Skocz do zawartości

[góry - wiosna] Beskidy, Karkonosze - gdzie można już przyjemnie pojeździć?


Rekomendowane odpowiedzi

Beskidy - wszędzie powyżej 1000m leży jeszcze masa śniegu i po takiej zimie poleży pewnie do majówki. Na Koziej w Bielsku podobno trasy naturalne przejezdne, ale nie byłem osobiście więc nie potwierdzę. Na Gaikach i Magurce Wilkowickiej z tego co widziałem też da się już pojeździć, ale to wszystko niższe szczyty i nasłonecznione zbocza. W głębokie góry na razie raczej nie ma sensu się pchać jeśli nie chcesz brodzić w śniegu ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawy wątek, bo już mnie niesie, ale nie wiem czy bardziej na rower czy narty. Na sylwestrowym wyjeździe miałem narty, a żałowałem, że nie mam roweru (widziałem ślady - ludzie jeździli). W ubiegłym roku na majówce mieliśmy przejazdy po śniegu (na trasach narciarskich).

 

Jak kto z gór, to proszę o doniesienia z terenu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę na Pilsku była pełnia sezonu narciarskiego a między Rysianką i Pilskiem - skitourowego. To oczywiście jest dość wysoka partia Beskidów, ale i na dole w Sopotni Wielkiej  (650-700) było jeszcze biało.

Idą ciepłe dni, więc od dołu będzie "sprzątało" białe. Za tydzień można spodziewać się jako takich warunków w Beskidzie Małym i pewnie niższych partiach Śląskiego. Generalnie  granica zimy pewnie będzie na około 800-1000m.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 22:31, akkwlsk napisał:

Beskidy - wszędzie powyżej 1000m leży jeszcze masa śniegu i po takiej zimie poleży pewnie do majówki. 

Zima była raczej taka sobie więc nie w tym problem. Ponownie zima się przeciąga na chłodny kwiecień rekompensując sobie coraz cieplejsze listopady. Niestety jak sprawdzą się prognozy a wszystko na to wskazuje za chwilę spadnie w górach sporo śniegu i przynajmniej ja zaczynam koło majówki przy dobrych wiatrach. Problem drugi to ciężki śnieg, który znowu "zaśmiecił" gałęziami szlaki i single. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...