Skocz do zawartości

[SPD] czy warto zainwestować


Rekomendowane odpowiedzi

Ja powoli dojrzewam do zakupu. 😨 

Popatrzyłem na dostępne modele. Nie wiedziałem że są przypisane do grupy :D 
Jak na razie w grę wchodzą modele szosowe (99% to u mnie szosa): PD-R9100, PD-R8000, PD-R7000. Różnica między nimi to w zasadzie waga i cena ;) 
Dodatkowo:
Nowsze bloki ( z tym że SH10, SH11 i SH12 pasują do wszystkich).
Road clearance (Prześwit do ulicy?) - co to dokładnie jest? Mierzony w stopniach 35, 33, 31, największy dla grupy 9000
R8000 i R9100 są też z dłuższą osią o 4mm, w czym to jest lepsze?
Do tego dochodzą buty, które muszą też być szosowe. Jakieś modele możecie polecić które, będą pasować i będą wygodne?

Aby wszystko pasowało do grupy skłaniam się do R8000.
I na koniec pytanie, dlaczego szosowe, a nie mtb? ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o pedałach i dobranych do nich butach z blokami. Jeżdżąc w mieście pewnie będziesz tez chodził - w mtb można to robić prawie normalnie. 

Wypiananiem na światąłch się nie przejmuj - po pewnym czasie staje się to tak intuicyjne, że nieświadome. Dwie, trzy gleby i umiesz. Trochę inna sprawa jest w trudnych, technicznych miejscach - w grząskim czy wyboistym terenie gdzie jest wąsko, na stromych trawersach ale w takich miejscach nie jeździsz. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Joker86 napisał:

Muszę się pochwalić że kupiłem zestaw Shimano 520 plus obuwie B'twin jakiś podstawowy model za 160zł,po przejechaniu jakiś 100km,jestem bardzo zadowolony,pomijam jedną glebę zapomniałem się wypiąć,jest to coś zupełnie innego niż platforma,polecam każdemu.

No i git

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JWO napisał:

Wydaje się ze te drugie, przez tą ramkę będą lepsze.

Ramka daje tyle, że jeśli nie jesteś wpięty (bo np. nie trafiłeś za pierwszym razem a chcesz ostro ruszyć), masz lepsze podparcie. Po prawidłowym wpięciu przeważnie nie ma w ogóle styku z butem, może odrobinę jeśli but bardzo miękki.

Większość pewnie jeździ w SPD bez ramek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nic ramka w pedałowaniu bez wpięcia nie daje. Blok wpada w pedał po obrocie albo trzech jak się nie trafi i ma pecha bo pedał jest uwalony błotem, dokładnie tak samo się pedałuje i trafia w początkowej fazie jazdy na i bez ramki. Ramka jest specyficznym i bardzo przydatnym rozwiązaniem, ale nie do tego służy - ona jest do miękkich butów. Jak się jeździ w owych miękkich butach, które są dedykowane nieco innym zastosowaniom niż ganianki XC to ramka daje dodatkowe oparcie, którego zwykły pedał nie zapewnia bo w zamyśle współpracuje ze sztywniejszymi butami. O tu widać do czego jest ramka:

 

ped2.jpg

pd-m545

ped3.jpg

pd-m8020

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, już wiem :). Nazwy mnie zmyliły.

Cytat

I wear my MTB shoes with my road bike all the time. A number of the other guys in our group ride also do, nothing wrong with it at all.

bike jest road, ale pedały są SPD, nie SPD-SL.

Ok zostaje przy SPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostronne, żeby nie było za łatwo na początek. 

@JWO, mam wrażenie, że przeczytałeś za dużo haseł typu: "Wide platform for the efficient transfer of power" i teraz szukasz od razu jakichś mikrooptymalizacji, które tylko skomplikują Ci życie. 

Mam w graveloszosie zwykłe 520'ki bez ramek, buty Shimano z indeksem twardości podeszwy 5/12, mogę w nich normalnie chodzić a wcale nie czuję, żeby brakowało podparcia albo blok wbijał się w podeszwę. Na początek zabawy kup jakiś podstawowy, sprawdzony zestaw, przez jeden sezon opanujesz obsługę, określisz co dla Ciebie jest ważne, wtedy będzie pora na optymalizację i poprawianie stylówy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na SPD w góralu od 20 lat więc jak kupiłem Tribana to założyłem M530 żeby używać tych samych butów.

Jak się wkręciłem w szosę i zmieniłem na "prawdziwą" szosę ;) to i pedały szosowe zakupiłem i buty SH-RC300.

Ożesz *&^&^$%*^% na tym się nie da ani chodzić ani jeździć :wallbash:

Po kilka lądowaniach jajkami na ramie bo:

1. wpiąć się można tylko z jednej strony 

2. podeszwa w szosowych butach jest śliska jak diabli i próba podparcia śródstopiem kończy się jajecznicą na ramie

Skończyło się za zakupie M520 + przejściówka do butów żeby zamontować bloki SPD. 

PS. Nie odczuwałem lepszego podparcia w szosowych, but ma tak twardą podeszwę że dla mnie nie ma różnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje oczekiwania i swoje doświadczenia i bardzo dobrze bo w różnorodności tkwi urok. Ja też jeździłem w "góralu" w spd 20 lat, no może teraz to jest 20 bo zacząłem jakoś w 2000 moje pierwsze szosowe to były ultegry 6700 więc też już dość dawno... Kupiłem, przykręciłem, wpiąłem się i pojechałem, o i tyle nauki. Nigdy nie miałem problemów z obijaniem nabiału i zerowy problem z wpinaniem. Ale tak chodzi się w tym słabo - jeździ fantastycznie, zdecydowanie lepiej niż na spd bez -sl.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2021 o 22:51, marvelo napisał:

Joker86, pamiętaj jednak o powyższym i koniecznie zapoznaj się z podlinkowanym artykułem (w końcu ktoś to ładnie podsumował po polsku).

 

 

W dniu 26.07.2021 o 20:41, some1 napisał:

Nie sprawią, że nagle zaczniesz pedałować "na okrągło", ani że zmienisz technikę i dostaniesz +20% mocy: https://www.wttzcyclingblog.pl/technika-pedalowania-na-rowerze-szosowym-czy-ma-znaczenie/

 

 

Kolego @marvelo. No proszę. Nie cytuj tej dyrdymały. Dyrdymała ma swoje granice nawet opakowana w "naukawą" forme tak bardzo działająca na wyobraźnię teoretyków futbolu :(

Przecież ciężko o większe głupoty :( 

PS: Jakos tu nie działają cytaty cytatów ... 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zamówiłem. Z tym może być problem bo ja mam 46-47, a te numery w PRC nie są popularne. "Cywilne" buty zawsze kupuje w Europie (ciekawe czy wytrzymają jeszcze rok, bo widoków na urlop w Europie nie widać 😬) . Jak znajdę wygodne buty to dokupię SPD.
Ja na razie na krótkiej liście pozostały dwa modele ES600 i M8100. Model M520 ciężko znaleźć, Chińczycy nie kupują nic poniżej grupy 8000 ;) 
Generalnie jest większa dostępność wysokich grup i przewaga szosy nad mtb na rynku. Znalazłem M560 i M540, które są upgradowaną wersją M520. Różnica pomiędzy M8100 i M540 to 140PLN, więc nie mam dużego dylematu.

Bardziej jestem przekonany do ES600. Moje wycieczki weekendowe to 100-200km, a czasami więcej, po szosie. Wadą jest jednostronne wpięcie, ale chyba to można ogarnąć, tym bardziej że nie mam żadnych nawyków. 

Jeszcze jedna sprawa:

Cytat

The pedals come with SPD SH51 single release cleats (they only release when you twist your foot outwards, whereas multi-release cleats come out if you pull up hard too),

Padały są z blokami SH51 z pojedynczym wypięciem (można wypiąć tylko przez przekręcenie stopy na zewnątrz, gdzie wielo-wypięcie pozwala wypić po mocnym pociągnięciu do góry)
To wielo-wypięcie zależy od bloków? Czy od zapięcia pedału? M8100 czy M520 też są z SH51. Czy opcjonalny blok SH56 ma wielo-wypięcie?

 

16 godzin temu, some1 napisał:

mam wrażenie, że przeczytałeś za dużo haseł typu: "Wide platform for the efficient transfer of power" i teraz szukasz od razu jakichś mikrooptymalizacji, które tylko skomplikują Ci życie. 

@some1 Ja się nie martwię o power transfer, bo ja jeżdżę nie trenuję ;) , chodzi mi tylko o wygodę podczas jazdy 200+. Jak zresztą widać powyżej, moją "udręką" jest wypinanie, a nie dodatkowe waty :D .

Jakby ktoś coś jeszcze chciał dodać to bardzo proszę, szczególnie negatywy wyboru.

PS. Doczytałem SH56 mają multi-release.

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JWO, musisz się dobrze sam zastanowić jeszcze, bo głowę z tego co Cebie się czyta to na karku masz. Moja rada to: SHIMANO PD-R8000 Pedały SPD-SL szosa + bloki 10573707777 - Allegro.pl czyli pójść w szosę. Dlaczego? Sam mam MTB, ale tylko dlatego, że mam pedały z jednej strony platforma z drugiej SPD i jest to dla mnie mega wygodne na podjeżdżanie do sklepu po bułki, żeby samochodu nie wyciągać. Ale jak rozmawiam tu na miejscu ze "ścigaczami" to ponoć te dobre szosowe buty są i wygodniejsze i lżejsze. Są mniej wygodne do chodzenia, ale chyba nie o chodzenie w nich chodzi. Ostatecznie kup oba systemy, pojeździsz, to się sam do któregoś przekonasz.

ps. To Chińczycy pracujący za miskę ryżu taki sprzęt dziś kupują??? Normalnie niewiarygodne A można tak w ogóle publicznie się zapytać, co kolega robi w kraju trzeciego świata zamiast tu z nami Polskę budować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...