Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem zestaw do konwersji na rower elektryczny. Na aukcji nie było jasno napisane że jest to zestaw do wolnobiegu i kupiłem zestaw do roweru z wolnobiegiem, mając kasetę w rowerze.
Czy mogę kupić wolnobieg i wstawić do koła? Jeśli tak, to jaki kupić, aby pasował do kasety z 8 biegami 14-32?

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam nowe gotowe koło z silnikiem. Czyli może się bez problemu różnić, o 2 ząbki mniej lub więcej i będzie działać?

Znalazłem wolnobieg z firmy sunrace 13-34 8-rzędowy. Mógłbyś zerknąć czy taki wolnobieg będzie w porządku do kasety 11-32 8 biegowej? (wcześniej się pomyliłem 😑)

https://allegro.pl/oferta/wolnobieg-sunrace-8-rzedowy-13-34-mfm568-12797197133

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze masz możliwość to odeślij to badziewie.

Raz, że żadne wolnobiegi nie są dobre, a tym bardziej te powyżej 7s.

A dwa, to sposób w jaki ułożyskowane jest koło w systemie wolnobiegowym jest znacznie bardziej obciążający dla osi niż w systemie kasetowym.

Największą wadą systemu wolnobiegowego jest właśnie wymuszony wąski rozstaw łożysk podpierających tylne koło.

Napisz co to za silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DokumosaDzięki wielkie. Znalazłem jeszcze podobny wolnobieg, z szybszą wysyłką, tylko według opisu różni się tym, że ma największą zębatkę 34T (super low). Napisane jest też, że kompatybilny jest z łańcuchami, a KMC x8 według opisu na allegro jest kompatybilny 7,1-7,2mm. Czy ten model też będzie w porządku czy lepszy jest ten wcześniejszy?

@Maciek.B Kupiłem ten zestaw z silnikiem 500w 48V. https://www.aliexpress.com/item/1005001373419632.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.c9231802Ro9gUZ

Patrzyłem się na inne zestawy i nie znalazłem niestety w podobnej cenie sensownego w systemie kasetowym 😕Może masz jakieś sugestie w tej cenie?

Edytowane przez expertgroup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek.BRower będę używał do jazdy po mieście, zależy mi jedynie, żeby napęd żwawo chodził.

17 minut temu, Maciek.B napisał:

@expertgroup w tej cenie niestety nie znajdziesz nic sensownego, niezależnie od tego jaki ma być system zębatek.

Napisz jeszcze jakie są twoje oczekiwania w stosunku do tego roweru po zamontowaniu tego napędu?

Znalazłem taki silnik: https://www.aliexpress.com/item/1005004354838259.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2cda38daHAqInU&mp=1

Ten jest kasetowy. Czy ten jest już lepszy?

Edytowane przez expertgroup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, expertgroup napisał:

Ten jest kasetowy. Czy ten jest już lepszy?

Tak, ten jest ok. To jest taki jak stosuje Ecobike w swoich rowerach.

Mialem kiedys taki i zakatowanie zajelo mi 8000 km.

Oczywiscie zablokuj go, bo jazda z predkoscia wieksza niz 25 km/h jest smiertelnie niebezpieczna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ChuChu napisał:

Kupiłeś 500W, ale rozumiem że ograniczysz moc do 250W, prawda?

Właściwie bez znaczenia w przypadku chińskich kitów taki pojazd po konwersji rowerem przestaje być. Przy byle kolizji mogą być poważne konsekwencje.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciek.B napisał:

Oczywiscie zablokuj go, bo jazda z predkoscia wieksza niz 25 km/h jest smiertelnie niebezpieczna ;)

Nie jest. Natomiast gdybyś trochę pojeździł po dużym mieście, zwłaszcza po DDR, to byś zrozumiał dlaczego rowery elektryczne są problemem. Co gorsze, na ogół takie "samoróbki" świetnie przyspieszają, ale cała reszta kuleje.

Prawie wszyscy kierowcy samochodów narzekają na pojawiające się znikąd motocykle. No ale mocno wspomagany "rower", jeżdżący także po DDR, nagle według niektórych nie jest problemem. Mocne "rowery" elektryczne, razem z hulajnogami, to patologia Polskich miast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, ChuChu napisał:

Kupiłeś 500W, ale rozumiem że ograniczysz moc do 250W, prawda?

Tak, oczywiście zablokuje 🙂

3 godziny temu, Maciek.B napisał:

Tak, ten jest ok. To jest taki jak stosuje Ecobike w swoich rowerach.

Mialem kiedys taki i zakatowanie zajelo mi 8000 km.

Oczywiscie zablokuj go, bo jazda z predkoscia wieksza niz 25 km/h jest smiertelnie niebezpieczna ;)

Dzięki, mam nadzieję, że u mnie również się tak dobrze sprawdzi 😀. Kupiłeś 250w czy również 500w?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy silniku w kole wolnobieg przenosi tylko siłę z pedałów więc jego żywotność nie skraca się. 

Oczywiście jest słabym rozwiązaniem ale ... da się używać. 

Ja u siebie zwiększyłem tylko prędkość maksymalną z 25 na 30 kilometrów i po tej trzydziesce wspomaganie jest odcinane. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...