Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

@bastard83 ślad bez wlaczenia nawigacji, nie trzeba cały czas przecież włączac nawi, tylko podejrzec gdzie sie mniej więcje jest, a ta linia na czerowno to drucik jest. 

Dodałem sobie głos Hołowczyca, ale to jakaś parodia była, jechałem na przykład drogami obok S7, a on mi rysował drogę równoległą po drugiej stronie, wbrew śladowi. 

Stąd myśl, może inną apkę sobie zainsalowac, stare wersje OsmAnd nie działają dobrze na nowszych Androidach chyba. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to klikasz na śladzie który widzisz na mapie, pokazują się informacje z nazwą śladu ile km itp. Wybierasz ikonę palety (taką do malowania) i po przewinięciu na dół masz szerokość linii.

Co do nawigacji, masz zaznaczone preferuj drogi poboczne?

Edytowane przez bastard83
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A znacie jakąś apkę która umożliwia planowanie tras z uwzględnieniem elewacji? Najchętniej na komputerze, bo planowanie tras na komórce jakoś mi nie podchodzi.

Jedyna jaką znam to strava, ale tam to średnio działa. Tzn chcę przejechać z A do B z możliwie jak najmniejszą elewacją. Szukanie na piechotę dolin, dróg wzdłuż rzek itp to mordęga, strava średnio się tu sprawdza, na innych platformach w ogóle nie widze opcji z uwzględnieniem minimalizowania elewacji (sprawdziłem komoot, garmin connect, mapy.cz, osmand, google, ridewithgps). W ridewithgps jest opcja "flatten elevation" ale albo nie umiem używać, albo ona jest od czegoś innego.

Coś mogę jeszcze sprawdzić, czy tak dobrze to tylko w Erze?

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić jeszcze bikerouter.de. To jest chyba to samo co powyżej wstawił @keltu ale ma lepsze w mojej ocenie profile MTB, które fajnie prowadzą po lasach. Znajomy już któryś raz się nie mógł nadziwić jak znajduję takie fajne trasy, oczywiście nie znając terenu.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrzę na to, żeby był głównie asfalt i minimalne przewyższenie. No więc na danym odcinku (ok 230km) strawa robi mi traskę z 1600m przewyższenia. Jak ją trochę podpicuję to robi się 1550m i niżej już nie idzie.
Sporo, bo ma to być rozbite na dwa dni i 500-600m przewyższenia to w tej opcji taki maks, żeby drugiego dnia mnie nogi pod koniec trasy nie zabiły.

Na stronce brouter.damsy wyrzuca mi trasę z przewyższeniem 1034m, więc rewelacja. Ale nauczony doświadczeniem wyeksportowałem ją do gpx i wgrałem do stravy. No i strava dla tej właśnie trasy z broutera pokazuje przewyższenie 1804m, a nie 1034... 😑

Z kolei zabawa w drugą stronę - eksport trasy wytyczonej przez stravę (tej z 1550m w górę) i wgranie do broutera to kolejny kindersuprajs, bo oczekiwałem, że ta trasa wg broutera ma z kolei 1300m przewyższenia. Czyli wygląda na to że albo strava zawyża, albo brouter zaniża. Ale raz jest różnica 80%, a innym razem niecałe 15%.

No i teraz bądź tu człowieku mądry :( 

Edytowane przez grissley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się podzielę wrażeniem z Komoota z którym się bardzo polubiłem, zwłaszcza w odniesieniu do planowania tras bardzo fajna apka. Nawigacja także fajna. Jednak jeśli chodzi o przewyższenia te z planów są zawsze zaniżone. Chyba właśnie dlatego, że to idzie po mapach gdzie pewnie co10m są poziomice uwzględnione i taka mapa nie uwzględnia wielu zmarszczek podjazdowo zjazdowych w realu,  które potem uwzględnia ślad GPX. Kilka razy porównywałem dokładnie jadąc wytyczonym śladem i przekłamania są rzędu 30%. Znaczy się ta sama trasa potem zapisana w Komoocie jako przejechana a zaciągnięta z Garmina 7X ma zwykle ok 30% przewyższeń więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komoot jest fajny do planowania, w sensie takim, że można bardzo precyzyjnie zaznaczyć którędy chce się jechać, z czym nie zawsze jest tak prosto w stravie. Ale komoot nie uwzględnia przy planowaniu naszych preferencji co do przewyższeń, więc teraz akurat dla mnie się przydaje tylko do "doszlifowania" trasy po tym, jak ją wstępnie przygotuję w stravie. No i w komoocie nie widzę swojej heatmapy, ale to osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w takowej materii, może ktoś przerabiał: zapisywanie tras w aplikacji mapy.cz.

Podczas rejestracji podaję konto które mam na o2, następnie jest pytanie o hasło, rok urodzenia i płeć. Ale następny etap to ten z nr telefonu i tu jest kłopot.

I tak jest we wszystkich trzech opcjach:
- załóż nowe konto na seznam.cz
- wykorzystaj istniejące konto (jak opisałem wyżej).
- zrób najprościej podając nr tel.

Mogę prosić info jak obejść tą rejestrację z nr telefonu? Roaming włączony, potwierdzenie że SMS dochodzi, tylko na seznam.cz nie ma potwierdzenia, że SMS doszedł.

Co robić, żeby móc zapisywać trasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...