Skocz do zawartości

[obręcz] Czy lekko dobita obręcz przyjmie ghetto tubeless?


eBiker

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na zapadniętej studzience zaliczyłem multisnejka(aż cztery dziury w jednej dętce). A że opona napompowana do raptem coś ok. 2,5 ATM to brzdęknięcie było konkretne i obręcz też oberwała.

Zaraz utrata powietrza i Geaxy Aka postanowiły opuścić obręcz, a dętka ze wstydu próbowała się powiesić na kasecie. No i tak zastanawiam się jakby skończyłą się taka sytuacja jakbym zjeżdżał z jakiejś górki. Chyba nieciekawie. Więc postanowiłem że z tyłu zrobię GT i teraz pytanie, czy na lekko wygiętej obręczy(Dartmoor Fortress) da taki manewr radę? Bo z dętką jak wracałem z pracy było o.k. mimo jednej luźnej szprychy. Pod spodem zdjęcie poglądowe. Bardziej niż na kasie(w tym przypadku) zależy mi na czasie i dlatego pytam.

 

P_20220828_223102mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzeźwo, znaczy po odespanej nocce. Doszedłem do wniosku że GT nie uda mi się z innego powodu. Ta opona bez lekko napompowanej dętki nie chce się trzymać na tej obręczy. Więc jak ją później napompować?

P.S. Faktycznie trzeba będzie dać nowe szprychy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli obręcz nie ugina się w ty miejscu, czyli nie została wygięta to jest w miarę ok. Samo zgięcie rantów nie jest jakoś mocno szkodliwe, Jeżeli jednak widać ze w ty miejscu obręcz na długości 3-7 albo i więcej cm wyraźnie "ucieka" do wewnątrz koła to obręcz szrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, eBiker napisał:

P.S. Faktycznie trzeba będzie dać nowe szprychy?

Nowe szprychy to praktycznie żaden wydatek - oczywiście dotyczy to przypadku jeśli będziesz wymieniać obręcz na nową. Jeśli zadecydujesz reanimować starą obręcz to po sprawdzeniu wzrokiem czy nie ma widocznych uszkodzeń zakładaj stare szprychy. Jeśli jednak nie jesteś w stanie sam określić stanu obręczy zalecam żeby ją pokazać zaufanemu serwisowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...