Skocz do zawartości

[Pełny elektryk] który potrafi jechać bez pedałowania


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję roweru elektrycznego dla żony z pełnym napędem elektrycznym, żona ma problem z kolanem i jak jej kolano zaszwankuje to nawet bezo oporu pedałów nie da rady jechać

jest na rynku taki sprzęt gotowy do zakupu, który oprócz wspomagania elektrycznego pedałów może również jechać bez pedałowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ takie rowery są niezgodne z przepisami to podejrzewam że żaden sklep ich nie sprzedaje. 

Można kupić zestaw do konwersji roweru na elektryczny, są też ludzie takie usługi świadczące - tzn. przerabiające rowery tak że "gaz" jest regulowany manetką/dźwignią, jak w motocyklu czy hulajnodze elektrycznej. Szukałbym lokalnie. 

Niemniej jednak w przypadku jakiejkolwiek kolizji można sobie narobić kłopotów, z powodów wymienionych przez poprzednika. 

Pozostaje pojazd z napędem elektrycznym/spalinowym niebędący rowerem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszyscy z problematycznymi kolanami

15 godzin temu, Robur82 napisał:

żona ma problem z kolanem i jak jej kolano zaszwankuje to nawet bezo oporu pedałów nie da rady jechać

mają się przesiadać na takie pojazdy...? 

 @MikeSkywalker dobrze pisze z tym, że na Allegro/OLX z pewnością znajdzie się coś pod wymagania autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki a to wszyscy z chorym kolanem muszą jeździć na rowerze zamiast wziąć się za leczenie?

Ja np. udałem się do lekarza a potem na rehabilitację zamiast szukać motocykla udającego rower.

56 minut temu, chudzinki napisał:

dobrze pisze z tym, że na Allegro/OLX z pewnością znajdzie się coś pod wymagania autora.

Pewnie, wspierajmy kombinatorów B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak to się kończy taka jazda rowerem elektrycznym na którym niekoniecznie trzeba pedałować. Kończy się tak, że się nie pedałuje cały czas. I wtedy nie jest kwestią  jak wrócić z wycieczki gdy kolano zaszwankuje, tylko jak wrócić z wycieczki gdy prądu braknie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, m0d napisał:

Pewnie, wspierajmy kombinatorów B)

Ani nie popieram ani nie promuję (nie wrzuciłem żadnego linku), ale jak autor będzie chciał to i tak kupi :P.

27 minut temu, m0d napisał:

zamiast wziąć się za leczenie?

Szczególnie w dzisiejszych czasach...

Przypomniał mi się daleki kuzyn - początkiem tamtego roku był na operacji kolana (nie wiem co dokładnie) i teraz ledwo chodzi. Wiem, że to pewnie błąd lekarza, ale teraz czeka na lepsze czasy...

Teraz, abra napisał:

I wtedy nie jest kwestią  jak wrócić z wycieczki gdy kolano zaszwankuje, tylko jak wrócić z wycieczki gdy prądu braknie.:D

A to już nie nasz problem :D.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali roweru samojezdnego nie kupisz bo to nie będzie już rower . Ale zestawy do konwersji są i firmy oferujące takie usługi też .

A tak ogólnie .  Zawsze byłem przeciwnikiem takich pojazdów choć legalnego e-bika w góry ( latka lecą ) mam . Jednak teraz gdy w miastach pojawiły się samojezdne hulajnogi , deskorolki i inne ,,kółka " zastanawiam się dlaczego rowerzyści mają być z tej samojezdności wykluczeni ? Wydaje mi się że w porównaniu do innych e pojazdów rower jest najłatwiejszy w prowadzeniu i najbardziej przewidywalny . Czyli najbezpieczniejszy . Byle prędkość i masa pojazdu nie były zbyt duże . O kulturze prowadzących nie wspomnę bo nie e rowerzyści też święci nie są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...