Skocz do zawartości

[napinacz] Napinacz do Shimano FC-M612 + przerzutka.


MATT_ZUK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie posiadam korbę Shimano Deore FC-M612 z blatami 40x30x22T (BCD 96/64) plus do tego przerzutkę SLX FD-M670.

Niestety ale czasami od spodu spada mi łańcuch na wybojach (nie zawsze), więc szukam napinacza pod 2 przełożenia (najwyżej wywalę 3 blat).

Jeżdżę głównie enduro, przedtem miałem (dalej ją mam w zapasie) korbę Truvativa Hussefelt pod Howitzer z 1 blatem 36 oraz jakimś tam napinaczem bop'a i było idealne ale niestety spadek formy zmusił mnie do zamontowania przerzutki z przodu.

 

Co polecacie na 2 przełożenia (albo na 3 jeżeli istnieje) do maks powiedzmy 120zł. Mogą być też używane olx'a. Ja niestety w tym temacie mam 0 wiedzę.

Wyczytałem, żeby kupić napinacz mrp 2x ale kompletnie nie pasują mi blaty pod niego (zadziała?)

A co powiecie na to?

https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&biw=1920&bih=923&tbm=isch&sa=1&ei=g3SFWsuOJ5CTsAfvroyIBg&q=napinacz+ccg10&oq=napinacz+ccg10&gs_l=psy-ab.3...11264.16861.0.17044.13.10.3.0.0.0.271.1960.0j5j5.10.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.4.555...0j0i8i30k1j0i24k1.0.iFtT9fFYNJQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie na próbę taki "napinacz" chociażby z szyjki od plastikowej butelki i trytytek i sprawdź czy zadziała.

Tak BTW skąd pomysł na kupno archaicznej trzyblatowej korby? Jak przełożenia za twarde, to trzeba było albo zamienić blat na coś z mniejszą ilością zębów albo iść w 2 rzędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ją nową za 190zł, więc nawet się nie zastanawiałem, poza tym mój Truvativ to wersja Dh i nie ma możliwości zamontowania więcej jak 1 blatu.

Pomysł z butelką nie jest głupi, kiedyś widziałem, że polecali też kawałek węża ogrodowego, popróbuje i zobaczę co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...