Skocz do zawartości

[Rower do jazdy z fotelikiem dziecięcym] trekkingowy czy crossowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

rozglądam się za rowerem, do którego będę mógł zamontować fotelik dla dziecka (najlepiej mocowanym do ramy z uwagi na lepszą amortyzację).

Rower ma służyć do jazdy po asfalcie, leśnych drogach i szutrach (oczywiście bez jakichś szaleństw z uwagi na dziecko).

Chciałbym też aby można było od czasu do czasu pojeździć samemu bez fotelika.

Zależy mi na wygodnej pozycji jazdy.

Obecnie mam Krossa Level R2 z 2015 roku i będę go sprzedawać bo po dłuższych dystansach odczuwam masakryczny dyskomfort (tyłek, plecy, nadgarstki).

Budżet to 2500 - 3000 zł.

Cały czas oglądałem rowery treningowe, ale obawiam się trochę, że mają za cienkie koła i pod moją wagą (ponad 95kg i waga dziecka z fotelikiem) będzie latać po drodze jak szmata.

Jeśli jestem w błędzie, wyprowadźcie mnie z niego proszę.

Myślałem że rowery crossowe to to samo co wyżej wspomniany Kross Level ale z tego co czytam ponoć mają wygodniejszą pozycję jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślałem że rowery crossowe to to samo co wyżej wspomniany Kross Level ale z tego co czytam ponoć mają wygodniejszą pozycję jazdy.

Teoretycznie tak ale to już kwestia konkretnego modelu

Cytat

Cały czas oglądałem rowery treningowe, ale obawiam się trochę, że mają za cienkie koła i pod moją wagą (ponad 95kg i waga dziecka z fotelikiem) będzie latać po drodze jak szmata.

Jeśli jestem w błędzie, wyprowadźcie mnie z niego proszę.

Rowery trekingowe mają podobnej szerokości opony co crossowe

 

 

Jeśli ma być ten fotelik to imo lepiej, przez bardziej klasyczny kształt ramy (łatwiejszy montaż) sprawdzi się trekking. Za to bez fotelika cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trekingu jesteś wyprostowany i dziecko siedzi nosem u ciebie w plecach, natomiast na crosie jesteś nieco pochylony i mlody ma więcej przestrzeni do oddychania. 

I prawdę mówiąc ja bym popracowal nad wygodą jazdy na obecnym mtb. Siodelko bardziej dopasowane do tylka, inne gripy, zmienić kombinację mostek-kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...