Skocz do zawartości

[Ucisk na nerw] Szosa


karol959

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Borykam się z problemem ucisku nerwów w stopach, po 100 km mocniejszej jazdy zaczynam odczuwać jakby mi ktoś stopy pod blokami podpalał ogniem i co 15-20km musze już robić przerwy po 2-5min bo ból robi się dokuczliwy. Posiadam buty szosowe NORTHWAVE Core Plus 2, bloki ustawiał mi koleś co zajmuje się bike fittingiem. Ogólnie buty są wygodne nie odczuwam dyskomfortu jeśli je ubieram i jeżdżę powiedzmy do tych 2h-2,5h, ale gdy przekroczę 3h to zaczyna się problem, staram się też jeździć praktycznie na luźnym zapięciu. Co do rozmiaru buta to według pomiarów wychodzi taki jak używam do chodzenia czy biegania, z lekkim zapasem (swobodnie mogę włożyć palec wskazujący za piętę)

Ktoś może miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie? Może są jakieś sposoby zanim buty pójdą do wymiany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Załóż platformy i po problemie.

Tia, rada od czapy. To może niech jeździ bez butów,  a jak to nie pomoże to bez pedałów. W skrajnym przypadku, bez roweru ;) 

Mnie się zdarzyło, ale na trzysetnym kilometrze. I ostatnie 100km jechałem z bólem. Mnie paliło (tylko w jednej nodze) jak trochę zluzowałem nacisk. Złożyłem to na karb nieprzyzwyczajenia. Jak często kręcisz setki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pedały zatrzaskowe tworzę problemy nieznane użytkownikom platform

Rower tworzy problemy nieznane pieszym ;) 

Znamy Twoje podejście do zatrzasków, ale pytanie było nie czy zrezygnować z nich, tylko co zrobić żeby było lepiej.  @karol959 nie ma zamiaru rezygnować z spd. I bardzo dobrze :) 

Edytowane przez JWO
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2023 o 15:25, karol959 napisał:

Witam,

Borykam się z problemem ucisku nerwów w stopach, po 100 km mocniejszej jazdy zaczynam odczuwać jakby mi ktoś stopy pod blokami podpalał ogniem i co 15-20km musze już robić przerwy po 2-5min bo ból robi się dokuczliwy. Posiadam buty szosowe NORTHWAVE Core Plus 2, bloki ustawiał mi koleś co zajmuje się bike fittingiem. Ogólnie buty są wygodne nie odczuwam dyskomfortu jeśli je ubieram i jeżdżę powiedzmy do tych 2h-2,5h, ale gdy przekroczę 3h to zaczyna się problem, staram się też jeździć praktycznie na luźnym zapięciu. Co do rozmiaru buta to według pomiarów wychodzi taki jak używam do chodzenia czy biegania, z lekkim zapasem (swobodnie mogę włożyć palec wskazujący za piętę)

Ktoś może miał podobny problem i znalazł jakieś rozwiązanie? Może są jakieś sposoby zanim buty pójdą do wymiany.

Pozdrawiam

Jeśli masz duży rozmiar buta spróbuj przesunąć blok nieco do tyłu, skróci to ramie. Tylko zaznacz jak masz obecnie żeby nie było problemu wrócić z ustawieniem. Najlepiej biały marker olejny.

Popatrz też czy nie tańczysz miednicą na siodełku i nie unosisz pięty w trakcie pedałowania, może masz za wysoko siodełko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No buty raczej powinny być bardziej ciasno spasowane niż te do chodzenia. Zobacz czy but nie jest za wąski i stopa nie jest lekko zduszona. Miałem to kiedyś po powrocie na rower. Problem leżał raczej gdzieś w ustawieniach roweru...pomógł lekki fitting, ale przede wszystkim rozciąganie, rollowanie nóg, ćwiczenia na miednicę oraz co najważniejsze masaż stóp na piłce golfowej (to polecił osteopata). Kładziesz stopę na piłce golfowej i jeździsz sobie po piłce. Możesz siedzieć, masaż pod ciężarem samej stopy. Moim zdaniem to ostatnie pomogło najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty shimano  mtb miały plastykowe  żebra wokół blachy na śruby , przebijają się jako wyczuwalna krawędź  przez wkładkę,

po wyprawie 13 dni na rowerze nerw uszkodził się na pół roku. Buty  lekko za duże dla jednej ze stóp były używane wcześniej okresowo doprowadzając do bólu ,ale dawka czasu ma rowerze zrobiła swoje…  

Zobacz co ww butach jest pod wkładką,  

za szeroka stopa daje  podobny efekt, kobiety też to mają chodząc np w  wąskich szpilkach, zwężenie powoduje stan zapalny pochewek, ucisk długo - stan zapalny, podobnie za wąskie  buty narciarskie… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Cross90 napisał:

Miałem podobnie i to już po około godzinie jazdy. Wkładki do butów pomogły. 

Konkretnie te:

https://www.centrumrowerowe.pl/wkladki-do-butow-currex-bikepro-pd24185/?v_Id=148094

Jeśli mamy jakaś wadę stopy to ja bym się raczej skłaniał w kierunku wkładek ortopedycznych na zamówienie. Tylko zabierz ze sobą buty rowerowe bo nie każde będą pasować (z reguły są za szerokie do wąskich butów rowerowych) i trzeba je albo frezować albo docinac.

Ja przerabiałem wkładki speca i niestety ich profilowanie pomimo 3 poziomów mi nie podpasowalo. 

Indywidualne wkładki termoformowalne z normalnych butów były za szerokie (takie produkowane z odcisku i pomiaru dynamicznego na macie tensorycznej)

Dobrano mi za to wkładki indywidualne dopasowywane przez fizjoterapeutę na podstawie pomiaru z maty, chodu itp. Polega to na doborze wkładki pod but i rozmiar nogi, podgrzanie jej w celu dopasowania do stopy, a następnie podklejania takich klinów z PU i peloty. Dzięki nim stopa podczas pedałowania nie załamuje mi się do wewnątrz a kolana ładnie pracują w osi pedałów.

Ustało też pieczenie stopy, ale u mnie to było sporadyczne

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...