Skocz do zawartości

[do 7000zł] używana szosa endurance/ przełaj


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem w trakcie przygotowań do zakupu szosy endurance, używanej, w karbonie, najlepiej ze stożkami 50mm. 

Przeglądam olx i widzę sporo rowerów w moim zasięgu, Fuji, Krossy, Treki, Focusy, Gianty, Boardmany itp- jest w czym wybierać.

Z tym, że aktualnie posiadam starą szosę Specialized Secteur Sport 2014, alu, sora, karbonowy widelec.

Nic specjalnego, tyle, że rower ma jeden naprawdę przydatny feature- na przód wchodzą opony cx comp 38c, na tył cx comp 35c. 

Dzięki temu wiosną i latem latam na oponach 25c, z kolei już jesień i zima jeżdzę kompletnie inne trasy na cx compach. 

Chciałbym żeby kolejna szosa też była w stanie przyjąć opony 35c z bieżnikiem. 

Czy jesteście w stanie doradzic, które ramy karbonowe tak z 2018/2019, ew. młodsze będą w stanie przyjąć tak szerokie opony? 

Jestem otwary na wszystkie marki, jedynie chciałbym karbon, osprzęt najlepiej 105, waga 8kg, 8,5kg. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx jest ogrom ofert na takie setupy (karbon, 105, waga 8kg, 8.5kg, karbonowe koła), tylko interesuje mnie, która rama jest w stanie przyjąć jak najszersze opony? Oczywiście rama może być starsza, waga moze być wyższa, grupa niższa, napisałem jedynie, że chciałbym- nie znaczy to, że wszystkie wymagania są "must have" (wyłączając karbon). 

 

 

Edytowane przez cord628
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcz i to z dużą ilością miejsca, żeby weszły 35c z bieżnikiem. Moja Orbea Avant która ma dużo miejsca, przyjmuje maksymalnie 35.5mm przy 702mm średnicy. 38c to już nie szosa, a Gravel. 35c właściwie też już się o to ociera.

Wątpię żebyś coś znalazł w tym budżecie. Dodatkowo, raczej będziesz musiał się zadowolić 32c bez bieżnika, jeżeli celujesz w typową szosę.

BTW. 8.5kg na tarczach? Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cord628 Może i koledzy nie są najwrażliwsi ;) ale budżet który sobie założyłeś jest niewystarczający na to aby rower spełniał wszystkie Twoje oczekiwania więc mają rację. Nie dostaniesz na raz karbonowej ramy, karbonowych kół a już na pewno nie stożków 50mm razem z oponami >32/33c i jeszcze ma realnie być rowerem ważącym w okolicach 8kg (napisać to można w ogłoszeniu wiele głupot) ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ChuChu który rok Twojej Orbeii? 

Ok, może i przesadziłem z wymaganiami, ogólnie równie dobrze może być to i 9kg, może nawet trochę więcej (jeśli chodzi o tarcze). 

Odnośnie używanych rowerów, ceny nowych niestety sa z dalekiego kosmosu, a używane można serio dorwać perełki, mało jeżdzone, dobrze zachowane.

Ostatnio kupiłem dwuletnie mtb, które wyglądało jakby ktoś przejechał nim max 500km. Zwykle też ludzie serio nie katujątych rowerów, najczęściej stoi, jest trochę jeżdzony w sezonie i tyle ;). Podobnie nie ma co w takim rowerze sie zepsuć. 

Edytowane przez cord628
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam rower na karbonie, 105 i prześwicie na 35c to nowy model giant defy spełnia te wymagania tylko 35c raczej wchodzą takie bardziej gładkie lub jakieś przełajowe 32/33c. Nie wiem tylko od którego roku nowa rama jest produkowana, czy od 2019, czy od 2020. Co do stożków na sztywne osie bo pewnie tylko takie będą wchodzić w grę przy hamplach tarczowych i większym prześwicie to zapomnij. Szczęściem będzie znalezienie używanej szosy z takimi wymaganiami, a i tak budżet raczej będziesz musiał naciągnąć. Ewentualnie zostaw sobie starego na zimę, a na lato kup szosę karbonową z prześwitem 28/30c. Tutaj rynek dla Ciebie nieco się otworzy. Na nowe nawet nie ma co patrzeć. W tej chwili za ponad 8k chodzą aluminiaki giant contend na 105 i opony wchodzą 35/38c lub canyon endurance al- wchodzi 35c wg producenta. Natomiast ten canyon jak na alu i swój osprzęt jest stosunkowo lekki.

Za nowe (sensowne-nie z alli czyli od polskiego kołodzieja) stożki 50mm pod sztywną oś musisz dać pewnie od 3500-4000zł w górę. Używek poniżej 2,5-3k nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...