Skocz do zawartości

[Opona rowerowa] Schwalbe racing ralph 57-584 - na przód czy tył?


LOR3MI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Ostatnio uszkodziłem oponę przednią, więc kupiłem nową, bezdentkową. Czy lepiej dać ją na przód zamiast starej, czy tylnią przerzucić na przód, a nową zamontować na tyle? Asortymentu do opon bezdętkowaych nie mam, zamierzam kupić niedługo, a oponę potrzebuję założyć teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem co masz z tyłu, ale jak tylna jest mocniej zużyta, to nową załóż na przód.
Mam RaRa na obu kołach i nie narzekam, ale tereny u mnie nie są wymagające.
Dokumosa
Serio ?
Dedykują ją teraz wyłącznie na tył ?
Pytam, bo wiem że na przód lepszy jast RoRo, ale było sporo fabrycznych zestawów na RaRa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiem, widziałem z tydzień temu u Szaja https://www.youtube.com/watch?v=ihaLqmzhYDo , ale mam sklerozę :wallbash: i jeszcze nie zapamiętałem, mimo że nawet napisałem komentarz pod filmikiem :whistling:
Nie wiemy jednak, czy autor tematu zakupił tę nową wersję.
PS
Nie podobają mi się te paski :down: - to dobre dla kogoś kto ściera opony szybko na asfaltach :icon_wink: , więc następne opony u mnie to nie będą Schwalbe ( chyba, że stare modele bez tych kijowych pasków ).
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,9% nie zakupił nowej bo w naszym pięknym kraju muszą najpierw sprzedać cały zalegający na starym kontynencie zapas dotychczasowego RaRa w regularnej cenie.

Odnośnie samej gumy to krążą wręcz legendy o tym jak stary RaRa o mało nie zgładził śmiałków, którzy odważyli się użyć tej opony na przodzie.

O ile pamiętam to producent nie traktował tych gum jako dedykowane na tył ale miał świadomość ich kiepskiej trakcji stąd w nowej odsłonie jest for rear wheel only. Stare RaRa b. często polecane były w komplecie z RoRo na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dokumosa napisał:

Odnośnie samej gumy to krążą wręcz legendy o tym jak stary RaRa o mało nie zgładził śmiałków, którzy odważyli się użyć tej opony na przodzie.

Stary stary (Dancing Ralph), czy tylko stary?
Starego mam obecnie komplet i kilka razy faktycznie mi odjechały na prostej drodze, na szczęście bez upadku, tyle że to było błoto (niezbyt głębokie). Na suchym nie dotarłem do granic możliwości przedniej opony (nie mam odwagi szukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...