Skocz do zawartości

[Pierwsza Szosówka] Około 4 tysiące


Rutson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję swojej pierwszej szosówki - aktualnie posiadam Indiane MTB (taki uniwersalny:D).
Planuję jeździć w dalekie trasy, a jak czas nie dopisze to +30 km po obrzeżach miastaB)
Na dniach mam zamiar podejść do rowerowego, ale fajnie było by już podejść z jakimiś modelami proponowanymi przez was - dopiero wchodzę w świat rowerowy, więc też nie wiem za dużo:mellow:
Cenowo to tak około 3/4k, a jak będzie trzeba dołożyć i mieć coś lepszego to chętnie:icon_cool:

 

Pozdrawiam,
Patryk :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek Domane AL 4, spokojnie do kupienia poniżej 4 tysięcy. Osprzęt grupy Tiagra, w zupełności wystarczający. Rama alu, widelec karbon. 

Ewentualnie jeśli chciałbyś mieć hamulce tarczowe możesz rozważyć model Checkpoint AL 3 - osprzęt grupy Sora, oczko niżej niż Tiagra, ale również wystarczający. Do wzięcia za nieco ponad 4 tysiące, kwestia tego ile wytargujesz od ceny katalogowej. Nowość na ten sezon, rower z gatunku "szutrowych" czyli z nieco szerszą oponą i i nieco bardziej rekreacyjną pozycją za kierownicą.

Słowo klucz: geometria ramy. Znam wiele osób które chwalą Treka za wygodę, dlatego na pewno odwiedziłbym najbliższy salon tej marki i wziął rower na przymiarki. 

O lepszy osprzęt niż 105-tka w Tribanie będzie ciężko - ale rama niczym nie powala, do tego jest dość wiotka, jak inne tego producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę postów niżej masz dobrze rozpracowany podobny temat szosy w podobnej kwocie. Zajrzyj tam ( do wyboru masz coś od rose, tribana rc500, scotta speedstera, gianta contenda, btwina ultra ). Wszystko zależy od tego czego oczekujesz od szosy- czy raczej sportowa geo (btwin ultra, rose), czy może bardziej endurance (trek domane- czyli tak naprawde stary alpha, scott speedster -bardzo ciekawy rower), a geometria endurance plus może możliwość wsadzenia szerszych kół (triban rc500 lub rc520). No i najważniejsze- osprzęt jest ważny, ale na rowerze musisz się czuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat co Rutson.

Budżet koło 4 tys. Celuję w nowy rower, który posłuży mi przez parę lat. Dotychczas doświadczenie na szosie praktycznie żadne więc chciałbym coś w miarę wygodnego.

Chodzi mi po głowie Kross Vento 4 i Author Aura 44.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross dopiero od Vento 5 ma w komplecie przyzwoite koła. W niższych wersjach sami je składają i moje wytrzymały ok 2000 km po czym zaczęły strzelać szprychy z tyłu.

Ja co prawda miałem zupełnie po taniości bo z piastą i bębenkiem pod siedem rzędów kasety ale wątpię czy te na kasety 8-10 są dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DOVECTRA nie reklamy tylko nie jestem zbyt zamożny, a szukałem roweru, za który nie przepłace, a prezentował będzie jako taki  poziom do rekreacyjnej jazdy z możliwością włożenia  choćby szerszej opony. I czrsto widziałem sprzęty po 4k z gorszym osprzętem, kołami. Wiem że nie jest to hit ale przy tej cenie ciężko pobić jego parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też szukam szosy w podobnym budżecie i na pierwszym miejscu jest Rose Pro Sl na Tiagrze, ale znalazłem Focusa Izalco Race 105 Carbon pewnie za 5000 zł jest szansa kupić  i mam dylemat odnośnie czy jest sens kupować tak zaawansowany rower jak Focus na pierwszą szosę? Czy to jest naprawdę taki duży spadek komfortu w porównaniu przy geometrii race?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...