Skocz do zawartości

[hamulec hydrauliczny] shimano BR-M585 problem z tłokiem


fajny123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Zapiekł się. Spróbuj, po wyciągnięciu klocków, dać trochę oleju mineralnego na obręb tłoka i potem blokując sprawny tłoczek ponaciskać klamkę. Może tak się rozrusza, jak nie czeka Cię serwis zacisku, tj. rozkręcenie, wyciągniecie tłoczków, przeczyszczenie, nasmarowanie i złożenie do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj go rozruszać blokując ten który porusza się prawidłowo i naciskając klamkę hamulca. Jeśli się wysunie wyczyść w miarę możliwości i przesmaruj olejem mineralnym, wciśnij, i tak kilka razy. Temu "niby" sprawnemu taka operacja też nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze gorzej... Kiedy zablokowałem działający dotąd tłok i nacisnąłem klamkę z 5 razy drugi tłok wystrzeliło. Oczywiście włożyłem go na miejsce no ale i tak najprawdopodobniej cały olej się wylał. Nie wiem co robić czy kupić olej czy iść na serwis czy może tymczasowo zastąpić olej shimano na zwykły olej silnikowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli potrafisz, a po Twojej wypowiedzi sądzę, że nie to kup olej mineralny do hamulców Shimano i zrób serwis hamulca. Najlepiej będzie jak zaniesiesz hamulec do serwisu, który zrobi mu pełny przegląd.

W żadnym wypadku nie stosuj oleju silnikowego do układu hamulcowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to poradzę sobię ze zwykłym odpowietrzaniem hamulców a rozbieranie tego typu zacisków oglądałem wielokrotnie na yt. Nie mam zbytnio czasu i pieniędzy na zaniesienie tego do serwisu. Dodam tylko, że mam drugi taki sam zacisk wraz z klamką może by zacisk zamienić albo przelać olej z tego układu. Jest on stosunkowo nowy gdyż ma z miesiąc albo dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bogus napisał:

Jeśli potrafisz, a po Twojej wypowiedzi sądzę, że nie to kup olej mineralny do hamulców Shimano i zrób serwis hamulca. Najlepiej będzie jak zaniesiesz hamulec do serwisu, który zrobi mu pełny przegląd.

W żadnym wypadku nie stosuj oleju silnikowego do układu hamulcowego!

Wątpię że serwisy będą robić "przegląd hamulca". Ciekawe ile obecnie kasują za odpowietrzanie. Żeby rozkopać zacisk i dźwignię potrzeba ze 40-60 minut. Koszt roboczogodziny plus olej. To raczej nie będzie miało miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...