Skocz do zawartości

[Owijka] Lizard Skins DSP 1.8mm


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam opinii o owijce Lizard Skins DSP 1.8mm, ale jeżeli ktoś ma grubszą, to też będzie ok.

W Internecie jest sporo informacji, ale mam wrażenie że głównie o poprzedniej wersji.

Ja jestem zainteresowany tą:

https://www.centrumrowerowe.pl/owijka-na-kierownice-lizard-skins-dsp-1-8-race-bar-tape-pd3517/?v_Id=141516

Wzywam wszystkich świętych kolarstwa szosowego: @abdesign @DK064 @Mihau_ @1415chris @KNKS

Macie/ mieliście/ macaliście u kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama firma jest jak najbardziej OK. Tyle tylko że to jest cieniutka owijka w typie race, nie wiem czy na Twoim miejscu nie zainwestowałbym w coś o grubości 3mm. Oczywiście chodzi mi o wygodę i komfort użytkowania. Osobiście lubię cienkie owijki, ale w szosie mam kokpit karbonowy który cos tam tłumi i nie wali po łapach tak jak kierownica alu.

Co do wytrzymałości to u mnie żadna owijka nie wytrzymała dłużej niż jeden sezon, co przekłada się na jakieś 7000km.

Edytowane przez KNKS
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO niszczyciel marzeń...

W grę wchodzi jeszcze Supacaz Super Sticky Kush Classic.

https://www.centrumrowerowe.pl/owijka-na-kierownice-supacaz-super-sticky-kush-classic-pd24221/?v_Id=156151

To prawda że ciężko ją naciągnąć, przez co krawędzie nie układają się na "płasko"?

Teraz, KNKS napisał:

Sama firma jest jak najbardziej OK. Tyle tylko że to jest cieniutka owijka w typie race, nie wiem czy na Twoim miejscu nie zainwestowałbym w coś o grubości 3mm. Oczywiście chodzi mi o wygodę i komfort użytkowania. Osobiście lubię cienkie owijki, ale w szosie mam kokpit karbonowy który cos tam tłumi i nie wali po łapach tak jak kierownica alu.

1.8mm wybieram celowo. Nie lubię owijek w stylu "buły" na kierownicy. 2.5mm to absolutna, górna granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy właściciel mojego Ruuta założył Lizard Skinsa;

twierdził, że rower ma 4 tys km nalatane, strzelam w takim razie owijka miała 3 tys km, ja dorzuciłem 2 tys km. Wrzucam zdjęcie jak wygląda dzisiaj.

Nie wiem jaka jest jej grubości, na pewno minimum 2,5mm. Owijka jest mięsista i bardzo przyjemna w dotyku - aż przestałem jeździć w rękawiczkach. Klej ostatnio mocno osłabł, przez co zaczęła się przesuwać. Kupiłbym znowu taką samą gdyby nie cena...

Zaznaczam jednak, że to moja pierwsza owijka więc nie mam porównania.

20221028_090600.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się to się wypowiem ;) Niszczę dopiero trzecią owijkę. 

Miałem przez rok Lizard Skins DSP V2 Vegas Gold 2.5mm. Jak dla mnie to była nieprzyjemna w dotyku. Ogólnie ok ale nie wiem co tam tam tyle kosztowało.

Zmieniłem na 3 razy tańszą PRO Sport Comfort biały 3,5 mm piankową. Pianka jest znacznie przyjemniejsza. Tylko biała brudzi się od patrzenia ;) Lizard też był brudny ale równomiernie i nie było tego tak widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ChuChu napisał:

PRO ma pasek żelu, dzięki czemu możesz ją odwinąć bez uszkodzenia

Rozumiem, w takim razie wprowadziłem w błąd bo w Lizardzie też jest pasek żelu/silikonu (dwa razy przewijałem kierownicę).

Na przyszły sezon kupiłem Fizika Tempo Bondcush Classic 3mm za 80 zł. Po pierwszym macaniu oceniam stosunek ceny do jakości w stosunku do Lizarda poszybował w górę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z owijek najbardziej pasuje mi ten wzór. Ta jest akurat gruba. Kupując przez internet nie zawsze można dokładnie ocenić.

Poprzednia była cienka i była b. dobra. Służyła 3 lata. A wymieniłem ją z powodu zmiany klamek. Gdyby nie to - pewnie miał bym ją do śmierci :)

PhotoPictureResizer_20221104_204920_copy_1508x2016.jpg

Edytowane przez J67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem i obejrzałem owijkę z tematu, czyli Lizard Skins DSP v2 1.8 mm

Napiszę krótko:

- Gdybym zapłacił 160 zł, tak jak planowałem, to bym się zdenerwował

- Gdybym zapłacił 137 zł, bo za tyle była na Allegro, to pewnie nie byłoby źle, ale dobrze też nie. Pewnie bym żałował że nie kupiłem czegoś innego w tej cenie

- Miałem Voucher, więc "gotówki" zostawiłem tylko 87 zł, no i w takiej sytuacji może być

Prawdę mówiąc, to nie widzę nic specjalnego w tej owijce. Przyczepna, lekko miękka, nic więcej. Naprawdę ciężko mi znaleźć uzasadnienie tej ceny, zwłaszcza że mówimy o najcieńszej wersji. Korki z zestawu są okropne.

Fizik Terra Microtex Bondcush Tacky ( dłuższej nazwy nie było?), jest tańsza, chyba bardziej przyczepna, przynajmniej na sucho i grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ou, wydawało mi się napisał Update, ale jednak nie.

Jakiś czas temu podjąłem próbę założenia owijki. Niestety, ale zakończyła się niepowodzeniem i owijka trafi do Gravela, który pójdzie na sprzedaż w trakcie sezony.

Problem jest jeden i zasadniczy: owijka w ogóle nie jest elastyczna. Ma to swoje zalety, bo nawija się idealnie, nie tworzą się schodki czy "garby" przy pancerzach. Niestety wada tego jest jedna i zasadnicza: owinięcie dookoła manetki jest karkołomne, a wręcz powiedziałbym że niewykonalne żeby to było zrobione estetycznie. Jeżeli od dołu zahaczymy o manetkę, to owijka próbuje odwrócić się na drugą stronę. W najlepszym wypadku, po prostu się pomarszczy. Jeżeli nie zahaczamy o manetkę, tylko wkładamy pod nią, to nie da się nawinąć tak, żeby nie było widocznego kawałka kierownicy, mimo użycia dodatkowego paska. Po prostu, w tym miejscu potrzebna jest elastyczność żeby naciągnąć tak jak trzeba.

Szkoda, bo owijka jest naprawdę fajna, miła w dotyku i dobrze wyglądała na rowerze. Jak komuś nie zależy na idealnym nawinięciu, to pewnie zrobi po swojemu i też będzie dobrze.

Aha, zanim pojawią się komentarze: naucz się nawijać!

Powiem tylko, że nawinąłem kilkadziesiąt owijek przez ostatnie 4-5 lat. Z dobrą owijką, udaje mi się to zrobić praktycznie perfekcyjnie i symetrycznie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...