Skocz do zawartości

[Kompatybilność sprzetu i ramy] pomoc


Kamilos123

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Tatanka napisał:

Wydaje Ci się,że ile kosztuje taki widelec?

Taki widelec ma mój kolega na sprzedaż za około 1 msc używany za 350 zł ;-) tylko że czarno,biało niebieski na dole z mocowaniem na hamulec PM i tak zmieniłem piastę przednią na taką z możliwością montażu tarczy ( system centerlock ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hmmm... Ja tu czegoś nie łapię... Rama za jakieś 1200 ziko, widelec 350, czytli mamy już półtora kilo złotówek na boku, a Ty marudzisz, że 1800-2000 to dużo za kompletny rower?

No i oczywiście, jak widelec ma oś 15x100, to piasta też taka musi być.

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IvanMTB napisał:

Rama za jakieś 1200 ziko

Rama nowa w rozmiarze L kupiona za dokładnie 621 zł z wysyłką + widelec 350 to znacznie mniej. 

Może podam model piasty dla lepszej weryfikacji http://e-bmx.pl/opis/9262216.html  ale sądzę że ona ma coś koło 108 mm 

7 minut temu, IvanMTB napisał:

jak widelec ma oś 15x100,

Czy mógłbyś mi określić co oznacza parametr 15 mm ? bo 100 mm to zapewne rozstaw montażowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo super dziękuję za przesłanie filmu, widocznie będę musiał nadrobić trochę zaległości filmów od szajbajka. 

Powiedz mi jescze czy jeżeli pisze ze widelec pasuje do osi piasty 100 x 9 to czy wejdzie to do mojej piasty 108x9? Czy te 8mm jednak to zbyt dużo by go zamontować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, zmierzyłem, poszukałem dzięki za informację. 

Prosiłbym jeszcze o małą pomoc z widelcem karbonowym bo tam ponoć gwiazdki nie można wbijać w tą rurę trzeba mieć ekspander. 

Pan z ogłoszenia na Olx wysłał mi zdjęcie ze ma takie coś w rurze sterowej która jest z carbonu, jednak nie ma grzybka na górę stąd moje pytanie czy jeżeli kupię te stery razem z tym grzybkiem to czy wejdzie mi to bez problemu?

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7153119158

Czy są jakieś nieznane mi siły rządzące takimi grzybkami w sterach, muszą być jakieś specjalne grzybki pod stery tapered ? 

 

IMG_20180129_175742.jpg

IMG_20180129_175742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanko bo znalazłem taki mechanizm korbowy do roweru https://www.rowertour.com/p/40733/shimano-fc-2450-claris-korba-szosa-octalink-srebrna

jednak nie wiem czy ten starszy octalink jest taki żeby spasował z tym suportem http://biostern.abstore.pl/korby-i-suporty-bbes300-68-113mm-bsa-octalink,c68,p2152,pl.html

Moim zdaniem jeżeli coś jest octalink to raczej się nie różni mimo upływu lat, jak myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
14 minut temu, Kamilos123 napisał:

Moim zdaniem

No to słabe masz zdanie. Już tu przytaczano, jak widać nie czytasz specjalnie uważnie nawet własnego tematu, że Octalink ma dwie wersje V1 i V2. I niestety nie działają one zamiennie. Najbezpieczniej będzie zapytać sprzedawcy lub poszukać specyfikacji tej korby i doczytać której generacji Octalink jest jej dedykowany. 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, IvanMTB napisał:

Octalink ma dwie wersje V1 i V2. I niestety nie działają one zamiennie

Okey, z tego co przeszperałem to dowiedziałem się że suporty z octalink v1 i v2 różnią się długością mocowania, co oznacza że mimo wszystko powinny byc kompatybilne wstecznie ponieważ rozstaw ząbków nie różni się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tatanka napisał:

Długość mocownia,czyli głębokość osadzenia korby.Dodatkowo jest chyba różnica w grubości wypustek.

dokładnie- był ogólnie podział na octalinka szosowego v1 i mtb v2. Z tym że XTR pracował na szosowym i niektóre cannondalowe korby.

Znalezione obrazy dla zapytania octalink type

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...