Skocz do zawartości

[XC do 10000pln] Rower XC/Marathon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Aktualnie poszukuję maszyny na nadchodzący sezon, co jednak nie okazało się takie łatwe. Rower:
przeznaczony do ścigania i treningów XC, rama karbon, hardtail, jeden blat z przodu, waga możliwe jak najniższa. Kwota za nowego z FV do 12500, używka do max 9k. 
Wzrost:185cm
Waga: 87kg

Modele, które póki co wpadły mi w oko to Orbea Alma M30/M50 i Trek Procaliber, niestety pierwsza z propozycji jest niemalże niedostępna a w przypadku drugiej zauważyłem wiele ofert, które wspominały o  połamanej ramie, czego wolałbym uniknąć.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,
Tomek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockrider XC900, jakiś ostatni jeszcze im został lub poczekać na nowy model https://www.decathlon.pl/p/rower-mtb-xc-900-29-carbon/_/R-p-300807?mc=8643985

Canyon Exceed CF 5 lub 6, dostępne od ręki, można zamawiać https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/cross-country-bikes/exceed/cf/

Każdy szanujący się producent będzie miał w ofercie rower spełniający założenia, kwestia zorientowania się w okolicznych sklepach co jest dostępne i decyzji czy celujesz w tańsze marki czy premium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że Rockshoxy i Foxy można pooglądać na obrazkach w internecie. Dostępność jest fatalna. Dzwoniłem do sklepu i mi pan powiedział wprost - ile chcę za dany rower zapłacić - bo może będzie miał ze trzy sztuki i sprzeda temu, kto się nie będzie targował... W sumie to padła wręcz sugestia, że temu, kto zapłaci najwiecej. Czas oczekiwania przynajmniej 5-6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decathlonowski xc 900 dostępny jest w rozmiarze XL czyli niby łapiesz się w rozmiar, no chyba że wolisz mniejszy rozmiar i potrzebujesz L to warto obserwować bo ostatnio coś tam się pokazują te modele jak i xc 900s trzeba śledzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcescoWszystkie w akceptowalnych kolorystykach są niestety niedostępne. "Tęczowy szał" jakoś no nie wiem, kwestia gustu a raczej jego braku ;) 

image.thumb.png.05020968db06f88ac9afaab5dd3abeef.png

Jest ktoś w stanie polecić Ghost'a (Lector Essential), Konwa Bike albo Scott'a Scale'a? Pytam o użytkowanie, wrażenia, jakość wykonania, łamliwość - obeznany z kolarstwem kumpel pomimo mojego szczerego zapału odradził Exceed'a "łamią się, aż śmieszne". Ile ludzi tyle opinii, więc chciałbym poznać ich maksymalnie wiele :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcesco napisał:

Rozmiar XL w dostawie od 3 do 10 dni roboczych.

Jakie XL... Na 185 cm tylko i wyłącznie L!

Ten kolorowy Exceed jest paskudny. Nic dziwnego, że są na stanie. ;) Zrobili też Luxa w takim malowaniu. Fuj.

52 minuty temu, _thomaso napisał:

Jest ktoś w stanie polecić Ghost'a (Lector Essential), Konwa Bike albo Scott'a Scale'a? Pytam o użytkowanie, wrażenia, jakość wykonania, łamliwość

3 sezony na Scale'u RC 900, rama HMF. Zaliczył parę solidnych dzwonów, rama cała. Delikatnie pękł jedynie lakier od naprężeń na łączeniu rury podsiodłowej z górną i górnymi widełkami, ale mam ciężki tyłek, więc miał prawo. Bardzo krótki i sztywny tył, zbiera się aż miło. Aż żal mi się z nim rozstawać, bo to naprawdę świetna konstrukcja, ale...zachciało mi się fulla. ;)

 

...chociaż pewnie będzie tak, że uznam, iż nie ma sensu go sprzedawać i sobie zostawię. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens pakować się w używkę, to Ci nie powiem, bo jeszcze nigdy nie kupiłem używanego roweru. :) Gdybym miał kupować od samego siebie - powiedziałbym, że tak. :D Ale ludzie są, jacy są...ściemniają, wciskają kit, byle tylko sprzedać. Mało kto uczciwie powie, co było lub jest do zrobienia.

Nie bierz mnie za jakiegoś fanboya marki, ale jeśli chodzi o Scale to mogę dodać, że jeszcze NIGDY nie słyszałem, żeby jakiś pękł. Procalibry - notorycznie, Exceed - zdarzyło się wśród znajomych jakieś niewielkie uszkodzenie. A o Scale nigdy niczego takiego nie słyszałem. Moim zdaniem to bardzo udana rama, zresztą fakt, że od lat nie wprowadzają w niej modyfikacji tylko to potwierdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc też się zastanawiam czy nie kupić nowego roweru i właśnie taki podobny target mam, tylko rozmiar mniejszy. No i szukam pod siebie, tzn ma być wyposażony albo kompletnie w XT, albo żeby jak najmniej elementów było trzeba wywalić żeby pełne XT osiągnąć... Stąd wzrok skierowany na Superiora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...