Skocz do zawartości
MateosRoweros

[Rama] Zmiana ramy w szosie, czy kupno nowej?

Rekomendowane odpowiedzi

MateosRoweros
Napisano (edytowane)

Czołem!

Na co dzień śmigam na szosie 

GHOST Race 5500.

http://www.bikekatalog.pl/2008/?ppg=show&baza=rowery&pid=1393

Szosa przyznam, służy już drugi sezon i sprawuje się na miarę aktualnych potrzeb. 

Jednak (zawsze jest to jednak:) ), korci mnie na wymianę ramy. Coś lżejszego. 

Napęd Shimano 105, przerzutka ultegra tył zostaje. Reszta do zmiany. 

Po głowie chodzi mi kilka pytań:

1) Jaka nowa rama? 

- chiński karbon,

- Accent Draft (1400 zł set 2kg waga)

- https://www.centrumrowerowe.pl/rama-szosowa-carbon-pd21484/?v_Id=136962&gclid=EAIaIQobChMI5ZuLwtby6wIVmNwYCh2Z-wbAEAQYBCABEgJzPPD_BwE

- coś innego?

2) Przejeździć do końca aktualny sezon na obecnej ramie, naszykować fundusze na coś nowego? (Salva?) 

Jeżdżę do 100km max weekendami, na co dzień ~ 30km. Wymagania amatorskie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez MateosRoweros

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MaxCava
25 minut temu, MateosRoweros napisał:

Jeżdżę do 100km max weekendami, na co dzień ~ 30km. Wymagania amatorskie :)

Tyle robię na MTB 26" ( o wadze z bidonami 13kg ), więc zadaj sobie pytanie po co wymieniać ramę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateosRoweros

Również zdarza mi się wskoczyć na MTB, ale nie w tym rzecz. 

Szosa = inny styl jazdy, pozycja. O różnicach względem MTB to już pewnie powieści powstały.

Pisząc "Wymagania amatorskie" miałem na myśli czasy średnie rzędu 32-3km/h. Na spokojnie.

Budżet jest, poszaleć z nową ramą można ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

Ale czego oczekujesz po zmianie ramy np. na takiego drafta? Co się w tym rowerze zmieni?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Mihau_

On chyba myśli, że rama drafta będzie lżejsza od tego co ma. Otóż nie będzie, a jeśli nawet to jakieś marginalne wartości, do tego ma lakier, który rysuje się od patrzenia.

Rower masz kilkunastoletni i jakiekolwiek inwestycje w niego czy też branie osprzętu do nowej ramy to głupota.

BTW ta rama z centrum rowerowego to zwykły chińczyk, którego na ali kupisz za połowę tej ceny. Nooo ale to też większego sensu nie ma bo prawie nic z obecnego roweru nie będzie do niej pasować;P

Kup sobie inny rower. Za ~4k znajdziesz już jakiś fajny karbon na 11s grupie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Jak wyżej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• arek1987
      Przez arek1987
      Witajcie,
      poszukuję roweru dla siebie: mężczyzna, 187cm, 100kg.
      Do czego?
      - jazda turystyczna - chciałbym też zamontować sakwy i nie zahaczać o nie piętami  czasami do jazdy do pracy (25km) czy w wolnych chwilach nie tylko po asfalcie, ale także po leśnych drogach (okazjonalnie), jazda także na dłuższe wycieczki - 80/100km.
      - jazda przygotowująca do triathlonu - stąd ta jazda do pracy, ale też sam start. Nie chodzi o rower startowy, tylko dopiero zaczynam przygodę z tym sportem

Da się to jakoś połączyć?

Arek
    • Ziemoo
      Przez Ziemoo
      Witam, ostatnio kupiłem ramę od roweru Merida Scultura 500 (rocznik chyba 2015) i chciałbym dobrać do niej stery oraz widelec, problem w tym, że nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem, że główka ramy jest taperowana, lecz nie znam typu sterów. Zmierzyłem wewnętrzną średnicę główki sterów na górze(3,5 cm) oraz na dole(4,5 cm), mierzyłem wewnątrz tego czarnego elementu widocznego na zdjęciu. Czy potrzebne są jeszcze jakieś parametry, oraz jaki typ sterów oraz widelec potrzebuję do tej ramy?

• AdamKru
      Przez AdamKru
      Witam. Mam możliwość kupna roweru Focus izalco race 6.9 2020 w cenie 4500zł (https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_szosowe/race_klasyczne/focus/67040/izalco_race_6_9). Czy jest to dobra cena za ten rower, jeśli ktoś miał z nim kontakt to proszę również o ogólną opinie. 
      Jeśli macie jakieś ciekawe alternatywy, z chęcią rzucę okiem.
      Z góry dzięki za jakąkolwiek aktywność. 
      Pozdrawiam.
    • andrearan
      Przez andrearan
      Witam. Od jakiegoś czasu intensywnie myślę nad kupnem lub złożeniem własnego roweru crossowego lub fitnessowego. Przeglądam oferty rowerów i wyprzedaże, które powoli się pojawiają, natomiast nie mogę znaleźć złotego środka, dlatego pomyślałem o samodzielnym złożeniu roweru. Prawdopodobnie koszty całej zabawy wyjdą większe w porównaniu do kupna gotowca, ale za to na plus będzie satysfakcja i unikalność konstrukcji. Przechodząc do konkretów, znalazłem kilka ram, które mogłyby posłużyć za bazę, a są nimi:
      - Accent Furious (na korzyść przemawia uniwersalność ramy i możliwość założenia szerszej opony)
      - Accent Apex/Draft (teoretycznie ramy szosowe, ale chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je do budowy "sportowego" fitnessa/crosaa?)
      - Merida Crossway (ponoć bardzo dobra, wytrzymała i z ciekawą geometrią rama)
      - Cube Nature (niestety tutaj nie mam zbyt wiele info na temat tej ramy, ale też biorę ją pod uwagę)

Głównie myślałem nad tymi ramami na początek, proszę o doradzenie w którą stronę pójść z wyborem ramy. Chciałbym zbudować mocno sportowego i szybkiego crossa lub fitnessa, który rozwijałby podobne prędkości do szosowych rowerów, jednak bez kilku typowych elementów dla szos, takich jak baranek czy bardzo wąskie opony, natomiast przeznaczeniem tego roweru byłaby jazda w 90% po mieście i asfalcie, a 10% pozostałe nieutwardzone ścieżki, jednak bez hardkorowych nierówności typu wystające korzenie z drzew. Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki. Pozdrawiam.
    • jaszmyr
      Przez jaszmyr
      Witam, chciałbym kupić szosę 
      rozmiar ramy L, XL na wzrost około 184cm (58cm, 21 cali - około)
      osprzęt claris/sora w górę,
      Szukam czegoś nowszego, ważniejsze jest dla mnie żeby rower był na gorszym osprzęcie ale w lepszym stanie.
      I bardzo proszę doradźcie czy czekać może do grudnia jak ceny spadną i kupić nówkę?