Skocz do zawartości

[do 7000 zł] enduro/trail pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piotrekwad95 napisał:

Generalnie mam teraz totalny mętlik. Nawet nie wiem na czym bardziej się skupić. Ze sklepowych sprzętów decydowałbym się pewnie na Blackbirda ale z drugiej strony widząc co mogę mieć używanego za tą samą cenę to ufff... Ciężko się robi.

Za wiekszoscia marek stoja jakies twarze, styl i masa innych rzeczy ktore definiuja "brand".
Poszukalbym czego z czym chcialbym sie utozsamiac, tak w temacie rozterek co wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do używek od razu dolicz cenę serwis amorków/ sztycy + ewentualnie ogólnie roweru. No chyba, że sam ogarniesz.  Nikt nie sprzedaje roweru po serwisie, no chyba ze pechem sie połamał lub jakaś kontuzja.

No i jeśli chcesz używkę to dobrze, żebyś sie trochę choć orientował co z czym się je i na co zwrócić uwagę.  Wszystkie oferty na olx/allegro są ładne i wypaśne. A najlepsze rower używany zgodnie z przeznaczeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BMXdoPieca napisał:

Na żywo, na kazoorze podczas otwarcia sezonu 2019 widziałem czarno pomarańczowego moona 2018 (chyba 2.0) z prawie na w pół pęknietym linkiem.

Czarno pomarańczowy to 2.0 z 2016, później nie wychodziły takie kolory w żadnej wersji.

@niuti niekoniecznie, często serwis jest wykonywany "po sezonie" a w nowym roku przychodzi pomysł na sprzedaż. Ja również zrobiłem full serwis i niebawem będę sprzedawał więc takie rzeczy się zdarzają.
Co do tekstów "używany zgodnie z przeznaczeniem", wolę takie niż "rower był dwa razy w górach", bo powiedzmy sobie szczerze, kto kupuje maszynę za 15-18k i jeździ nią po bułki do Biedronki?

@piotrekwad95 W pierwszej kolejności skup się na tym co Ci się podoba - kształt ramy, później amortyzacja, hamulce i napęd (ja przynajmniej tak patrzę), wiem że nowy rower to nowy rower ale skoro zdecydowałeś się na enduro/trail to wiesz z czym się to je i w tym sporcie klasa sprzętu robi DUŻĄ różnicę.
Teraz wejdź sobie na jakąkolwiek stronę z rowerami, Whyte, YT, Canyon, Specialized, Santa Cruz, Ns Bikes, GT, Trek i zobacz ceny rowerów z osprzętem jaki oferuje ten Giant, do którego link Ci podesłałem, oczy Ci wypadną. Dodam jeśli nie wiesz ale najważniejsze elementy są z najwyższej półki (enduro/trail).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, niuti napisał:

Pewnie zdarzają się ale tak 1/10. Jak pisałem, dla używki trzeba wiedzieć co pytać , oglądać, na pewno nie kupować na odległosć. Potem może sie okazać, że trzeba 1k dorzucić albo już idąc z grubej rury, wymienić 1/4 roweru

Zdecydowanie tylko osobiste oględziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem dosyć logistycznie ograniczony. Jeśli chodzi o używany sprzęt to tylko na rynku krakowskim. Tylko tutaj mogę spokojnie podjechać i obejrzeć co ktoś ma na sprzedaż. Fajnie mieć też ze sobą kogoś kto już zjadł na tym zęby :)

Widzę, że czeka mnie jeszcze duuuużo przeglądania. 

Trochę też pisałem ze sklepami stacjonarnym ale niestety w tym budżecie nic konkretnego nie zaoferowali. Rzucili na początku pisanym moonem 1.0 2018 i Focusem Jam'em 6.7 2020 za ponad 7500. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piotrekwad95 napisał:

Dosc niepospolity rower. Wlasciciel zmienil tylne kolo i naped. Seryjnie zamonotowano niezbyt homogeniczne zawieszenie (Marzocchi / RockShox), jesli Ci to nie przeszkadza to ciekawa propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...