Skocz do zawartości

[Stojak] serwisowy


Rekomendowane odpowiedzi

@spidelli, imho, do wyżej wspomnianego celu najlepszy będzie klasyczny stojak serwisowy na tylny trójkąt, np: https://bitul.pl/pl/p/STOJAK-SERWISOWY-RS001/218

Mam i polecam, choć cena ostatnio skoczyła. Zdecydowanie wygrywa z popularnymi tanimi "czarnymi" stojakami. Swoje waży, ale nie za dużo, płynna regulacja haków, no i spawy trzymają.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spidelli napisał:

To inny model ale naprawdę gorąco robi się od 1:24

https://m.youtube.com/watch?v=CKU6ry2shko

Dobra to już widzę 1 problem, o którym nie pomyślałem. Dziura w korbie jest od strony napędu. Stojak zakładamy od strony napędu. Więc trudno będzie kręcić płynnie korbą i go smarować. Będziemy się obijać o dolne rurki stojaka. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniał @PawelW84 jeśli trzpień wchodzi do korby, to na nim spoczywa ciężar roweru. I o ile nie jest jakoś "łożyskowany", to z kręceniem będzie "pod górkę". Potencjalnie dochodzi problem pedała od strony stojaka, ale to w zależności od konstrukcji. Tak czy siak, czekam na opis wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z robieniem popcornu, bo zanim RT coś wyśle, to CR zdąży zwrot rozliczyć ;) A oba sklepy w Bydgoszczy :)

Ten PRO raczej nie będzie łożyskowany. Oficjalnie mało informacji ale trafiłem na sklep, który zamieszcza więcej zdjęć:

https://www.bike-components.de/en/PRO/Bike-Stand-for-Hollowtech-II-Mounts-p53255/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jak byk stoi "for safely parking your bike " . Do szybkich akcji ' łańcuchowych' lepszy będzie za tylne koło. Jeżeli jednak ktoś się upierać będzie zawsze można na ten metalowy trzpień nadziać jakąś PCV-ke dopasowaną do średnicy ośki. Zawsze to mniej rys.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CoolBreezeOne napisał:

Mam i polecam, choć cena ostatnio skoczyła. Zdecydowanie wygrywa z popularnymi tanimi "czarnymi" stojakami. Swoje waży, ale nie za dużo, płynna regulacja haków, no i spawy trzymają.

Kurcze, a ja mam dobre doświadczenia z tymi popularnymi czarnymi. Teraz po raz pierwszy kupiłem BikeHand, do parkowania roweru, ale mam kilka SuperB, i żadnych problemów. Ba - jeden nawet w serwisie był, i jestem pod wrażeniem ile służył. 

Ale, z ciekawości sprawdzę pewnie Bitula, i tak chciałem zamówić klucz do trzymania kaset, bo zamordowałem bacik DIY. Owszem, podrożał ale tanie stojaki z 39 skoczyły na 59. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MikeSkywalker napisał:

kupiłem BikeHand, do parkowania roweru, ale mam kilka SuperB

To może źle się wyraziłem. Miałem na myśli te tanie no-namy z Allegrosza za max. 2dychy. Takie przerabiałem. A BH i SuperB, to już jednak markowe są :) Nie zmienia to faktu, że regulacja wysokości haków w Bitulu to git opcja. No i grubość spawanego materiału też na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjechała odrobina złomu. Zakup w Bikster.pl. Zamówione w poprzedni poniedziałek. Dostawa dzisiaj. Po drodze kontaktowali się i informowali, że może być lekki poślizg z uwagi na dużą liczbę zamówień. Ostatecznie cena to 703 zł. Promocja + dodatkowy kod na stronie sklepu. Darmowa dostawa. 

Uwagi na szybko:

  1. ciężki co traktuje jako zaletę, 
  2. wydaje się bardzo stabilny (jeszcze nie zapinałem roweru), 
  3. podstawa jest ogromna, to V zajmuje sporo miejsca, ale to wg. mnie na plus, bo wpływa na stabilność, 
  4. rury grube, dodatkowo pionowe rury mają profil łezki, przez co nie kręcą się w sobie, 
  5. w zestawie wszystko, co potrzeba do złożenia, bo przychodzi w kilku częściach, 
  6. głowica wydaje się przemyślana, korbka nie jest taka zła i dość szybko zmienia rozwarcie szczęk, 
  7. obracanie głowicy jest bardzo wygodne, 

Minusy na szybko:

  1. brak tacki - trzeba kupić oddzielnie, 

Co do samej tacki to jest dostępna oddzielnie w kilku wersjach:

Wersja premium daje jeszcze możliwość instalacji np. wieszaka na czyściwo (70 zł) - https://www.rowertour.com/p/213831/uchwyt-na-recznik-park-tool-pth-1 

Dla dociekliwych różnica między wersją 9.3 a 10.3

  • 10.3 w zestawie ma prostą tackę (ta za 79 zł), 
  • 10.3 ma modyfikacje łapy, które polegają na: zastąpieniu korbki metalowej taką mimośrodem, plastikowa podkładka do wieszania za siodło, sama podkładka pod siodło moim zdaniem potrzebna nie jest, ale da się ją zastąpić jakby co ;) 
  • adapter z szybkozamykaczem (ten za 76 zł).

Różnica w cenie wg. Bikster.pl

  • 9.3 - 703 zł (z dodatkowym kodem), 
  • 10.3 - 1149 zł (nie ma kodu dodatkowego), 

Czyli mamy 446 zł różnicy na dziś. Dokupując tackę (79 zł) i adapter (76 zł) różnica wynosi 291 zł. Czyli na mój chłopski rozum podkładka plastikowa do wieszania za siodło + korbka z mimośrodem zamiast korbki metalowej kosztuje 291 zł. 

Wrażenia z pracy z rowerem wieczorem.

20230221_100345.jpg

20230221_100350.jpg

20230221_100422.jpg

20230221_100616.jpg

20230221_100810.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...