Skocz do zawartości

[buty rowerowe] Jakie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Na rzepy to za 200 zł kupisz Shimano bez problemu. Jak chcesz klamrę to 300 zł niewyjęte, ale da się w tej cenie znaleźć przecenione całkiem dobre modele z zeszłego roku.

Jak poszukać to i za 170 zł można coś wyrwać:

http://www.mikesport.pl/louis-garneau-comp-mtb-buty-rowerowe-czarne.html

Ja w butach tej marki zrobiłem ponad 30 000 km od 2012 roku i dopiero się poddały. Teraz kupiłem Exustary z klamrą, ale po tym co się mniej więcej rozeznałem to w ogóle ciężko dostać jakiekolwiek buty MTB poniżej 150 zł. No chyba, że z Lidla, ale czytałem opinie, że to "cerata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę, dla którego buty lepszej jakości zaczynają się od 700 zł, i wcale nie chodzi mu o cenę. Jeździ mnóstwo kilometrów na rowerze i wie czego mu do tego potrzeba. 
Pierwsza sprawa jaka mi się nasuwa, większość kupuje najpierw tanie rzeczy, a później przekonują się, że czegoś im w nich brakuje. Wtedy kupują, to lepsze i mają tę pierwszą niepotrzebną rzecz w domu. Kolejna sprawa, to gdzie i ile będziesz jeździł. Im więcej i im trudniejszy teren, im mocniejszy jesteś, tym więcej trzeba wymagać od sprzętu. Dla mnie buty lepszej jakości muszą być w dość twarde, sztywne, koniecznie muszą mieć klamrę, ewentualnie BOA albo coś w tym guście, nie mogą być ciężkie. Mi się zdarza, że w terenie potrzebuję buta z kołkami na śliski nawierzchnię. No i wentylacja na lato. Jak się jedzie 2-4 godziny w upale, to jest ważne. Trwałość to wiadomo, każda rzecz lepiej żeby dłużej służyła. Taką marką dobrej jakości, a w niewysokiej cenie jest Force. Mam ich buty do terenu i jak już je zużyję, kolejne też mogą być takie. http://sporto.com.pl/p/291/6382/force-mtb-hard-buty-rowerowe-mtb-meskie-buty-kolarstwo.html
Ich największy plus to wygoda. Z tym, że miałem różne inne buty, równie dobre, nawet lepsze, ale cena dużo wyższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"Lepszej jakości" zależy gdzie miarę przyłożysz.

Tylko na rower czy rower i chodzenie? Turystyka czy ciśnięcie na zawodach.

Rzepy akceptowane przez jednego, drugi zdyskwalifikuje.

Jak nie rzepy to klamra czy żyłka? Jak nie tak daleko to może sznurowadła?

Pytanie mało precyzyjne. Napisz czego oczekujesz i do czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...