Skocz do zawartości

[Gniew rowerzysty] Co cię wkurzyło na rowerze?


Rekomendowane odpowiedzi

No nie :) pierwotnie jednak miało swój literalny wydźwięk. Ale owszem dziś jest traktowane jako "wykazanie absurdalności winy".

a co do typa z gałą d..ą cóż - nie to nie jest normalne i nie nie ma do tego moralnego prawa bo wolność jednostki kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, abdesign napisał:

nie nie ma do tego moralnego prawa bo wolność jednostki kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiej.

wolność od patrzenia na czyjś tyłek. Może chłop nawet nie wie, że widać. Rozumiem, że jak komuś ptak narobi na koszulke, to aparat wyciagasz, a usta zakrywasz w geście obrzydzenia zamiast jak normalny człowiek zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisK a nie pomyślałeś, że ten człowiek wcale nie jest nudystą co świadomie jeździ z gołym tyłkiem z dziećmi po mieście, tylko może nawet nie zdaje sobie sprawy, że coś mu prześwituje jak się wypnie? Albo uznał, że tak ma być, skoro żona kupiła mu taaakie drogie spodnie specjalnie do jazdy na rowerze? :)

A zamiast zwrócić uwagę, że chyba używa ciucha niezgodnie z przeznaczeniem, to ktoś mu robi zdjęcia i wyzywa od cymbałów z goła dupą. I nie jest to pryszczaty nastolatek, tylko dorosły facet na sportowym rowerze.

Chyba jednak mentalnie pryszczaty nastolatek. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sabarolus napisał:

do mnie to pytanie?

Tak, do Ciebie.

Ja wiem że to internet, ja wiem że dyskusje na odległość antagonizują, wiem że cytuje się wybiórczo, wiem że celowo lub przypadkowo pomija się kontekst... 

A całość wygląda tak, że bardzo szybko to wyszło poza te jedne nieszczęsne gatki kolesia który nie zwrócił uwagi, że założył tylko "wkładkę" do luźnych spodenek albo wiedział że to robi i miał to w nosie... ale padały np. takie wypowiedzi:

12 godzin temu, cienkun napisał:

dla mnie to nie on tu jest cymbalem. ma ochotę prezentować rowa, to niech sobie prezentuje.

więc moja wypowiedź i ją obejmuje (w zasadzie po zastanowieniu głównie ją) - i nie, w tym kontekście nie powinien tego robić - "prezentować rowa"

Czy kolega @wkg powinien mu strzelić fotkę zamiast zwrócić uwagę? Szczerze? Nie mam wyrobionego zdania.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosły chłop dzieciaty w dodatku i nieświadomy, że jego obcisłe superchiper gacie rowa odsłaniają.... 
No cymbał to i tak delikatnie :D

Bardzo dobrze, że @wkg wrzucił tę fotkę, bo może przed wyjściem na rower rzucicie okiem w lustro. 
A fotka jest mocno poglądowa to i gość nie dozna uszczerbku.

 

Teraz, some1 napisał:

Albo uznał, że tak ma być, skoro żona kupiła mu taaakie drogie spodnie specjalnie do jazdy na rowerze?

Intrygująca teza...  Troszkę tylko przerażająca...

Teraz, some1 napisał:

A zamiast zwrócić uwagę, że chyba używa ciucha niezgodnie z przeznaczeniem, to ktoś mu robi zdjęcia i wyzywa od cymbałów z goła dupą.

Zdjęcie zrobił dla nas... Żeby zwiększać świadomość tego że gacie rowerowe mogą być lekko nudystyczne...  Wiec to dla dobra publicznego było
Ciągła i nachalna delikatność nie jest tym co uważam za słuszne. Nazwał sprawy po imieniu. I tyle.  Co do zasady dorosły facet z nabiałem o takie krótkie sprostowanie nie płacze i nie bierze tego do siebie.  Pryszczate nastolatki może i biorą to do siebie i noszą urazę, ale ciut starsze pokolenia nie obrażają się tak łatwo i mocno o cymbała szczególnie zasłużonego. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Co do zasady dorosły facet

zamiast robić fotki z przyczajki jak nastolatek-dowcipniś podchodzi mówi, jak sprawa wygląda i zamyka temat. Rozumiem, że dla Ciebie to normalna sprawa, że najpierw się kogoś wyśmiewa, robi mu fotki, ale jednak uwagi nie zwróci. 

Widocznie to starsze pokolenie to jednak słabe wychowanie odebrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KrisK napisał:

 

 

  

Cytat

A przyszło Ci do głowy, że ktoś może nie chcieć oglądać cudzego rowa. Może ma niestrawność po tym? Wolność to prawo do nieoglądania cudze go rowa. Jak gość chce prezentować to niech jedzie na plażę nudystów zdejmie gatki i prezentuje.
Choć podejrzewam, że tam to by jedynie pozostawał w roli tekstylnego obserwatora. 

 

 

To nie patrz. Nie musisz patrzeć na męskie tyłki. Ja mogę mieć niestrawność oglądając czyjąś twarz, ale to nie znaczy, że ma zacząć chodzić w kominiarce. Zawsze będę piętnował taki zaśćianek. 

Edytowane przez cienkun
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Intrygująca teza...  Troszkę tylko przerażająca...

Aż sobie to wyobraziłem... gość zakłada te podkładowe gacie - bo to już chyba wszyscy wiemy że to wkładka do luźnych gatek (sam mam takie fox'a) i myśli cały czerwony ... usz ty.... ło matko ... no ludzie na ulicy się posikają ze śmiechu jak mnie zobaczą... no ale żona kazała a i spodenki pro... nie ma wyjścia jadę.

PS. Serio myślę, że biedaczyna nie był świadom, że ma prześwitującą oddychającą wkładkę z pieluchą do szortów zamiast spodenek kolarskich.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Sabarolus A może przeczytaj co napisał...  Tak kilka razy. Może wtedy przestanies dopisywać niestworzone historie do prostej fotki obrazującej pewne zjawisko kóra została zrobiona by ją na forum wrzucić.
Za chwilę zrobicie z niego kogoś, kto bije cyklistów. Ja tylko czekam aż usłyszymy że powinien do niego na kolanach z przeprosinami się czołgać. 

Teraz, cienkun napisał:

Ja mogę mieć niestrawność oglądając czyjąś twarz, ale to nie znaczy, że ma zacząć chodzić w kominiarce.

No w sumie racja...

Teraz pozostaje Ci życzyć sąsiada, który będzie gonił sobie goły po klatce i pobliskich sklepach. Wtedy będziesz miał okazję się skonfrontować ze swoim zaściankiem wykazać tolerancją i otwartością. Szczególnie jak będziesz małe dzieci do szkoły posyłał zakładam że bedziesz otwarty na sąsiada naturystę.
Pomijamy oczywiście kwestię zaściankowego prawa i zapisów o zachowaniu nieobyczajnym, bo jak wiemy polska to zaścianek... 
Muszę sporo tolerancji w sobie wyrobić, bo przecież bluzki odsłaniające połowę bielizny i spodnie z niskim stanem odsłaniające rowa u kobiet to też ich prawo.... 
Plażowe ubrania na bieliznę w mieście też się spotyka i to też przecież mamy tolerować. 
Tolerancja ponad wszystko.... Czniać cywilizację.

Teraz, abdesign napisał:

no ale żona kazała

Tiaaa zbiła go i kazała.
Nie wiem jak wasze kobiety, ale moja by raczej mnie zlała jak bym chciał z gołym tyłkiem na ulice wyjść. A jak bym wyszedł to nie wiem czy bym miał po co wracać. No ale my mało tolerancyjni i zaściankowi jesteśmy i na golasa to tylko na plaży nudystów ewentualnie na "swoim podwórku" 

 

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

Teraz pozostaje Ci życzyć sąsiada, który będzie gonił sobie goły po klatce i pobliskich sklepach. Wtedy będziesz miał okazję się skonfrontować ze swoim zaściankiem wykazać tolerancją i otwartością. Szczególnie jak będziesz małe dzieci do szkoły posyłał zakładam że bedziesz otwarty na sąsiada naturystę.

Gdy tak się stanie, że będę miał swoje dzieci, to będę je wychowywał w pełnej tolerancji do odmiennych zachowań. Sam chętnie chodzę nago, ale to nad jeziorem. Na klatce nie, ale jak ktoś czuje się na tyle swobodnie, to ok. Jego sprawa. Ja stary pancur jakby co :P

 

(choć nie wiem czy będę miał dzieci, jeśli już to pewnie z wpadki, bo żyję zbyt szybko na rodzinę chyba)

Edytowane przez cienkun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... stary punk starym punkiem (też niegdysiejszy punkowiec to pisze) Ale jakoś inaczej wspominam swoją ekipę z przełomu 80/90 aż tacy delikatni i otwarci nie byliśmy. Pewnie że nikt by z widłami na Marszałkowskiej za golasem nie biegał ale poszczalibyśmy sie ze śmiechu wszyscy równo. A jak będziesz już miał dzieci to zdanie zmienisz co do sposobów przekazywania otwartości na inne życiowe postawy bo bezkrytyczna akceptacja to nie jest aż taka wartość dodana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zenekzenek napisał:

WKG, dawaj fotkę od frontu.

Hehe .. nie mam fotki od frontu :D

Tak naprawdę to wrzuciłem to zdjęcie (mam nadzieję, że to wynika z kontekstu wątku) by pokazać absurdalność nagonki na LGBT (od pewnego czas okupującego w przestrzeni publicznej zaszczytne miejsce Żydów, Masonów i cyklistów)  które wg niektórych opinii "lata z genitaliami na wierzchu". Jak widać nie tylko - szacowni ojcowie rodziny też potrafią się ubierać :D Nie podejrzewam faceta o jakieś zdrożne intencje - po prostu chciał być stylowy. Czysta głupota i tyle.

Co do odwagi cywilnej i  podobnych wypisywanych tu dyrdymałów - przecież grzecznie powiedziałem, że robię zdjęcie by wrzucić na forum i się pośmiać - jakoś nikt nie protestował tylko się wszyscy pośpiesznie rozjechali :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, wkg napisał:

by pokazać absurdalność nagonki na LGBT (od pewnego czas okupującego w przestrzeni publicznej zaszczytne miejsce Żydów, Masonów i cyklistów)

Nie ma żadnej nagonki na Żydów, masonów i cyklistów, a już na pewno nie poprzez to powiedzenie. Zrób sobie jakiś "risercz" i przestań używać zwrotów w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś jeszcze, że to przenośnia ? Człowieku, weź się zastanów.

Pierwsze googlowanie z brzegu: "Powiedzenie „wszystkiemu winni są Żydzi, masoni i cykliści” znam tylko jako ironiczny, ośmieszający komentarz do wypowiadanej przez kogoś teorii, z którą nie chce się (nie warto) polemizować." Ogarniasz już ?

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Prekompilator napisał:

Nie ma żadnej nagonki na Żydów, masonów i cyklistów,

Może niezgodne z tematem ale wtrącę swoje zdanie. Ta cała medialna wrzawa na temat lgbt, rasizmu i Żydów to temat zastępczy mający odwrócić uwagę społeczeństwa od poważnych spraw. Ludzie się tym niepotrzebnie jarają

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
34 minuty temu, cienkun napisał:

będę miał swoje dzieci, to będę je wychowywał w pełnej tolerancji do odmiennych zachowań

I rozumiem, że nie będziesz ich uczył, że są pewne zasady, które sie przestrzega  przez szacunek do innych?
Naprawdę bardzo bym chciał zobaczyć jak wspierasz córkę w momencie keidy stwierdzi, że będzie naga po ulicach chodzić. :D  Chociaż patrząc na pewne rozluźnienie może się ta stać, że dożyjemy i takich czasów. 
A poważniej to naprawdę "pełna tolerancja do odmiennych zachowań" (samo to stwierdzenie pokazuje dużą dawkę xxxfobi)   nie oznacza, że musimy się godzić na ostentację i ją akceptować. 
A wszystko rozumiem i wiele mogę tolerować, ale dochodzimy do momentu kiedy już nie tylko psy obsikują przystanki.  Do etapu kiedy dzieciaki mają "challenge"  żeby nasikać na fotel w komunikacji miejskiej.  Bo oblewanie się wrzątkiem to w sumie jest już coś powszechnie akceptowalnego.  A zaczyna sie od tego że jak sie pokaże iż noszenie rowa na wierzchu jest niesmaczne to sie liga obrońców uciśnionych podnosi i płacze, że go żona bije na pewno.... 
Doszliśmy do zaścianka również, bo przecież w tolerancyjnej europie....   Cóż z dużą dozą prawdopodobieństwa w zależności od kraju mógłby dostać mandat. I teraz wbije kij w mrowisko.... Jeśli nie jest GB abo T bo jak jest to już musimy to tolerować.

I taki drobiazg w kwestii tolerancji.   
Zastanawia mnie czemu tak wielu tolerancyjnych i przekonanych o swej tolerancji tak ostro atakuje "nietolerancyjnych" albo nietolerujących pewnych zachowań. I wykazują się tą nietolerancją w obronie tolerancji...  Prawda, że zabawne? 

10 minut temu, cienkun napisał:

Raz punk na zawsze punk!

Tiaaaaa

Podobnie z hipisami :D 
Wizyty w hipchacie też potrafią oświecić oczywiście jak nie ma tam "młodych i zafascynowanych" bo wtedy gra pozorów trwa w najlepsze.

 

1 godzinę temu, cienkun napisał:

Pewnie mylisz młodzieńcze wybryki z ideologią anarchistyczną. 

Zawsze mnie to fascynowało czemu punk się łączy z anarchią...  W końcu anarchia to ustrój... Ba to nawet  komuna jak się patrzy.
A punk w swym początkowym zarysie był antyustrojowy... Więc średnio anarchistyczny... Anarchię przylepiło mu się sporo później... A brutalnie to późny pank szczególnie polski  się sprowadzał do "pij piwo i żyj kolorowo"  i innych łatwych tez, że  "miłości wystarczy, że jest"  Dość mało zostało z jego pierwotnej formuły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrisK napisał:

Zawsze mnie to fascynowało czemu punk się łączy z anarchią...  W końcu anarchia to ustrój... Ba to nawet  komuna jak się patrzy.
A punk w swym początkowym zarysie był antyustrojowy...

Nawet jak nie był jawnie anarchistyczny, to anarchia i tak była związana z punkiem od początku, bo cała ta ideologia to ideologia wolności... Nie pociągnę dalej, bo nie punk mnie wkurza. Chcesz pogadać o kulturze punk, zapraszam na priv. 

2 godziny temu, KrisK napisał:

Podobnie z hipisami :D 
Wizyty w hipchacie też potrafią oświecić oczywiście jak nie ma tam "młodych i zafascynowanych" bo wtedy gra pozorów trwa w najlepsze.

Nie wiem do czego pijesz, bo nawet nie wiem co to hipchat. . .

2 godziny temu, KrisK napisał:

I taki drobiazg w kwestii tolerancji.   
Zastanawia mnie czemu tak wielu tolerancyjnych i przekonanych o swej tolerancji tak ostro atakuje "nietolerancyjnych" albo nietolerujących pewnych zachowań. I wykazują się tą nietolerancją w obronie tolerancji...  Prawda, że zabawne? 

Ta, tak samo dlaczego tolerancyjni pankole nie tolerują nazioli...  Po prostu dla braku tolerancji nie ma tolerancji i jeżeli to mam Ci wyjaśniać, to ja pas. . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...