Skocz do zawartości
TenShino

[Wybór roweru] freeride downhill

Rekomendowane odpowiedzi

TenShino

Siemka,

Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych rowerów:

Demo 8 2012

Mondraker summum 2012

Oba znalazłem używane w idealnym stanie technicznym i bardzo dobrym wizualnym. Może polecicie jakąś inną używke do fr dh (cena bym wolał do 5 tys aczkolwiek 7 tys to maks)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Galvatron

Za niewiele więcej (z rabatem 10-15%) dostaniesz już nowy, agresywny rower do enduro: https://velo.pl/rowery/gorskie-fsx/enduro-29-fsx/dartmoor/blackbird-evo-29

Największa wada Blackbirda to usztywnianie się zawieszenia podczas hamowania z powodu prostej, 1-zawiasowej konstrukcji.

W wypadku używki musisz się liczyć z kosztami przeglądu/serwisu/remontu po zakupie (zawieszenie, łożyska wahacza, inne elementy), co może Cię kosztować kolejne 1000 zł. Nie wierzyłbym w zapewnienia sprzedawcy, że rower jest "igła", chyba że jest w stanie to udokumentować, np. fakturami z serwisu.

Oczywiście konieczne jest osobiste sprawdzenie sprzętu przed zakupem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TenShino

nie chce enduro only downhill. Sprzedawca ma fakturę zakupu i serwisów. Dodatkowo daktura z gwarancją

cena prawie 9 tys, pisałem że maks 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Galvatron

Jeśli sprzedawca ma udokumentowaną historię serwisową, to raczej nie ma się specjalnie czego obawiać, poza zmęczeniem materiału ramy.

Od ceny katalogowej czasami można urwać jeszcze 10-15%, więc realnie cena tego Dartmoora wynosi 7500-8000 zł, a na zjazdach może sobie radzić lepiej niż 7-letnia zjazdówka.

Tutaj masz geometrię: https://dartmoor-bikes.com/sites/default/files/documents/2020_Dartmoor_complete bikes geometry.pdf

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Michał
      Przez Gość Michał
      Dzień dobry,
      Proszę o pomoc w ocenie tego konkretnego roweru;
      https://www.olx.pl/oferta/giant-crs-2-0-sport-series-CID767-IDpBNsW.html
      Jestem po rozmowie ze sprzedawcą, to handlarz używanymi rowerami - można zobaczyć jego ofertę na olx. Z racji tego, że mieszka w mojej okolicy zaoferował przywiezienie roweru do mnie abym przez kilka dni sprawdził, czy mi odpowiada. W cenie proponuje także przegląd zerowy w: https://pl-pl.facebook.com/SportAtelierPL. (raczej uczciwe podchodzi do sprawy)
      Według sprzedawcy rower pochodzi od kolegi pracującego w Wielkiej Brytanii, skąd ściąga je na nasz rynek. Moje poszukiwania, co do modelu, doprowadziły mnie do https://www.thebikelist.co.uk/giant/crs-bikes, z czego wnioskuje, że baranek i niektóre rzeczy z osprzętu otrzymał on dzięki byłemu właścicielowi znającemu się nieco na przeróbkach.
      Zapoznałem się z poradnikami co robić przy kupnie używanego jednośladu, ale nie jestem pewien co do rozmiaru ramy. Właściciel pisze 48cm (19" ?- mówi że jest mały), czy przy 173 cm wzrostu i +- 80 cm przekroku będzie nadzieja na dopasowanie?
      Przechodząc do meritum, co sądzicie o tym rowerze, biorąc pod uwagę cenę 550 PLN (na razie) to dobra okazja?
      Więcej napiszę, gdy rower do mnie dotrze.
       Dziękuję i pozdrawiam!

• Prz
      Przez Prz
      Na sprzedaż tytanowy rower przełajowy/gravel On-One Pickenflick z 2018 roku. Rozmiar L (ETT 570 mm), napęd SRAM Apex 1x11 i hamulce tarczowe TRP Hy/Rd (hydrauliczne aktywowane linką). Rama tytanowa, widelec karbonowy. Stan bardzo dobry, technicznie 100% sprawny, po serwisie. Przebieg roweru 5900 km, łańcucha ok. 2000 km. Na widelcu niewielkie otarcia od zwykłego użytkowania. Rower bardzo uniwersalny, przyjmuje opony do 42 mm z kołami 700c lub do 50 mm z kołami 650b, prawdziwa maszyna do wszystkiego, bardzo komfortowy, a jednocześnie zrywny.

Do roweru mam dwa komplety kół na piastach DT350 z taśmą tubeless (koła 650b i przednie 700c zalane mlekiem). Cena obejmuje rower z jednym wybranym kompletem kół, za dopłatą 700 zł dokładam drugi komplet.

Do roweru w zestawie również dwuczęściowy framebag Triglav – rower idealnie sprawdza się w bikepackingu po szosach i szutrach.

Możliwa wysyłka kurierem, cena 4499 zł do lekkiej negocjacji. Możliwy odbiór osobisty w Trójmieście. Więcej informacji na priv.

Specyfikacja:
      Rama: On-One Pickenflick 3Al/2.5V Titanium
      Widelec: On-One full carbon
      Korba: SRAM S350 38T
      Przerzutka tylna: Sram Apex 1
      Kaseta: SRAM PG1130
      Łańcuch: Shimano HG701
      Hamulce: TRP Hy/Rd
      Tarcze: Shimano RT64 Centerlock
      Klamkomanetki: SRAM Apex 1
      Obręcze: DT Swiss R470db 28h (700c) / DT Swiss R500db 28h (650b)
      Piasty: DT Swiss 350 straightpull
      Mostek: Selcof 100 mm
      Opony: Mitas X-Swamp 700x33c / Panaracer Gravelking SK 650x48b
      Kierownica: Selcof Sterrato 420 mm, flare 10 stopni
      Owijka: Fizik Performance Tacky z wkładkami żelowymi
      Stery: Selcof zintegrowane
      Siodełko: Merida Comp SL
      Sztyca: Pro Koryak 31,6 mm
      Pedały: brak (oferta nie obejmuje pedałów widocznych na zdjęciu)

Zdjęcia dostępne w ogłoszeniu na OLX: https://www.olx.pl/oferta/rower-przelajowy-gravel-on-one-pickenflick-tytan-CID767-IDDoBbT.html
    • macko555
      Przez macko555
      Hej 
      Szukam roweru do jazdy po mieście i okolicach (głównie lady i parki). Myślałem o kwocie 1200zł. Wydaje mi się, że najlepszym wyborem będzie rower crossowy chociaż nie jestem ekspertem - właściwie to znam się bardzo mało. Mój wzrost to 176cm - mężczyzna. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
      PS. Aktualnie jesteśmy poza sezonem. W takim czasie jest szansa trafienia dobrej promocji? 
    • zkompasempl
      Przez zkompasempl
      KOMPAS WIKINGÓW- IMPREZA NA ORIENTACJĘ, SZWECJA 2020

rowerem: 26-28 marca 2020

pieszo: 16-18 kwietnia 2020

Na początku wiosny 2020 gdyński klub InO „Z Kompasem” zaprasza wszystkich aktywnych na pieszą i rowerową imprezę na orientację pt. „Kompas Wikingów”.

Czeka nas pasjonujący rejs promem do Karlskrony oraz sportowa rywalizacja w otoczeniu skandynawskiej przyrody: wśród skalistych szkierów; w polodowcowym terenie- pełnym jezior, granitowych głazów; pośród iglastego, skandynawskiego lasu. Na drodze napotkamy również malownicze miejscowości z charakterystycznymi, typowymi dla Szwecji, drewnianymi domkami w ceglastym kolorze.

Bądźcie aktywni, koniecznie wypłyńcie z nami w rejs do Szwecji i odnajdźcie ukryte wśród skarbów skandynawskiej przyrody lampioniki.

Info/ zapisy: www.zkompasem.pl

Śledź nas: facebook.com/zkompasem

• Gość Damian
      Przez Gość Damian
      Jaki rower najlepszy w kwocie do 1000zl:
      -górski 
      -kola 26 27 27.5 28 29 cali
      -rama 18 lub 19 cali
      Bardzo proszę o podpowiedzi