Skocz do zawartości

[Korba] Niesymetryczne ramiona korby


wodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po 15 latach od kupna zabrałem się za gruntowny przegląd mojego holendra. Po złożeniu wszystkiego do kupy, okazało się że ramiona pedałów są niesymetryczne. Jeden pedał jest montowany na klin, drugi jest bez klina, jakby "zintegrowany" z osią. Załączam zdjęcia żeby zobrazować o co chodzi. Na zbliżeniu na oś, widać, że wycięcie na klin nie jest prostopadłe do ramiona. Szczerze mówiąc, to nie wydaje mi się żeby to tak wyglądało przed rozebraniem.

Pytania:

- czy "zintegrowane" ramie z osią można w jakiś sposób rozebrać, tak żeby obrócić oś żeby wycięcie na klin było prostopadłe

- czy jest jakiś inny sposób na to żeby ramiona pedałów były symetryczne

Pozdrawiam,

Wojtek

20200623_191325.jpg

20200623_200853.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sobek82 napisał:

Niemożliwe, musiałeś źle ustawić i klina na opak przykręcić, jakiś czas temu demontowałem korbę na klin pospawaną bo klin już nie trzymał.

Hmm jutro sprobuje jeszcze raz choc kilka prób juz robilem i za kazdym razem tak wychodzi.

A tak z ciekawosci to czy to ramie polaczone z osia jest w jakis sposób rozbieralne, czy to juz jest na stale zamontowane w fabryce? Dodam ze w tym ramieniu nie ma klina, zadnej śruby i nic innego co mozna by odkrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się - faktycznie klin był wbity z niewłaściwej strony. Zmyliło mnie to, że jak próbowałem go wsadzić od poprawnej strony, to nie wchodził. Dopiero z młotkiem w ręce się poddał. Wiadomo - bez młota nie robota (zwłaszcza przy klinach). Dziękuję za odpowiedzi i temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klin wchodzi zbyt głęboko i nie trzyma już korby ( osi ) to możesz kupić grubszy klin. Nowe mają 8,9 mm, kolejne 9,5 mm oraz mega szerokie ( które de facto nigdy nie pasują bo są zbyt grube ) 10 mm. Często włożenie klina 9,5 mm pomaga ( gdy 8,9 nie trzyma )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...