Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, vincek napisał:

Bardzo fajny uchwyt, który zredukował mi miejsce na licznik i światło. Całkiem porządnie wykonany.

Screenshot_20231130_145843_Brave.thumb.jpg.553706efdfe079d5912b97c469af4831.jpg

https://a.aliexpress.com/_Ejv7bnJ

 

A jest jakakolwiek możliwość regulacji kąta? Chodzi o to że nie każdy ma mostek taki i tak ustawiony, żeby te 2 dolne śruby mocujące jego "czoło" były równolegle do drogi bo tak rozumiem powinna być ta karbonowa "blacha" ustawiona.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa uchwyty do róznych rowerów. Oba spisują się super, a cena rewelacja:

1. Alternatywa dla wersji mtb od garmina

https://pl.aliexpress.com/item/1005005795994051.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.17.21ef1c24eAId61&gatewayAdapt=glo2pol

2. Dobrze wykonany GUB, w wersji z podniesionym uchwytem w stosunku do miejsca montażu. Dzięki temu nie trzeba bardzo obniżać kierownicy

https://pl.aliexpress.com/item/1005003919152928.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.103.21ef1c24eAId61&gatewayAdapt=glo2pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2023 o 12:59, Charvel napisał:

 

P.S. czasem warto się zastanowić, czy ma się rację pisząc takie "mądre" konkluzje, bez znajomości rzeczywistości - nie napisał bym opinii o czymś, nie będąc w posiadaniu tego

 

Mam ten chiński lampion od miesiąca i testowałem go na różne sposoby, więc pisałem o rzeczy, którą posiadam. 

Nie chcę wywoływać gównoburzy, dlatego odpuszczam dalszą dyskusję.

Bgx0IY0.jpg

 

W dniu 30.11.2023 o 15:08, KarolekKrasek napisał:

A porównywałeś je bezpośrednio?

 

Nie porównywałem, bo musiałbym kupić dwie lampki a to, uwzględniając ceny, zwłaszcza ProXa, trochę droga zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest oryginalny. Nie mniej shimano na ali wcale takie tanie nie jest. Przykład kasteta xt 12s m8100 na ali 450zl w PL 402zł, hamulce deore m6100 na ali przeszło 500 w PL 400. Poza tym kupując w PL masz gwarancję oraz rękojmie (przydaje się w przypadku hamulców, manetek a czasami nawet kaset).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła manetka i przerzutka z ali zapakowane w gazetę, co prawda było w kartonie i w folii bąbelkowej ale i tak beka.
20231208_161422.thumb.jpg.16a24b7aa4aeedc326c07e8f3e80ac56.jpg


 Co do cen z ali na shimano to tak szału nie ma ale na wyprzedażach to tak to wychodzi, przy dolarze za 4pln nie ma tragedii.

d.thumb.png.3b23e3f2fa4a3e92465b3dbae9daba95.png
 

Licząc po 4zł kaseta 185  a w PL 340
Manetka + przerzutka 357 a w PL 170+ 320 chociaż teraz na świeta na allegro idzie wyrwać za 279 + 165 = 444
Korba slx 170mm 32t + MT801 bsa  345zł a w PL 345+85 = 430

Podsumowując najtaniej wychodzą kasety. Reszta 25% taniej.
najważniejsze to trafić w to co się potrzebuje aby było w "Choice" bo wtedy przesyłka darmowa a tutaj w przypadku manetki i korby wysyłka była 10 i 15 usd .

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem wyżej - akurat po tym co się działo z kasetami Mx100 z oficjalnej dystrubucji (roznitowywały się) bym z ali nie brał. Manetek M8100 zajeździłen 2 w jeden sezon teraz jest zamontowana już trzecia. Mam też w jednym rowerze xtr M9100 i strach jeździć bo chodzą opinię, że jest to produkt one-race only.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam, różnica w cenie mała, lepiej brać z naszego rynku. Ja mam z tego sklepu całą Deorkę 1x12 od 4k km wszystko działa idealnie. Dlatego zamówiłem drugi raz, wcześniej zamawiałem też kasety i przerzutki ale z 11 rzędowych i wszystko bangla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
16 godzin temu, pierotez napisał:

Słuchajcie kaseta Sunshine 10rz 11-46 będzie lepsza od CS-m4100 11-46 czy dać sobie spokój?

 

 

 

Działa. Zmiana biegów jest wyczuwalnie wolniejsza a koronki mniej trwałe. Pytanie za ile możesz kupić obie? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszą kupiłem w styczniu 2022.

Nowy nabytek (niekoniecznie chińczyk) miał zająć miejsce piasty dartmoor czyli formuli. Problemem był miękki bębenek który nie lubił się z napędem mocnego elektryka a zamiennik kosztował ponad 200 pln. 

Wybór padł na koozera,  chyba 490. Wymóg to piasta która miała mieć 36 dziur i wysokie jednakowe kołnierze żeby z dużym prawdopodobieństwem dało się przepleść koło bez wymiany szprych. 

Pierwsza sztuka miała problem z uszczelką bębenka w miejscu styku z korpusem- tarcie które ciągnęło piastę.  Mała korekta wielkości uszczelki i problem rozwiązany. 

Dużym plusem koozerow jest cena bębenka,  okolice 100pln. 

Piasta ma ciężkie życie bo musi uciągnąć duży moment obrotowy,  co źle wpływa na bebechy. Koozer nr 1 bujał się u mnie kilka miesięcy,  na bębenku były mniejsze wżery niż na formuli. 

Kolejny koozer był czerwony pod 135 mm, kolejny 142/12 148/12 i ostatni również 148/12. Ten na łożyskach ceramicznych,  jednak były one przypadkowo wybrane tylko dlatego że ta 390tka nie jest oferowana na zwykłych łożyskach. 

W sumie na wszystkich zrobiłem ok 12-14 tysięcy km, dokładnie nie wiem. 

Żadna nie została uszkodzona,  w żadnej nie padła oś,  mimo że takie opinie są. Łożyska bębenka są takie se,  w pierwszej i ostatniej zaczęły "tykać " po 2 miesiącach ale w pierwszej problem się nie pogłębił a w druga ma za mało najeżdżone żeby coś powiedzieć. Łożyska są standardowe i , przynajmniej dla mnie, tak samo "padające" jak w dowolnej innej piaście.

Mam też jedną sztukę przednią ale jej ocena niewiele mówi- awaryjność przednich piast jest gólnie o wiele mniejsza. 

Pierwsza sztuka ma dość luźno siedzące endcapy ale po zamontowaniu koła nie jest to odczuwalne w żaden sposób. 

Ostatnią kupiłem dlatego że podobał mi się kolor.  :)

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! £49.98 | Koozer XM390 Boost Ceramic Special Edition Rear MTB Bicycle Hub 32H CR-MO Steel Axle 5x141 QR 12x148mm HG  XD MS 10 11 12s THRU
https://a.aliexpress.com/_EubeuDn

To tyle.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój E ma 1000 watów i 160 Nm momentu. Przypuszczam że jeśli miałoby coś "klęknąć" to już bym się załapał. 

W wersji do zwykłego szybkozamykacza być może oś się gnie,  w kombinacji ze sztywną osią uznałbym to za bardzo nieprawdopodobne.  

Tak czy inaczej uważam że za te pieniądze to świetne piasty 

Ciekawym pomysłem jest jeszcze ta

https://a.aliexpress.com/_Eua8gjT

Wygląda podobnie do koozerow. Za ułamek ich ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, posiadanie roweru elektrycznego o takich parametrach mocy i momentu obrotowego zapewne przynosi wiele satysfakcji podczas jazdy. Co do piast, zwykle są one projektowane i konstruowane z myślą o różnych warunkach użytkowania, ale z wydajnymi parametrami, które podałeś, powinno być mniejsze prawdopodobieństwo awarii. Jeśli jesteś zadowolony z obecnych piast i nie masz żadnych problemów, to świetnie. Dobra jakość piast jest kluczowa dla bezpieczeństwa i efektywności roweru. Pamiętaj jednak, aby regularnie sprawdzać stan techniczny, szczególnie w przypadku intensywnego użytkowania i w warunkach wymagających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leon7877 napisał:

Rzeczywiście, posiadanie roweru elektrycznego o takich parametrach mocy i momentu obrotowego zapewne przynosi wiele satysfakcji podczas jazdy. Co do piast, zwykle są one projektowane i konstruowane z myślą o różnych warunkach użytkowania, ale z wydajnymi parametrami, które podałeś, powinno być mniejsze prawdopodobieństwo awarii. Jeśli jesteś zadowolony z obecnych piast i nie masz żadnych problemów, to świetnie. Dobra jakość piast jest kluczowa dla bezpieczeństwa i efektywności roweru. Pamiętaj jednak, aby regularnie sprawdzać stan techniczny, szczególnie w przypadku intensywnego użytkowania i w warunkach wymagających.

To brzmi jak akapit z instrukcji obsługi użytkownika roweru  ;)

Z tymi parametrami to raczej prawdopodobieństwo rośnie. 🙂

Nie wiem co dla ciebie znaczy regularność. 

Sprawdzałem 1szą sztukę,  żeby zobaczyć co to warte. 

One są na łożyskach NSK ale raczej podłej klasy jak na tą firmę. 

Co ciekawe producentem koozerow jest Reborn, firma która produkuje piasty przynajmniej 25 lat. 

Kupiłem kiedyś Reborna jeszcze pod nazwą Reborn i to był masakryczny sh*t. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tutaj, polećcie jakąś dłuższą kierownicę.

Mam teraz WBP 640 31.8 i po wymianie mostka na najkrótszy 45mm jest ewidentnie za krótka.

Nie musi być super wylajtowana. Niech przeżyje na nierównościach. 

Może być z większym riserem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...