Skocz do zawartości

[Przełajki - dyskusja] Inspiruj, pytaj, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.03.2019 o 12:07, mistrzusek napisał:

 

Jest szansa, że przy obręczy 20mm opona 25C spadnie podczas jazdy, albo coś niebezpiecznego się z tym stanie?:)

Nic się nie stanie, sam jeżdżę na oponach 25 mm i obręczach 21mm (oczywiście wewnętrznie), które producent dedykuje do opon 23 -28 mm, optymalnie do 25mm.

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
19 godzin temu, mistrzusek napisał:

Zapomnieliscie o legendarnym 

DOKRĘCANIU NA ZJAZDACH ??:D

Ale że jak? Jak zjeżdżam, to co mam dokręcać, jak wiem, że mam wszystko dokręcone? Poza tym to niebezpieczne jest tak grzebać przy śrubkach jak się zjeżdża. 

 

21 godzin temu, Colonel napisał:

przekaz mam zawsze jasny :D

Bardzo przekazywujący przekaz. Taki przekaz, który przekazuje wiele przekazów ,które mają być przekazane przekazem. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Chociemir napisał:

Nic się nie stanie, sam jeżdżę na oponach 25 mm i obręczach 21mm (oczywiście wewnętrznie), które producent dedykuje do opon 23 -28 mm, optymalnie do 25mm.

Jeździ się przednio, jedyne co grozi :

opona szosowa  jest cieniutka bardziej niż obręcz pojawia się ryzyko  obrypania brzegów obręczy np kiedy wsuniesz zsuniesz się w szparę między płytami chodnikowymi czy przy krawężniku. itp

Jeśli masz super hiper obręcze to może warto zmienić gumę, będzie i wyższa i troszeczkę bardziej beczułkowata. Sam ujeżdżałem długo koła z szosową gumą 23 jakąś pancerną obręcz trekkingową  zewn 24 mm i, ale kilka rozorań powierzchni na hamulec złapałem, z tymże to było rower na miasto jasno ciemno i po dziurach... Gdy jeździ się ostrożnie to można chyba o tym nie myśleć... No chyba że koła za 6,5kzl

Acha i jeszcze coś dziwnego, rzadko dobijam snejka w szosówce, ale kilka razy się zdarzyło z racji lenistwa pompowego...

Na tej szerokiej obręczy  dobiłem, i... skończyło się nową oponą w koszu... rejon dobicia wypadł już na tyle blisko obręczy że to boczna część opony ucierpiała najbardziej... drogi anty-przebiciowy SPECJALNY Miszlę :) chyba to się nazywał Krylion. chyba po 20 km jazdy :) Dziwne bo zawsze wydawało mi się, że rzadkie dobicia holendrów czy składaków wynikają właśnie z szerokich obręczy, ale przy kołach szosowych jest jak wyżej... także trzeba uważać na ciśnienie mimo że pozornie lekki flaczek na szerokim kole zachowuje się dość stabilnie i jedzie się fajnie !!!

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy założyć na próbę, i pojeżdzić z wolna i ostrożna, dokonać test, i w razie czego  kupić sliki bardziej pękate, cudownie przyjemne toczące się,

Dziarsko a miękcej, czyli opony  28 czy 32 dokupić.

Moje pojękiwania może smętne, ale chyba całą, dawną chyba bezsnieżną zimę jeździłem z wąskim gumem na szerokim felgu z tyłu.... po tym jak przeciąłem Kryliona, założyłem CST  za 30 zł na drucie, i nic się nie działo...  że kilka razy porysowałem bok to wyniki niefrasobliwości....czy nieuwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 19:42, Mvaddib napisał:

tak, doszło na drugi dzień, ja z nimi nie mam problemów, zawsze przychodzi na drugi dzień.

W moim przypadku też Cyklomania się spisała :)

Ale wracam tak naprawdę z kolejnym pytaniem do posiadaczy Venture Maxa.

Jak ustawiliście wasze baranki? U mnie jest jak na zdjęciu poniżej. Końce kierownicy są praktycznie równolegle do podłoża, klamkomanetki ustawione tak żeby końce dźwigni sięgały do dołu kierownicy. "Na sucho" wydawało się ok, niemniej jak jadę w dolnym chwycie to czegoś mi brakuje, muszę tak jakoś ręce bardziej do przodu przesunąć żeby mieć dobry dostęp do hamulców i wtedy coś mi nie pasuje w chwycie... Zacząłem się rozglądać po necie i może to tylko wrażenie, ale wydaje mi się że ludzie bardziej obracają do góry tę kierownicę, tak że końce są skierowane lekko w dół. Poza tym nie mam zastrzeżeń. Wreszcie dobra szerokość, większa pewność prowadzenia i łatwość przechodzenia do dolnego chwytu :)

VENTURE_MAX_SMALL.thumb.jpg.cc036ac20f65839cbc1e355af6b6c65d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... Aktualnie też mam praktycznie poziomo jednak ...
Przy najbliższej wymianie owijki będę starał się skierować końce kierownicy nieco w dół, "poziomując" górę .
Wydaje mi się że to dla mnie dobry kierunek.
Słowem każdy jest inni i coś innego mu pasuje :) . Szukaj.

Pozdro 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, m0d napisał:

W moim przypadku też Cyklomania się spisała :)

Ale wracam tak naprawdę z kolejnym pytaniem do posiadaczy Venture Maxa.

Jak ustawiliście wasze baranki? U mnie jest jak na zdjęciu poniżej. Końce kierownicy są praktycznie równolegle do podłoża, klamkomanetki ustawione tak żeby końce dźwigni sięgały do dołu kierownicy. "Na sucho" wydawało się ok, niemniej jak jadę w dolnym chwycie to czegoś mi brakuje, muszę tak jakoś ręce bardziej do przodu przesunąć żeby mieć dobry dostęp do hamulców i wtedy coś mi nie pasuje w chwycie... Zacząłem się rozglądać po necie i może to tylko wrażenie, ale wydaje mi się że ludzie bardziej obracają do góry tę kierownicę, tak że końce są skierowane lekko w dół. Poza tym nie mam zastrzeżeń. Wreszcie dobra szerokość, większa pewność prowadzenia i łatwość przechodzenia do dolnego chwytu :)

VENTURE_MAX_SMALL.thumb.jpg.cc036ac20f65839cbc1e355af6b6c65d.jpg

 

Ja mam tak 

IMG_20190317_214330__01__01.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m0d napisał:

W moim przypadku też Cyklomania się spisała :)

Ale wracam tak naprawdę z kolejnym pytaniem do posiadaczy Venture Maxa.

Jak ustawiliście wasze baranki? U mnie jest jak na zdjęciu poniżej. Końce kierownicy są praktycznie równolegle do podłoża, klamkomanetki ustawione tak żeby końce dźwigni sięgały do dołu kierownicy. "Na sucho" wydawało się ok, niemniej jak jadę w dolnym chwycie to czegoś mi brakuje, muszę tak jakoś ręce bardziej do przodu przesunąć żeby mieć dobry dostęp do hamulców i wtedy coś mi nie pasuje w chwycie... Zacząłem się rozglądać po necie i może to tylko wrażenie, ale wydaje mi się że ludzie bardziej obracają do góry tę kierownicę, tak że końce są skierowane lekko w dół. Poza tym nie mam zastrzeżeń. Wreszcie dobra szerokość, większa pewność prowadzenia i łatwość przechodzenia do dolnego chwytu :)

VENTURE_MAX_SMALL.thumb.jpg.cc036ac20f65839cbc1e355af6b6c65d.jpg

 

Ja mam ustawioną kierownicę poziomo, więc klamki wystają lekko ku górze. Wydaje mi się, że to jak ustawić kierę powinno kwestią naszej fizjonomii i wygody - no i oczywiście tego jak wyprofilowana jest kierownica :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...