Skocz do zawartości

[do 3000] uniwersalny do jazdy po lesie i drogach twardych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru do 3000 zł, na którym będzie się fajnie jeździć zarówno po mieście jak i po lesie / jakiś mniejszych wybojach. Upatrzyłam sobie dwa modele, nie mam pojęcia który będzie lepszy: Unibike Flash czy Trek Dual Sport 2021? A może coś jeszcze innego polecicie? Mam 167cm wzrostu, waga 61kg.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poprzednik Dual S 1 z 2021r ma napęd na wolnobiegu . Ogólnie ma słaby napęd . Nie polecał bym go do jakiejś ambitniejszej turystyki . Dodatkowo ma mechaniczne tarczówki tektro . Nie miałem z nimi do czynienia ale cudem techniki raczej nie są . To nie znaczy że rower należy całkiem skreślić . Do rekreacyjnej jazdy , dla lekkiego jeźdźca da radę  . Ale ....  Jeśli możesz sobie pozwolić na więcej to warto .  Dual S 2 z 2021 ma już 8 rzędową kasetę i nadal taki sobie napęd. Co do hamulców jest problem bo w opisie nie ma , a zdjęcia ze strony Treka i sklepu Sprint pokazują inne hamulce . Czyli zyskała byś kasetę zamiast wolnobiegu . Moim zdaniem warto bo i większy zakres przełożeń i lepsza jakość całości . Rowery z 2021 roku maja napęd 3x ...  czyli z przodu są 3 blaty . To daje bardzo duże możliwości doboru przełożenia ale też lekko komplikuje obsługę biegów .

Rowery z 2022 są inne , lepsze . Dual 1 ma  8 rzędową kasetę ale  nadal mechaniczne hamulce . Jest pomiędzy 1 a 2 z poprzedniego roku . Dual S 2 ma już przyzwoity napęd niestety informacji o hamulcach brak albo są sprzeczne . Być może ze względu na braki podzespołów montują co akurat mają . ???  Raczej będą to hydrauliki shimano albo tektro . Oba modele 2022 mają dwublatową korbę . I tu nie potrafię powiedzieć czy ci to będzie pasować . Duży blat ma 46 zębów co daje już dość twarde przełożenia , mały ma 30 czyli dość lekko . Oczywiście dobierzesz wymagane przełożenia tylko może się zdarzyć że będziesz jeździć ze sporymi przekosami .  Chyba za głęboko wszedłem w temat :) Ale w razie czego wyjaśnię , a może ktoś znający te rowery się odezwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...