Skocz do zawartości

[Dieta] Czy dobrze się odżywiam?

Rekomendowane odpowiedzi

Przed treningiem rano spożywam płatki musli i jajecznice, podczas treningu banan,  2 musy owocowe i baton proteinowy- na całą trasę 40km. Nie wiem czy to dobra dieta, jeszcze na obiad coś zjem a na kolacje warzywa na patelnię, twarożek lub znowu płatki. Co o takiej diecie sądzicie? Wzrost 179cm,waga 56kg. 

Odnośnik do odpowiedzi

Współczuje dzień w dzień rano płatki musli i jajecznice.

Rozumiem wyrzeczenia zawodowych sportowców, ale żeby sobie pie...ić życie nawet nie wiem w imie czego. 40 km to robisz w tempie do 2h po normalnym śniadaniu bez jakiś cudów żywieniowych po drodze ( no może banan po drodze ).

Wogóle wg. mnie to pytanie ma chyba zabić weekendową nudę, bo sensu w nim nie widzę. Ale trenujesz konkretnie i masz kogoś od planowania diety, albo żyjesz i jeździsz. I bez obrazy, ale 40 km to naprawdę kompletnie żaden wyczyn i mówię to ja, który jeździ tylko na MTB po największych leśnych zadupiach często korzeniami i kamykami wywalonymi na podkarpaciu.

• +1 pomógł 2
Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

Kiedyś starałem się jeść jakiegoś batonika, a teraz najczęściej nie jem nic podczas takiej trasy ( jej profil jest bardziej istotny niż odległość ), a właściwie takiego dystansu.
Widzę, że masz niedowagę*, więc w Twoim przypadku może faktycznie powinieneś coś jeść, żeby zupełnie nie zniknąć...
Dobrze się czujesz ?
Konsultowałeś to z lekarzem ?

* Przy tym wzroście 10 kg więcej to i tak niedużo, a wiem coś o tym, bo sam ważyłem 63 kg przy 180 cm - obecnie +/-73 kg, co uważam za optymalne pod kątem roweru.

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy tak mają. Ja przy 173/174 cm ważę od zawsze 57-58 kg. Wyniki badań zawsze dobre, zero problemów. Czego bym nie robił w jedną lub drugą stronę, to waga zmienia się o +/- 1kg. No i chłopak z tego co pamiętam ma 15 lat.

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Ja przy 173/174 cm ważę od zawsze 57-58 kg. Wyniki badań zawsze dobre, zero problemów. Czego bym nie robił w jedną lub drugą stronę, to waga zmienia się o +/- 1kg.

Ja przy 174cm wzrostu ważę 81kg, a wg badań składu ciała z AWF idealnie byłoby gdybym ważył 79kg. Czego to dowodzi? Że takie dyskusje nie mają sensu, bo każdy ma inną muskulaturę, inną przemianę materii. Dietetyka polecam.

Edytowane przez KSikorski
literówka
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.07.2021 o 02:15, Q_u napisał:

I bez obrazy, ale 40 km to naprawdę kompletnie żaden wyczyn i mówię to ja,

To dużo zależy od prędkości i profilu trasy. i na 40 płaskich kilometrach można się zarżnąć.

W dniu 11.07.2021 o 02:00, Gorax napisał:

Przed treningiem ... podczas treningu banan,

Pytanie co oznacza słowo trening. Przejechanie 40km nawet codziennie i bardzo szybko to nie trening. Trening powinien być różnorodny i mieć jakiś plan i cel.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak jeździ autor, ale nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

Ostatnio jeżdżę z drugą osobą, dopiero zaczyna po okresie raczej niezbyt aktywnym fizycznie. Siłę ma, ale wytrzymałości nie. 30km po Warszawie to już wysiłek, a 30 km po terenie to już naprawdę duże zmęczenie. Dużo zależy też od dnia. Czasami 20 km leci bez problemu, czasami brakuje sił.

Ja te trasy przejeżdzam ze średnim tętnem 90-100 BPM, mimo że w tym roku właśnie z tego względu, jeżdżę naprawdę mało.

Każdy kiedyś zaczynał, tylko się o tym zapomina albo nieco idealizuje początki. Ja jak zaczynałem jeździć, robiłem 14 km i myślałem ze to dużo. Potem dość długo miałem blokadę na 30 km. Jeden raz się zmusiłem, przemęczyłem i zrobiłem chyba 56 km. Od tego momentu zaczęły się jakieś sensowne dystanse.

A tak w ogóle to nie podobają mi się tematy. Widać że autor chce jeździć, szuka już po raz kolejny pomocy, a zakłada tematy jakby miał 5 lat. Zamiast wrzucić konkrety w jeden temat, to zaraz pojawi się kolejny wątek typu "przez ile odpoczywacie po ostatnim zakręceniu korbą".

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.07.2021 o 20:00, Gorax napisał:

Co o takiej diecie sądzicie? Wzrost 179cm,waga 56kg. 

Autor się bawi. W innym temacie pytał jak zię pozbyć tłuszczu jeżdżąc nonstop przez kilkanaście godzin

• +1 pomógł 1
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...