Skocz do zawartości

[Kaseta/części] Decathlon RockRider ST 900 s


scyld

Rekomendowane odpowiedzi

Hej cześć,

jestem raczej niedzielnym rowerzystą, znam podstawy podstaw, potrafię ogarnąć swój rower do poziomu umożliwiającego codzienne użytkowanie.
No ale doszedłem do czegoś nowego, czego nie wiem i nawet poprzez wyszukiwarki google/fora rowerowe nie jestem w stanie ogarnąć.

Mój rower:
    MTB Decathlon RockRider ST 900 S

Temat tego posta dotyczy wyłącznie napędu, czyli obecnie:

  • jedna tarcza SRAM X1000 34 zęby - były 32T ale sobie wymieniłem - to jest generalnie SRAM DirectMount Eagle X-Sync2
  • tylna przerzutka MICROSHIFT M665 11-rzędowa
  • prawa manetka MICROSHIFT M8515
  • kaseta MICROSHIFT H113 11 zębatek, od 11 do 46 zębów
  • łańcuch KMC X11

Dwie kwestie do rozpracowania:

  1.  Kaseta H113. Generalnie 11rz więc droga. Można 11T i 13T wymieniać, ale nie wiem na jakie konkretnie (zamienniki?). Kupiłem blat 11T Shimano HG CS, ale łańcuch (nowy) mi na niej skacze, wydaje mi się że zęby mają lekko inny profil. Pytanie: jakie konkretnie koronki/blaty do tej kasety/łańcucha kupować? Potrzebuję konkretnych oznaczeń. O ile cała kaseta kosztuje 300zł, to koronka 11T tylko około 50zł. Więc wybór rozwiązania jest jasny. Wydaje mi się, że ta koronka jest ok: SRAM Eagle 11T PG-1230 albo PG-1210 - czy może być do kasety 12rz ? Allegro oznaczenia H113 w ogóle nie znajduje 😦
  2. Generalnie kaseta 11rz jest mi zbędna. Kupiłem rower z takim napędem w środku covidowego szaleństwa i po prostu to była najsensowniejsza opcja. Ale chciałbym wymienić napęd na, powiedzmy, 1x9 - skoro blatów 10 i 11 chyba przez dwa lata nigdy nie użyłem, a kompletna kaseta jest droga i bez sensu jest za to płacić. Myślę, że powoli szykuje mi się wymiana całej kasety więc "kombinuję". Pytanie: jakie mam tutaj opcje? Co trzeba wymienić/dokupić minimalnie? Na pewno manetka, łańcuch, kaseta, co jeszcze? I na jakie modele / standardy aby to do siebie pasowało - tzn. obecne pozostawione części z nowymi?

Będę wielce zobowiązany za udzielenie porad.
    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wyjdzie Cię przejście na 10 rzędów. Kaseta Deore to jest jakieś 150 złotych. Łańcuch KMC X10 75. Do tego przerzutka Deore 150, manetka 70. 

Pytanie czy jest sens zmieniać, skoro jesteś jak sam piszesz niedzielnym rowerzystą. Bo kaseta Deore 11 rzędowa to 230 złotych, łańcuch 11 rzędowy 90. Jak nie planujesz zajeżdżać w tym rowerze kilku kaset nie ma to sensu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Te części Deore 10 rzędowe będą "współpracowały" z korbą SRAM X1000 34T DirectMount Eagle X-Sync2, którą mam? Bardzo cenna informacja. Poważnie się jeszcze zastanowię nad tą zmianą.

A która konkretnie kaseta Deore 11 rzędowa i łańcuch pasowały by do tego co mam obecnie? Bo to chyba musi się zgrać z korbą jeszcze? Dobrze rozumiem?

Generalnie otworzyłeś mi kilka nowych tematów do przemyśleń. 

Edytowane przez scyld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korbą bez problemu, tym sobie głowy nie zawracaj - każda korba 10-11 zadziała z łańcuchem 10-11. 

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kasety-kaseta-shimano-deore-cs-m5100-11-sp-11-42t-o_l_162_14398.html ta kaseta 11rzędowa. I łańcuch KMC X11, albo inny, do wyboru do koloru. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...