Skocz do zawartości

[Oszust] uwaga na sklep w Bydgoszczy!


Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga na oszusta internetowego, który prowadząc sklep rowerowy przyjmuje zamówienia, kasuje pieniądze, a nie wysyła zakupionego towaru. Osobiście też miałem pecha, jak wielu przede mną i wtopiłem kilkaset złotych...

Można poczytać opinie na temat tego sklepu. Poniżej link:

https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,23317840

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieję się jednak z ludzi. Wystarczy zapłacić kartą. Problemik? Charge-back i po kłopocie. Oczywiście przesadzam, bo no oszustwo to oszustwo ale nie rozumiem wielkiego strachu Polaków do płacenia kartą w internecie. Przecież nie trzeba od razu jej zapisywać.

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy - ctbike.pl, nawet bez wchodzenia na gowork.pl który w sumie do czego innego służy. 

Też swoje odczekałem po zamówieniu parę lat temu, potem proponowano mi korbę z innymi blatami, a potem już nie pamiętam czy doczekałem się właściwej czy zwrotu. Potem sytuacja z czekaniem się powtórzyła, więcej razy sklepu nie odwiedziłem. 

Typowy sklep internetowy który po zebraniu zamówień detalicznych zamawia towar w hurtowniach i dopiero wysyła.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Typowy sklep internetowy który po zebraniu zamówień detalicznych zamawia towar w hurtowniach i dopiero wysyła.  

Powiem ci, że właśnie nie do końca "typowy". Od prawie dwudziestu lat zamawiam sporo elektroniki (w tym zawodowo) z polskich sklepów i z sytuacją "na stronie mamy stany magazynowe, ale to tylko na pokaz, bo ściągamy z niemieckiego sklepu" to nigdy sie nie spotkałem. Takiego cwaniactwa jak w sklepach rowerowych w innych branżach nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hejka, ja bujałem się z gościem ponad miesiąc czasu. Kupiłem na allegro parę rzeczy, najpierw czekałem prawie trzy tygodnie na dostawę, później okazało się że rozmiarówka nie pasuje. Dokonałem zwrotu i na pieniądze również czekałem ponad dwa tygodnie - dopiero po założeniu sporu na allegro gość raczył oddać kasę. Bez przepraszam itd.
Nie wiem ilu jest oszukanych wśród forumowiczów? Może zrobię Wam ten temat jako zbiorczo-informacyjny (umawiamy się że nie będzie służył do wylewania pomyj) i proponuję złożyć pozew zbiorowy. Znaleźć adwokata i dać panu Cz. nauczkę?! Gość liczy właśnie na to że pojedyncze pozwy będą umarzane ze względu na niską społeczną szkodliwość czynu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mrmorty napisał:

Gość liczy właśnie na to że pojedyncze pozwy będą umarzane ze względu na niską społeczną szkodliwość czynu.  

Nie ma czegoś takiego.

Sam miałem pozew sądowy bo mój pracownik robił wały - no. dokonywał zwrotu, ale kasę brał do kieszeni.

Jeden pozew na 160 zł ( zataił fakt, że umówił się na wykonanie zlecenia i go nie zrobił ) w 2014 roku w sądzie X.

W 2016 z komendy Policji zawiadomienie o złożeniu wyjaśnień, potem pozew, kwota 49 zł (niestety niebieskie nie zrozumiały, że to mój pracownik, nie ja ).

Tak, ogólnie poszło na moją firmę ( personalnie na mnie ), poodkręcałem, ale trwało to ponad 2 lata, a wiem, że potem on miał rozprawy.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 minut temu, MaxCava napisał:

Nie ma czegoś takiego.

wróć, racja, co innego pomyślałem a co innego napisałem, dopiero teraz widzę - dzięki ;)

Mi chodziło o zwykłe zawiadomienie na policję, policja przygotowuje sprawę, przesyła do prokuratury a prokurator umarza z powodu niskiej społecznej szkodliwości. Pozew to inna bajka i od tego ciężko się wymigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrzywdzonemu przysługuje prawo do złożenia zażalenia na  decyzję o umorzeniu postępowania. Warto to zrobić, ponieważ w przypadku oszustwa, czyli przestępstwa umyślnego popelnionego z chęciu zysku nie może być mowy o niskiej szkodliwości społecznej czynu, niezależnie od wartości wyłudzonego mienia. Gorzej może być z wykazaniem umyślnosci działania sprawcy- to już kwestia oceny konkretnego przypadku. Na pewno łatwiej będzie, jeśli tego typu spraw jest więcej. W każdym razie warto walczyć o swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama padłam ofiarą Ctbike i (uwaga,uwaga) nie byłam sama, po stworzeniu grupy na fb okazuje się że oszukanych jest kilkadziesiąt osób! Niestety co z tego, że wywalczymy kasę  w sądach, gdy sklep bedzie dalej istniał i naciągał kolejnych klientów.  Na Facebooku działa grupa "ctbike - oszukani klienci", do której zapraszam innych pokrzywdzonych, lub o kontakt na pozew.cibike[małpa]wp.pl. W grupie zawsze jest raźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mnie nieodmiennie zadziwia fakt, że mimo maaasssssyyyyy negatywnych informacji o tym sklepie ludzie dalej tam kupują ( patrz Bikestacja swego czasu, ale na szczęście kasa nie ginęła ).

Czy ludzie  się kierują decydując siena zakup w sklepie z negatywnymi opiniami ( cena czyni cuda)? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze zastanawia coś innego, czemu ludzie nie kupują rzeczy z płatnością przy odbiorze, przynajmniej za pierwszym razem - tego typu sklepy przecież oferują taką formę sprzedaży.

No chyba że to już w ogóle sklep padaczka, który robi zakupy w hurtowniach za już wpłacone pieniądze klienta - to tym bardziej bym nic nie kupił jak takiej formy płatności sklep nie oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
6 godzin temu, durnykot napisał:

Mnie nieodmiennie zadziwia fakt, że mimo maaasssssyyyyy negatywnych informacji o tym sklepie ludzie dalej tam kupują

w przypadku allegro gość założył sobie nowe konto i nie miał za dużo negatywnych komentarzy, dopiero teraz widzę że pojawia się ich coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 negatywnych od stycznia, to nie tak wiele, szczególnie jak poczytać o co szło.  Bo pozytywne to nie każdy wystawia, a nawet pewnie 1/3 kupujących max. 6 pozytywów z kolei jest z samego 12 maja.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Według mnie kolo ma "piramidę finansową" i zwroty finansuje nowymi wpłatami. Robiłem w ciągu jednego dnia zakupy całego roweru (poza rama) i nie sprawdziłem opinii i hamulce poszły do CTBike. Oczywiście okazało się, że tych co zamówiłem nie ma, telefonu nikt nie odbierał itd. Wysłałem pismo poleconym i naprawdę przymierzałem się walnąć pozew + zawiadomienie do prokuratury ale po 35 dnia od zakupu dostałem pieniądze z powrotem. Bez odsetek ale to szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ups, dopiero zobaczyłem wątek o tym sklepie, wczoraj zamówiłem kasete i łańcuch ale dobrze że za pobraniem ( przez ich strone)

Chciałem domówić nast dnia kpl opon i niestety nie ma kontaktu poprzez maila i tel które mają podane na stronie. Szukałem info i trafiłem na ten wątek  dopiero. Widze że niezłe wałki robią i na szczęście zamówienie za pobraniem wiec nawet jak cos wyślą to zrezygnuje jesli mają takie negatywne opinie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mam problem z tym sklepem . Zamówione opony całkowity koszt około 2 stówek. Kasa przelana i cisza . Nie odpowiadają na meila, telefon głuchy. Opinie poczytałam dopiero jak dostawa się przedłużała, a dostawy nie będzie.

Ja składam doniesienie na policje , rzecznika konsumentów. Nie wiem czy to coś da ale nie popuszczę. Dawno nie miałam takiej sytuacji a sporo kupuję przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat faktycznie jest w zawieszeniu od dawna, bo poza opiniami w sieci nic się chyba więcej nie dzieje. Ciekawe czy jest jakiś "sposób" na tak nieuczciwe sklepy. Ja ostatnio sporo stresu miałem z Bikestacją, ale stosunkowo szybko oddali kasę za towar którego nie mieli. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak, dobrze, że tu zajrzałem uffff...
Właśnie prowadziłem korespondencję z tym sprzedawcą w temacie 
https://allegro.pl/oferta/shimano-deore-fc-t6010-mechanizm-korbowy-3x10-trek-11102646220

Na szczęście nie zdążyłem kupić.
Zaglądam, i co widzę? ;) Facet ma zablokowaną sprzedaż, a mówi , że czeka na dostawę.

Uwaga! Ten sam sprzedawca ma konto o nazwie: klinikatriathlon
Też zablokowana sprzedaż.

Edytowane przez Wawrzula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...