Skocz do zawartości

[rower] Jakie marki/modele full do am/enduro


dylematpoemat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy możecie mi polecić coś z używanych rowerów full suspension? Zamierzam go używać wszędzie po trochu z przewagą płaskiego terenu. Owszem rowerów jest dużo, ale zależy mi na mocnej ramiej (nie zespawane "rurki") np kona stinky/coiler (lecz tu problem z dostępnością ram w wielkościach 18` lub 19`). Jest też carrera banshee lecz nie jest przekonująca. Poisona curare również nie mogę znależć ciekawego. Zatem możecie mi polecić jakieś inne rowery? Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie składania roweru na ramie KTM Lycan 272 i mimo, że jeszcze nim nie jeździłem to muszę przyznać, że rama jak na swoją wagę jest naprawdę solidna. Ma tylko 125mm skoku ale od wersji LT (long travel - 160mm) różni się tylko umiejscowieniem sworznia wahacza. Przez mniej więcej pół roku widziałem kilka aukcji z samą ramą albo całym rowerem właśnie w rozmiarze 19".

 

Dla przykładu licytacja pierwszego lepszego Lycana znalezionego na allegro:

http://allegro.pl/ktm-lycan-274-3x10-xt-full-rockshox-27-5-bcm-i6918269541.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie nie stać mnie żeby kupić sobie po rowerze na każdy teren, na codzień chcę poruszać się po mieście, ale też spakować się na dwa tygodnie w góry i poszaleć na tamtejszych szlakach. Elektryfikacja to odległe plany (kona coiler pasuje idealnie np.) i tak długo jak mam 48v i na komputerze(sterowniku) tryb wspomagania do 25km/h to jest to rower(trójkąt duży na własne baterie). Nie jestem super obeznany w tematach rowerowych ale kupowanie fulla z dużym skokiem do miasta odrazu nie ma sensu? Co jeśli powiem ci, że mój "full" jeździ od mojej komunii (15lat), sprawność w łożyskach jest tragiczna, męczę się wszędzie jak jadę, a amortyzator z przodu chyba zatarł się na śmierć kilka lat temu. Każdy rower będzie lepszy, i wielu doradzi ht, ale chcę mieć komfort pod dupskiem, więc myślę taka geometria typu dh/am w porównaniu z tym czym się zmagam w mieście nie sprawi mi problemów. Chyba że się mylę to sprowadźcie mnie na ziemię. Kona stinky 18`(04-07) też pasuje chyba idealnie do tego typu przeznaczenia ale ciężko z dostępnością i jakością i szukam czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał jakiegoś używanego Anthema, Trance'a, Fuela Ex czy Cambera na zawieszeniu Rock Shoxa (można serwisować samemu, co wychodzi o niebo taniej).

 

Stinky i inne zjazdówki sobie podaruj. Waga czołgu i beznadziejna geometria - zamęczysz się.

 

Do ceny używanego fulla trzeba jednak doliczyć koszt remontu zawieszenia i nowych łożysk wahacza (ok. 800-1000 zł).

 

Za 3-4K kupisz też całkiem dobrego, nowego sztywniaka z amortyzatorem powietrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...