Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox ZEB Ultimate 2023


__guest

Rekomendowane odpowiedzi

...

28 minut temu, Dokumosa napisał:

Tak, Zeb z offsetem 38mm ma koronę patrząc z góry prostą tzn. oś rury sterowej jest na przecięcięciu osi goleni górnych. Wieszy offest to rury goleniowe bardziej z przodu i patrząc z góry korona w kształy V się układa.

Bo to taka "branża".

Co do branży. 

Zenku ;) nie mam jakichś wyrzutów sumienia, jest nowość i niektórzy jeszcze nie mieli jak obczaić fizycznie. Z drugiej strony miałem też możliwość taką, że chłopaki pomogą pisząc bezpośrednio do Rock Shox w tej sprawie, na razie czekam na części ( paczkę ) salon rowerowy powiadomi mnie, że już jest paczka, wtedy coś bardziej zaatakuję w tej sprawie ...

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nieźle namieszaliście Piotrkowi w głowie. Jakby nie można było napisać: większy offset to koło przednie bardziej z przodu, rozstaw kół większy, rower dłuższy. Niby te kilka mm na oko nie zauważalne ale prowadzenie roweru się znacząco zmienia. _Piotrek a tak z ciekawości dlaczego chcesz jak to napisałeś skrócić rower ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sztorm napisał:

To nieźle namieszaliście Piotrkowi w głowie. Jakby nie można było napisać: większy offset to koło przednie bardziej z przodu, rozstaw kół większy, rower dłuższy. Niby te kilka mm na oko nie zauważalne ale prowadzenie roweru się znacząco zmienia. _Piotrek a tak z ciekawości dlaczego chcesz jak to napisałeś skrócić rower ?

Sam "miszo". Wartość dodana to skok amora, grubość lag, jego sztywność, długość mostka, kiery, kwestia opon a nie to czy rozstaw kół będzie kilka mm w tą czy tamtą. Tak bokiem przecież ten jego rower nawet porządnego lasu nie widział. Zawsze odpicowany, oponki prawie nowe, brak uwalenia przez kamienie obręczy, i tak dalej i tak dalej. Nie ma co drążyć dalej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Tak bokiem przecież ten jego rower nawet porządnego lasu nie widział. Zawsze odpicowany, oponki prawie nowe, brak uwalenia przez kamienie obręczy, i tak dalej i tak dalej. Nie ma co drążyć dalej. 

@Tyfon79   :P  Specjalnie dla Ciebie ;) wrzuciłem ( w mój Profil Gracza ) zdjęcie z ubrudzonym rowerem, pamiętam, że rower umyłem tak z grubsza gdzieś po drodze w kałuży, żeby jakoś wyglądał do zdjęcia, na zawodach jeszcze nie byłem z nową ramą, także jakiś tam las pewnie zobaczy nowy Dartmoor Hornet Pro 2022   ... :P :D 

 https://www.ppe.pl/spolecznosc/2101454/Piotrek.html  B)  :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sztorm napisał:

To nieźle namieszaliście Piotrkowi w głowie. Jakby nie można było napisać: większy offset to koło przednie bardziej z przodu, rozstaw kół większy, rower dłuższy. Niby te kilka mm na oko nie zauważalne ale prowadzenie roweru się znacząco zmienia. _Piotrek a tak z ciekawości dlaczego chcesz jak to napisałeś skrócić rower ?

Chciałbym troszku skrócić bazę roweru i załadować 190 mm skoku, nowa rama Dartmoor Hornet Pro jest zdecydowanie bardziej agresywna, spokojnie pomieści taki skok, sprawdzałem na zjeździe, że troszku mi brakuje podniesionego przodu, kierownicy / mostka nie zmieniam, podnosić kierownicy na rurze sterowej też nie będę, jest dobrze, również czy to jadę pod górę czy na prosto.

Dzisiaj rano pisałem do Ciebie  ;) ( komentarz wyżej ) do roboty mam jakieś 5 km, zmieściłem się rowerem w osiem minut, może troszku więcej ? jeszcze na światłach przez chwilę stałem, patrzałem na zegarek, była 6 : 51 jeszcze buty musiałem założyć, chyba dobry wynik ?, na równo 7 : 00 byłem, jeszcze nie grzałem tak na wariata :D ale szybko już.     

Aha i jeszcze jedno ... Oglądałem pierwszy odcinek serialu The Last of Us ( gra z konsoli PlayStation :thumbsup: ) 

NISZCZATOR KLIMAT !!! Zaje@iście przenieśli klimat z gry do filmu ... 10 / 10 B) Babka na wózku inwalidzkim na drugim planie za dziewczyną, niszczy system  ... 

B) :thumbsup: 

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _Piotrek napisał:

Specjalnie dla Ciebie  wrzuciłem ( w mój Profil Gracza ) zdjęcie z ubrudzonym rowerem, pamiętam, że rower umyłem tak z grubsza gdzieś po drodze w kałuży, żeby jakoś wyglądał do zdjęcia, na zawodach jeszcze nie byłem z nową ramą, także jakiś tam las pewnie zobaczy nowy Dartmoor Hornet Pro 2022   ... :P :D   

To inaczej. Jakieś foto z relacji z któregokolwiek bike parku w PL skoro chcesz wsadzić 200 skoku bo brakuje ci no właśnie czego. Nosz kurna szanujmy się choć trochę czasem i nie róbmy jajec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tyfon79 napisał:

To inaczej. Jakieś foto z relacji z któregokolwiek bike parku w PL skoro chcesz wsadzić 200 skoku bo brakuje ci no właśnie czego. Nosz kurna szanujmy się choć trochę czasem i nie róbmy jajec. 

Ostatnio byłem na takich troszku mniej lajtowych zawodach, znajdę zdjęcie z kumplem już po ukończeniu maratonu to wrzucę, fajne zdjęcie było jak pamiętam ... B) 

Co do Bike Parku ... zrobi się troszku cieplej ( taki bardziej sezon rowerowy, no i muszę dojechać samochodem, rowerem troszku za daleko :P) to wrzucę z nowym Dartmoor Hornet Pro Pro 2022, jak chcesz, nawet dupę wrzucę ... swoją ... :P 

 

10 godzin temu, tobo napisał:

Kąt główki sprawia wrażenie abstrakcyjnie nierealnego. 

Tak, na zdjęciu wygląda troszku dziwnie, takie zdjęcie mi się zrobiło, bardziej realnie wygląda rower tam gdzie wrzuciłem zdjęcie w moim profilu gracza, na żywo jeszcze troszku bardziej jest wyrównany rower ... :thumbsup: B)  

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tyfon79 napisał:

To inaczej. Jakieś foto z relacji z któregokolwiek bike parku w PL skoro chcesz wsadzić 200 skoku bo brakuje ci no właśnie czego. Nosz kurna szanujmy się choć trochę czasem i nie róbmy jajec. 

Znalazłem zdjęcie z zawodów :)

Na zdjęciu będzie mój przyjaciel Paweł, ja nie znalazłem się w kadrze, jedynie podaje Pawłowi rękę i widać troszku mój rower, takie zdjęcie zrobił Pan który pstrykał zdjęcia. Zdjęcie za chwilę wrzucam na mój Profil Gracza, nie wrzucam na forum rowerowe, będzie przez chwilę, potem wracam do wcześniejszego zdjęcia  ...   

https://www.ppe.pl/spolecznosc/2101454/Piotrek.html  :)

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj - IX Ogólnopolski Maraton MTB o puchar Ministra Sportu i Turystyki który odbywał się w Kraśniku? start hornetem z 180  mm zebem na dystansie 30 km...  zacytuje regulamin:

Trasa – „pętla” 30 km przebiegać będzie w 99% terenami leśnymi (nadleśnictwo Kraśnik) – ścieżki i drogi leśne Nadleśnictwo Kraśnik. 

Ludzie tam startowali na gravelach i trekingach. Nie mówię, że start sztywną endurówką jest wytaczaniem armaty na wróbla (ale jest) i w sumie może być czymś w stylu absurdalnej zabawy dla beki ale w kontekście powyższych wywodów  o potrzebie większego skoku, pisząc: "Ostatnio byłem na takich troszku mniej lajtowych zawodach"... takie foto jest nieco samozaoraniem  ;) 

a i czemu nie pokazałeś się na trasie? w galerii z maratonu na FB jest twoje foto na hornecie - dość śmieszne bo jedziesz po płaskim z siodełkiem w dole ;) że ci kolana to wytrzymują

 

Edytowane przez seawolf688
literówka
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seawolf688

Piotrek :thumbsup: co roku jest taki Maraton MTB. Miałem napisać troszku bardziej lajtowy, a że już po jakimś czasie nie mogłem edytować, za późno spojrzałem, tak zostało, już nie poprawiałem z następnym komentarzem. A mnie tam nie interesuję kto na czym jedzie, traktuję tą imprezę jako fajną ciekawostkę, wolę sobie pojechać w Niedzielę na Maraton niż grać na PlayStation 5, oczywiście gry też lubię.

Co do Maratonu .. Po drodze był taki nieco dłuższy zjazd, chyba z dwoma zakrętami, za mną jechało parę osób, no nareszcie coś w dół :D po zjechaniu na sam dół, odwróciłem się i żadnego ludzia na rowerze za mną nie było, czekać nie będę :D gdzieś w połowie drogi ( odcinek w którym można się napić nie zsiadając z roweru ) bardziej już dawałem w palnik, nie pamiętam już na którym miejscu byłem. Nowa rama ( mój rower ) Dartmoor Hornet Pro 2022 jest dużo fajniejsza i lepiej mi się siedzi, nie wysiadają mi kolana.             

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłeś w kategorii mini (30km) M4 - 41-50 lat na 51 miejscu (na 59) z prędkością średnią 19,4 km/h i stratą 32 minut 46 sekund do pierwszego w kategorii. Więc ciężko uwierzyć w twoje " do roboty mam jakieś 5 km, zmieściłem się rowerem w osiem minut, może troszku więcej" bo to daje około 37,5 km/h. No chyba że mieszkasz na szczycie 5 km góry a pracujesz u podnóża. 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, być może Panie, ale w czym jest problem? Chyba bardziej bolały by mnie błotniki w tym hornecie niż 20cm zeb. Chce niech ma jeśli sprawia mu to przyjemność, a temat pomocny - wiemy z niego że offest amorka zależy od górnych goleni.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...