Skocz do zawartości

[Grzebanie przy rowerze] problem ze zdrowiem


Rekomendowane odpowiedzi

Zabezpieczacie się jakoś podczas szczegółowego przeglądu roweru? Wiecie, jak trzeba wszystko umyć, odtłuścić, posmarować itd. Piktogram "zagrożenie dla zdrowia" może jednak coś znaczyć, a wdychanie takiego środka  przez półtorej godziny wydaje się wcale nie tak dobrym pomysłem. Piktogramy â rodzaje | Clp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z reguły wystarcza dobrze wentylowane pomieszczenie przy substancjach do roweru. Z drugiej strony nie przebywasz z tym stałe, tylko odkręcasz w celu posmarowania/zastosowania na dany element i zakręcasz. Ilości substancji lotnych są znikome.

Bardziej pewnie truje diesel stojący na światłach przy przejściu dla pieszych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Poniżej Twój post- nie widzę, abyś wspomniał  jakim środku mowa.

1 godzinę temu, lesnawydra napisał:

Zabezpieczacie się jakoś podczas szczegółowego przeglądu roweru? Wiecie, jak trzeba wszystko umyć, odtłuścić, posmarować itd. Piktogram "zagrożenie dla zdrowia" może jednak coś znaczyć, a wdychanie takiego środka  przez półtorej godziny wydaje się wcale nie tak dobrym pomysłem.

Sprawdziłem u siebie oleje ( do amorków i łańcucha)  i smary ( stały i pasta do karbonu ) - żaden nie ma takiego piktogramu. 

Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości nie mają, ale np Finish Line Dry   już ma (pewnie inne też ale pod ręką akurat mam ten) 

Czytanie etykiet na pewno trochę pomaga, ale i tak warto pomieszczenie wentylować żeby nawciągać się jak najmniej syfu, albo chociaż 'żeby nie śmierdziało w pokoju' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...