  2023 są mieszane odczucia opierając się jedynie na zdjęciach z internetu. 

 

12 godzin temu, Mihau_ napisał:

Dlaczego nie romet aspre 2? Za 6k masz wszystko czego potrzebujesz

Aż specjalnie się zarejestrowałem, żeby podsunąć jeszcze jeden model zamiast tego aspre 2 2023. Rok temu był aspre 2 2022 na nowej ramie, a w tym roku na tej nowej ramie można kupić Boreasa 2, który jest właśnie na GRX i w mojej opinii rama jest ciekawsza pod względem geometrii i malowania.

 

Link -> https://romet.pl/rower-gravelowy-romet-boreas-2-grx-2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w sklepie Giant. 
 

Sprawdzałem Revolt 1 i przyznam, że była to najlepsza pozycja oraz komfort do tej pory na rowerze typu gravel z barankiem. Kosztował 8 200 zł ale pewnie jakiś rabacik dadzą jak to Pan powiedział. Jedynie kolor Deep Lake jakoś nie porywał ale do zniesienia.

Wcześniej jeździłem za małym crossem Trek Dual Sport 3 2022 i dla porównania przymierzałem Giant Roam 0 i szczerze to również byłem zaskoczony na plus. Szersza kierownica, lepsza pozycja, inny komfort. Rower kosztował 6 000 zł

Mam zamiar wrócić jeszcze do innego sklepu i sprawdzić CUBE Nuroad Race oraz odwiedzić TREKA w sprawie Eskera 6.0

We Wrocławiu jest jeszcze oddział Specialized.
Ciekaw jestem również przymiarki do KELLYS SOOT 50 ale nie wiem czy znajdę. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór będzie pomiędzy :

- Scott Speedster 30, dziś podjadę do 2-3 sklepów we Wrocławiu poszukać czy mają na miejscu do przymiarki, ponieważ jestem ciekaw tego sprzętu

- Kross Esker 6.0, nie był przymierzany ale może dziś uda mi się coś znaleźć na mieście a jak nie to zamówienie w ciemno od producenta, cena 7 500 zł

- CUBE Nuroad Race, jeździłem wersją PRO ale podjadę dziś do sklepu, aby przymierzyć się do tej wersji, cena bez rabatu była chyba 8 400 zł, więc może udałoby się coś wytargować 

- Giant Revolt 1, przymierzałem i bardzo mi pasuje. Jest do kupienia za kwotę 7 400 zł, tylko irytujące jest troszkę to, że przerzutka przód Tiagra, korba Omega. To już lepiej w tej cenie chyba brać Eskera 6.0 w ciemno ?

 

 Co myślicie o tych 4 rowerach ? Który z nich wypada najlepiej ?

Już nie patrząc na różnicę kwot ale na to, aby kupić raz a dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci Tiagra przeszkadza? Na asfalcie zwłaszcza, do tego przednia?

Mam 2 rowery na Tiagrach (przód i tył) z korbami FSA. Natrzaskalem na obu kilka tysięcy km i wszystko działa.

Zleciłem serwis suportów - jeden rok temu, drugi - 3 miesiące temu, wszystko gra. Jedyny problem był z odkręceniem suportu w starszym rowerze i cieszę się, że sam się nie brałem za to.

GRX to taki fetysz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...