Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Teraz, Quell napisał:

Ja na wiosnę odstawiam auto,i 90% dojazdów do pracy śmigam rowerem.

Inna sprawa,wiele osób w tym momencie ,o ile będzie miała możliwość,na takie dojazdy wybierze np. rower niż komunikację,z powodów wiadomych.

Więc takiego pełnego zablokowania,być i tak nie może.

 

Dobrze, że masz taką możliwość, bo niestety nie każdy może dojeżdżać do pracy rowerem.

Teraz, kosmonauta80 napisał:

Powiedz to mieszkańcom Włoch czy Hiszpanii.

Jak widać nie wytrzymują i też wychodzą. Ja wszystko rozumiem, tylko tutaj trzeba rozwagi a nie zakazów. Na drugim biegunie masz Szwecję, gdzie jedynym zakazem jest brak zgromadzeń powyżej 50 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym krakał, ale nadchodzący weekend będzie ładny , ludziska tłumami wylegną na spacery, rowery to w poniedziałek będą nowe "zalecenia". I wtedy sami będziemy sobie winni jak nam zabronią jazdy na rowerze, biegania i spacerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie my będziemy sobie winni. Winni będą koronaturyści, którzy szlajają się w "zorganizowanych" grupach. Na pojedyncze biegające, jeżdżące rowerem czy chodzące o kijkach osoby nikt nie zwraca nawet uwagi, serio. To ci idioci urządzający sobie biwaki i rodzinne eskapady są problemem.

Zatrzymujecie się i rozmawiacie z każdym, kogo mijacie? Osobiście mijam wszystkich nieco szerszym łukiem niż zwykle i jadę dalej. Oczywiście jeśli się da, bo jak na ścieżce jest 7-osobowa grupa małolatów, to już jest problem...

Rowerzyści i biegacze są winni, bo nie chcą zostać w domu. No tak. Co z tego, że wędkarze urządzają sobie wakacje nad jeziorem. Ostatnio przejeżdżałem koło stawu. Przyjechali na busa i dwie osobówki, rozstawili namiot wielkości wojskowego polowego, ten bus spokojnie by się w nim zmieścił. Pewnie najbliższa rodzina, nie...? ;) Ale to ja, całkowicie zdrowy, dbający o higienę, samotnie jeżdżący rowerem, jestem ogniskiem epidemii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumy peletonów Gassy-GK też niestety. I to taka typowa łobuzeria - widziałem kilka grupek kilkunastoosobowych które stały sobie na wałach przy parkingu i gadały. Nawet się nie zdenerwowałem. Na cymbałów nie  ma rady - zaparkowałem kilometr dalej i było prawie pusto.

PS: Czy mi się wydawało, czy niektórzy tu proponowali niedawno zorganizowanie grupowej ustawki ? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, ale ja cały czas mówię o osobach o zdrowym rozumie, które biorą rower między nogi i jadą z dala od ludzi - w las, w góry, czy nawet na szosę, ale nie na takie Gassy w pogodny weekend...
Robienie ustawek w tym okresie to nawet nie jest nieodpowiedzialność...to jest skrajny debilizm. Spotyka się kilkanaście osób z różnych środowisk, pracujących w różnych firmach, w różnych częściach miasta. Może wszyscy są zdrowi. Ale wystarczy jeden, który nawet nie wie, że coś ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • najważniejsza zasada to zasada dystansu: należy zachować 2 metry od drugiej osoby za wyjątkiem, gdy rodzice opiekują się dziećmi do 13. roku życia ub osobami niepełnosprawnymi
  • osoby niepełnoletnie poniżej 18 roku życia mogą być w przestrzeni publicznej tylko z osobą dorosłą
  • ograniczenia w dostępach do parków, deptaków, skwerów, bulwarów i plaż
  • zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów miejskich
  • zamknięte zostaną wszystkie gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, studia tatuażu
  • wprowadzono limit osób przebywających w sklepie: maksymalnie trzy osoby na jedną kasę, jeśli jest 5 kas to może być w sklepie 15 osób
  • na pocztach limit jest ograniczony do 2 osób na jedno okienko
  • na bazarach i targowiskach mogą stać 3 osoby do jednego straganu, stoiska
  • obowiązek zakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu
  • w weekendy zostaną zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy budowlane
  • sklepy spożywcze, apteki oraz drogerie pozostaną otwarte
  • w godzinach 10-12 sklepy i apteki będą otwarte tylko dla osób powyżej 60 roku życia
  • zamknięte zostaną hotele i obiekty noclegowe za wyjątkiem miejsc wykorzystywanych do izolacji lub w których przebywają pracownicy
  • rozszerzona formuła kwarantanny – od dzisiaj ci, którzy zostaną poddani kwarantannie będą musieli zostać poddani całkowitej izolacji domowej albo wszyscy inni domownicy też będą musieli być poddani kwarantannie
  • odwołanie wszystkich zabiegów rehabilitacyjnych, które nie są konieczne z punktu widzenia zdrowia
  • obowiązek dezynfekcji dystrybutorów, terminali, kas samoobsługowych
  • dodatkowe wymogi w zakładach pracy. 1.5 m odległości między stanowiskami pracy oraz zapewnienie środków ochrony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie jest jeszcze punkt : samotne wychodzenie z domu jest możliwe na krótki spacer, w celu przewietrzenia się lub wyjścia z psem. Nie należy uprawiać sportu

Ciekawe jak sprawdzić czy uprawiam sport :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

A kto to ostatnio proponował ? Przypomnij, bo nie chce mi się szukać :P 

Myślałem, że wszyscy załapali... ;)

Teraz, Lezia napisał:

Ciekawe jak sprawdzić czy uprawiam sport :-) 

No mówię - możesz np. jechać rowerem po leki do apteki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mieszka w wygwizdowie to może sobie jechać na rower,  w naszej kochanej stolicy nie da się rozsądnie wyjechać rowerem nie wypełniając krwiobiegu  głównych ścieżek...

a ryzyko zarażenia, pomyślcie ile razy zahacza się o np dym wypuszczony przez palacza idąc na mieście, który jest 5 czy 8 metrów od nas!!!

Także rower dla zdrowia psychicznego 15 minut o 23 okej, albo gdzieś między domkami gdzie nie ma kolarzy,  ale z głową. Naprawdę mogę nawet pół roku nie pojechać do Góry Kalwarii, korona mi z głowy nie spadnie..

W internecie jest apel "zostań w domu" siostry kierowcy z ministerstwa, lat 36, zdrowy, był na meczu legii 8 III, i tyle czynników ryzyka. Nie ma człowieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

Weekend - dziękuję bardzo... wolę malować sufit czy co tam mi żona każe tym razem.

Taaaaa .... one się robią bardzo pomysłowe ostatnio :/

Teraz, abdesign napisał:

A czemu nie? Zwift w końcu taki drogi nie jest.

Zwift nie, ale na samym Zwifcie nie pojedziesz. Zresztą to nie było na Zwifcie. Chyba, że "nie załapałem :D "

Teraz, itr napisał:

a ryzyko zarażenia, pomyślcie ile razy zahacza się o np dym wypuszczony przez palacza idąc na mieście, który jest 5 czy 8 metrów od nas!!!

Wiesz, oczywiście, jest ryzyko. Ale myślę, że takie ryzyko podczas miesiąca jazdy jest mniejsze, niż ryzyko podczas jednego wyjścia do sklepu. Właściwie to wciąż mało wiemy. Będzie zakaz - nie będę jeździł. 

Teraz, TheJW napisał:

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że oni z tego robią narzędzie walki politycznej. :(

Skoro dla polityki robi się wojny ... tego się nie uniknie. Jedni z mniejszym drudzy z większym wdziękiem. Kosiniak chyba z największym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

O, właśnie o rowerach mówią.

To jak ? można czy nie można ? Bo dziecko do babci podrzuciłem i pojechałem zrobić zakupy póki nie ma tłoku. I może faktycznie histeryzuję z tym tłokiem, ale nie uśmiecha mi się stać pół h przed marketem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Uff :)  bo już się bałem, że zgniję w domu.

  : od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, ...

Hmm.. no to trzeba będzie gdzieś kupić.

Mam pomysł na biznes :D

Deszcz, wiatr, plac przed marketem, 30 osób w kolejce:

Rękawiczki, rękawiczki, ręęęękkawiczki gumowe, jeeednorazowe ! Można chodzić jak po  plaży i powtarzać :D Pójdzie 100 par dziennie = 250 pln :D na czysto.

Aresztują ? :D

To wyżej to taki żarcik, ale jest też przepis, że na spacer z rodziną to też odstęp 2 metry od siebie ( no chyba, że z dzieckiem poniżej 13 roku życia )

To ze starą w łóżku można, ale na dworze to juz 2 metry :D

image.png.b579ad2d2a20f507fd1fa1e7fc5c12db.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...