Skocz do zawartości

[do 3000] uniwersalny do jazdy po lesie i drogach twardych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru do 3000 zł, na którym będzie się fajnie jeździć zarówno po mieście jak i po lesie / jakiś mniejszych wybojach. Upatrzyłam sobie dwa modele, nie mam pojęcia który będzie lepszy: Unibike Flash czy Trek Dual Sport 2021? A może coś jeszcze innego polecicie? Mam 167cm wzrostu, waga 61kg.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, WaGiant napisał:

Tak, dzięki bardzo pomocny. Teraz się tylko zastanawiam czy dla moich potrzeb wystarczy tańsza "jedynka" czy jednak doinwestować do duala 2..?

Edytowane przez Vilya__
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał poprzednik Dual S 1 z 2021r ma napęd na wolnobiegu . Ogólnie ma słaby napęd . Nie polecał bym go do jakiejś ambitniejszej turystyki . Dodatkowo ma mechaniczne tarczówki tektro . Nie miałem z nimi do czynienia ale cudem techniki raczej nie są . To nie znaczy że rower należy całkiem skreślić . Do rekreacyjnej jazdy , dla lekkiego jeźdźca da radę  . Ale ....  Jeśli możesz sobie pozwolić na więcej to warto .  Dual S 2 z 2021 ma już 8 rzędową kasetę i nadal taki sobie napęd. Co do hamulców jest problem bo w opisie nie ma , a zdjęcia ze strony Treka i sklepu Sprint pokazują inne hamulce . Czyli zyskała byś kasetę zamiast wolnobiegu . Moim zdaniem warto bo i większy zakres przełożeń i lepsza jakość całości . Rowery z 2021 roku maja napęd 3x ...  czyli z przodu są 3 blaty . To daje bardzo duże możliwości doboru przełożenia ale też lekko komplikuje obsługę biegów .

Rowery z 2022 są inne , lepsze . Dual 1 ma  8 rzędową kasetę ale  nadal mechaniczne hamulce . Jest pomiędzy 1 a 2 z poprzedniego roku . Dual S 2 ma już przyzwoity napęd niestety informacji o hamulcach brak albo są sprzeczne . Być może ze względu na braki podzespołów montują co akurat mają . ???  Raczej będą to hydrauliki shimano albo tektro . Oba modele 2022 mają dwublatową korbę . I tu nie potrafię powiedzieć czy ci to będzie pasować . Duży blat ma 46 zębów co daje już dość twarde przełożenia , mały ma 30 czyli dość lekko . Oczywiście dobierzesz wymagane przełożenia tylko może się zdarzyć że będziesz jeździć ze sporymi przekosami .  Chyba za głęboko wszedłem w temat :) Ale w razie czego wyjaśnię , a może ktoś znający te rowery się odezwie .

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...