Skocz do zawartości

[1200-1800] rower dla nastolatka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grupowiczów.

Mam takie pytanie: mam 15 lat i planuję zakup mojego pierwszego roweru, który ma służyć do codziennej jazdy do szkoły czy do sklepu, w weekendy czy w wolnym czasie natomiast chciałbym śmigać 15-20 km i nabijać statystyki w Endomondo. Wybraliśmy z tatą 2 rowery: Romet Rambler 26 4.0 2017 (https://www.romet.pl/Rower,RAMBLER_26_4,10,707,711,14550,2017.html) oraz Unibike Mission 27.5 2017 (http://www.unibike.pl/mission27v.html). Problem jest taki, że nie wiem jaki rozmiar kół wybrać 26" czy 27.5". Z jednej strony, koła 26 cali są zwinniejsze i łatwiej je rozpędzić oraz są tańsze, natomiast boję się żeby za rok-dwa nie były dla mnie za małe i żebym nie chciał zmieniać roweru. Gdzieś słyszałem, że na pierwszy rower dobre będą 26", i nie wiem co wybrać (mój wzrost 177 cm), bo jak jeździłem w sklepie na kołach 26", wolałem być trochę "wyżej" od ziemi ale z drugiej strony może jakbym pojeździł po mieście, to byłoby ok. Rodzice mówią, że 26 cali będzie w sam raz.

Bardziej mi się podoba w/w model Rometu (hamulce hydrauliczne), ale do końca nie wiem czy warto kupować koła 26 cali, dlatego prosiłbym o pomoc:). Jakie jest Wasze zdanie o powyższych modelach, lub może warto zastanowić się nad innymi rowerami w przedziale cenowym ok. 1500 zł (jeśli naprawdę warto, można dołożyć do 1800). Chciałbym żeby to był solidny rower na kilka ładnych lat. Z góry dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej koła 27,5" chociaż mógłbyś spokojnie jeździć na 29". A to jaki rower będzie dobry też zależy od tego w jakim terenie masz zamiar jeździć. Jeśli bardziej asfalt i drogi szutrowe to wybierz rower crossowy/trekingowy. Zakładam jednak, że będziesz potrzebował roweru, który nada się również do leśnych i terenowych tras. Zerknij na modele Krossa z 2017 na przecenach np. Hexagon R5/R6 ewentualnie Level R1, a jak chcesz 29" to B. B'twin Rockrider 540 też będzie dobrym wyborem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za komentarze i pomoc. Ponieważ stwierdziłem, że głównie będę jeździł ścieżkami rowerowymi lub na asfalcie, a jak już to raz miesięcznie na niewymagającym terenie leśnym, pomyślałem że za tę kwotę lepiej kupić mniej więcej porządny rower typu cross (szybszy na asfalcie i większe koła, plus cena). Podoba mi się Kross Evado 2.0 2017 (28 cali koła, 19 cali rama) w cenie 1200-1300 złotych lub modele o podobnych charakterystykach. Będzie to mój pierwszy rower (nie licząc roweru kiedy miałem 5 lat) i myślę że na początek będzie w sam raz (bo teraz jeżdżę rowerami publicznymi:D). Co o tym sądzicie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie masz zamiar jeździć szosami to będzie w porządku, ale aspiracje mogą się szybko powiększyć i okaże się że potrzebujesz czegoś bardziej terenowego (przynajmniej tak było w moim przypadku) ;) Nie znam się za bardzo na rowerach crossowych, ale wiem że Kross to porządna marka, więc myślę, że to może być dobry wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...