Skocz do zawartości

[Odchudzanie] odchudzanie trekkinga/ turystyka z głową ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak na zdjęciu, z sakiewką i jej zawartością (zapasowa dętka i pompka), błotnikiem, rogami, licznikiem i pedałami, ten rower waży 11.9 kg. Rama i widelec stalowe. Korba Miranda za 70 zł ze stalowymi zębatkami (i to trzema, a nie jakimś samym młynkiem 30 zębów dla dzieci), kaseta HG41 7-ka 11-28 (nawet obecnie do kupienia za 50 zł), suport Neco z aluminiowymi miskami za 30 zł. 

DSCF3543.JPG

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marvelo ale z amortyzatorem, ciężkimi i szerokimi oponami, obręczami 30mm i bardziej siermiężną (przynajmniej teoretycznie) ramą i w jednym przypadku z myk-mykiem. Nie chce niczego udowadniać. To pokazuje tylko, że można wpompować górę kasy i w praktyce zyskać prawie nic (poza własnym przekonaniem... placebo). 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 21:22, przemorski napisał:

Wystaje 6cm do offsetu a z częścią, od której idzie offset 8cm.

W dniu 6.06.2021 o 21:22, przemorski napisał:

Rozmiar 56 w sam raz dla 178cm wzrostu.

Byłbym daleki od takiego twierdzenia, ale jak lubisz przydużawe rowery to czemu nie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Żeby być dokładnym to zrzuciłem 3kg z 14,9 na 11,9 a pozostałe 1,9kg to waga osprzętu, którego pozbyć już się nie chcę.

Czy faktycznie wywaliłem tyle kasy ? Myślę, że jak na dzisiejsze ceny to kwota za całość max 6000zł wydaje mi się jak najbardziej w porządku. Dla porównania znalazłem kilka innych rowerów, które kosztują bez porównania więcej a wagę mają podobną lub niewiele niższą. 

Przykładowo:
1. Scott Addict Gravel 20 - waga 9,3kg (rozm. M z pedałami),  
2. Orbea Terra M30 - waga 9,6kg (rozm. M)
3. Riverside Touring 920 - waga 12,2 (rozm. M z pedałami),  
4. Triban RC520 105 - waga 10,9 (rozm. M z pedałami), 
Pierwsze trzy są dużo droższe niż mój, rower czwarty jest troszkę tańszy i waży 1kg mniej ale nie ma osprzętu, który ja wożę więc w jego przypadku gdyby go doposażyć to cena byłaby podobna albo nieco wyższa.

Edytowane przez przemorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam 36 szprych. Na codzień używam stopki Atranvelo cs1.1 (125gram) a na dłuższe wyjazdy zmieniam na Atranvelo Mooveable (215gram). Hamulce to v-brake Deore t-610. 

W postach nie wspomniałem, że przeszedłem też z napędu 1x10 na 1x11 i waga 11.9 jest już dla tej konfiguracji. Manetka SLX m7000, kaseta XT 11-42,  przerzutka ta sama co przy 10 rzędach czyli Deore M6000. Przy okazji napisze, że pracy manetka SLX M7000  pracuje dużo przyjemniej. M6000 była jakaś .. twarda, nieprzyjemnie się klikało. 

Edytowane przez przemorski
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, nie umiałem znaleźć tak lekkiej stopki, kupiłem Accenta, 168 ze śrubą, bez dodatkowej płytki, która i tak nic nie daje. Stopka nieregulowana, ale wygląda na solidną. Tylko śrubę musiałbym znaleźć inną, bo producent dał jakąś nienormalnie długą. Tak myślę teraz, czy nie odesłać i nie kupić tej 125 g... Zawsze to 40 g - mega dużo hehe, bo rower, który poskładałem waży z pedałami, bez mocowań, ok. 11.75 kg, masakra...🤪

W obecnych 2 rowerach mam te same hamulce, w dobrym ustawieniu i z dobrymi klockami (mam inny klocek na przodzie, inny z tyłu) hamują super - małym palcem w sekundę zablokuję każde koło w normalnej jeździe, a modulacja też ok.

W nowo składanym rowerze mam już tarczówki mechaniczne z mega lekkimi bdb tarczami, same zaciski też lekkie - niestety mała waga tarcz kosztuje bardzo dużo, a i tak cały zestaw cieższy od v-ek o ponad 200 g. Tego się nie przeskoczy.

To masz podobny napęd co ja w obecnym podstawowym rowerze. Mam kasetę SLX 11-42, korbę SLX, przerzutkę też SLX (polecam, bo pracuje super, lepiej niż Deore M5120), tylko manetkę mam właśnie Deore M6000 - kupiłem omyłkowo i już została. Jak mówisz, że manetka SLX lepsza, to może zmienię po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Myślę, że najwięcej można zejść z masy odrzucając niepotrzebne elementy, które tę masę zwiększają. Po usunięciu całego zbędnego balastu zostaje niezbędne minimum:

image.png.117d67db0c7ac4109fc821fb4f7ef9b9.png

Dodatkowo rower jest bardzo dynamiczny no i odpada też konieczność serwisowania i wymiany takich elementów jak łańcuch, zębatki, nie zapowietrzają się hamulce bo ich nie ma. Nie ma też ramy, a jak wiemy rama waży najwięcej z całego zestawu.

Edytowane przez leon7877
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...