Skocz do zawartości

[korby] ZEE FC-640 vs Rock V.2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed wyborem korb do horneta 18, zdecydowałem się na ZEE lub Rocki, szukałem w internecie opinii na temat jednych i drugich, na temat zee jest mnóstwo, a o rockach praktycznie zero. Ktoś bardziej ogarnięty w temacie pomógłby w wyborze? Dodatkowo poszukuję klucza do ich montażu, jedna i druga korba będzie na supporcie dołączanym do zestawu. Czy są to różne rodzaje kluczy czy jednak te same? Jak tak to jaki wybrać? Przeszukałem forum i dalej czuję niedosyt, stąd post. 

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

To na górki przełożenie 1,0 będzie kiepskie. Coś tam podejdziesz, ale nie za wiele, chyba że masz mocną łydkę.

Wyjścia są dwa, mniejsza zębatka korby lub większa kaseta o ile przerzutka pozwala.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team

Do Shimano masz klucz do misek suportu Hollowtech. Generalnie najlepsze są takie, które obejmują cały obwód miski - dzięki temu nie uszkadzasz kluczem misek.

Producent i forma klucza dowolna w zależności od budżetu.

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam Zee, mam w hornecie i naprawdę super korby. Jedynie na minus lakier bo łatwo przetrzeć butem ale ja i tak mam oklejone ramiona taśmą.

Ps. Co do blatu.. Fabryczna zębatka ssie, spada łańcuch w najmniej oczekiwanym momencie. Wymieniłem na tanią narrow wide w tym samym rozmiarze i ani razu nie spadł mi łańcuch. Teraz wybrałbym 34T bo ciężko wjechać gdziekolwiek z mała kasetą.

Edytowane przez To_JaT
Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Locks
      Podjąłem decyzję o zakupie drugiej szosy (pierwszą była stara używana szosa zakupiona przez OLX), na początku zastanawiałem się nad nowym tribanem rc120 z deca, ale ze względu na brak dostępności, miałem czas nad przemyśleniem sprawy i jak pojawił się już droższy model z hamulcami tarczowymi to stwierdziłem, że jednak lepiej poszukać czegoś używanego przy moim budżecie do 2000zł. Głównie patrzę na sklepy rowerowe które sprzedają używane rowery, bo jest jakaś gwarancja i od razu serwis. Sprawdzam tez czasami oferty na OLX, ale że nie mam zbytnio doświadczenia to trochę obawiam się zakupu. Na razie mam na oku te dwa modele z czego raczej preferuję ten drugi, dodam, że mam 176-7cm wzrostu
      rower szosowy bulls 600
      kolarzówka na wzrost 170-175 cm, rama READ PEAK + karbon widelec
      Teraz pytanie, czy są one warte uwagi ? Ten drugi wygląda na dość zadbany, zastanawiam się nad przerzutką Shimano 105 która jest w tym modelu, czy nie jest zbyt przestarzała, ponieważ z czego się orientuje to nowsze modele wyglądają trochę inaczej. Jestem też otwarty na inne propozycje, jeżeli ktoś widział lepszą ofertę, albo ma szosę na sprzedaż to chętnie się zapoznam (dodam że jestem z Łodzi i nie mam możliwości odebrania roweru z innego miasta).

Za wszystkie porady i odpowiedzi serdecznie dziękuję.

• Przez MargoSa
      Dzień dobry, 
      przychodzę do Was z prośbą o pomoc. Byłabym wdzięczna gdybyście zechcieli poświęcić moment na zastanowienie się czego potrzeba rowerzyści w barze, który znajduje się przy szlaku. Prowadzę malutki bar i camping na mazurach. Nowa ścieżka rowerowe - Wielka Pętla Mazurska - będzie sasiadować bezpośrednio z moją ziemią. Bardzo chciałabym sprawić aby mój mini bar okazał się miejscem idealnego odpoczynku dla strudzonego podróżnika. Każda sugestia jest na wagę złota. 
      Pozdrawiam, 
      Małgosia z Pilwa 17
    • Przez Eninz
      Witam, chciałbym zmienić opony z 2.25 na 2.3/2.4 ewentualnie 2.35 mam obręcz 21mm więc na luzie wejdzie natomiast nie wiem jak z ramą ma ktoś jakiś sposób jak to obliczyć ?
      Rower Giant Fathom 2 2017
    • Przez Igor_D
      Pytałem ostatnio na forum o wybór korby do horneta 18, polecono mi Zee ale nie byłem co do nich pewny. Stwierdziłem, że dołożę i kupię NX'a. Znalazłem korby i suport, ale nie jestem pewien czy na pewno do siebie pasują, dlatego chciałem zapytać tutaj.
      Korba: https://www.sbike.pl/korba-sram-nx-eagle-dub-1x12-32t-175mm-o_11162.html
      Suport: https://www.sbike.pl/suport-sram-dub-bsa-6873mm-o_10960.html
      Do tego muszę dobrać klucz, znalazłem na forum ten klucz: https://bitul.pl/pl/p/KLUCZ-DO-SUPORTU-SRAM-DUB BB032/100
      Aktualnie budżet nie pozwala mi na kupno tego, stosunkowo taniego klucza dlatego chciałbym kupić go w ostateczności. Czy znajdę coś tańszego co również będzie pasować? Kompletnie nie ogarniam tych oznaczeń i rodzajów dlatego pytam tutaj.
      Ostatnim moim problemem są pedały, wiele osób poleca stream'y pro od dartmoor'a, sam jestem na nie zdecydowany od dłuższego czasu ale może jest w tej cenie coś lepszego?
      Byłbym wdzięczny za każdą pomoc, pozdrawiam.
    • Przez kalmara1
      Witam
      Stoję przed, dla mnie, trudnym zadaniem. Mam mętlik w głowie od informacji. Chciałbym wymienić uśmiercony napęd czyli kasetę i korbę z taką samą ilością zębów. Kasetę muszę wymienić całą ale czy da się w korbie wymienić tylko koła zębate? Jeśli muszę kupić całą nową korbę to jaką? jaką kasetę? Łańcuch mam nowy, nie używany. Celowałbym jakościowo w trochę lepsze części, niestety nie wiem jak to wszystko ze sobą pogodzić. Nie musi być Shimano, mogą być zamienniki. Czy jest ktoś chętny udzielić mi pomocy?
      Kaseta zużyła się mocniej od korby.
      Kross Evado 4.0 2014  R14KE28190025HJ
      liczba biegów: 27 Przerzutka przód: Shimano Alivio M431 Przerzutka tył: Shimano Deore M591             Manetki: Shimano Alivio M430, 9 biegów Korby: Shimano Acera M391 48/36/26T     Łańcuch: Shimano HG53 Kaseta / Wolnobieg : Shimano HG50-9 11-32T                    
  • Dodaj nową pozycję...