Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Tatanka napisał:

Żonka ma Acerę FD-M360 i jest spoko. Nie namawiam , ale mam drugą sztukę nówkę na zbyciu😉 A swoją drogą to przesiadka na 2rz to nie jest zły pomysł. Jak nie szkoda kasy , to czemu nie. Ale jeśli korba jest w dobrym stanie , to może najpierw dojechać napęd.

A manetki też ma Acery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, orientujecie się może jak przerzutka przednia 3rz (FD-M610-B, zęby górnej tarczy: 40–42T) będzie sobie radziła z korbą 2rz 36–26T ?

Mam zagwozdkę (przy ewentualnej migracji 3rz->2rz), gdyż nie widzę dostępnej przerzutki przedniej 2rz top-swing na górny (lub uniwersalny) ciąg. Fartownie zauważyłem że np FD-M618-L lub FD-M7025-11-L to wyłącznie dolny ciąg (myślałem że większość to uniwersalny ciąg). Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Jeszcze nie spotkałem się z rowerem do którego nie podejdzie jakaś mutacja side-swing, a tam kabel przerzutki wchodzi od przodu.

Przyznam, że nie rozumiem. W rowerze linka do przerzutki przedniej "leci" z góry (prowadzona górną rurą). Jesteś @uzurpator pewny że side-swing zadziała ? Przecież tam linka wchodzi od boku, pewnie najczęściej z dolnej rury (tj tak wyczytałem 😉).

Odnośnie top-swing top-pull to widzę że przegapiłem FD-M615-B (tych przerzutek jest zatrzęsienie 😀 ), ale na chwilę obecną praktycznie niedostępna (i nieidealna, bo do 38–44T)

Edytowane przez Robman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam  przy tarczy 32 - 115 + spinka, ale to głownie zależy od roweru i wielkości tarczy, tą samą długość łańcucha zakładałem na zębatkę 34 i było ok. Generalnie zakładasz łańcuch na tarczę z przodu i na największą zębatkę z tyłu i powinno ci zostać luzem (poza zębatką 4-5 ogniw plus spinka dla hardtaila a 5-6 dla fulla).

Edytowane przez sztorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w ręce tylna zmieniarka m8000 z urwanym wózkiem, a mam wózek od m7000. Niby oba modele mają różne wózki według specyfikacji, ale...

Czy ktoś robił taki mix? Ma szansę dobrze działać z kasetą m7000 11-42?

Na razie nie mam jak sam tego sprawdzić. Dlatego podpytuję tu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chcę wymienić tylną przerzutkę acera bo zmieniam zużyty napęd i koła. Obecnie jest acera z długim wózkiem + wolnobieg 7rz  14-28 + korba 48/38/28. Będzie korba FM311 42/32/22 + kaseta CS-HG51 8rz Alivio 11-28 + chciałbym kupić Shimano Claris RD-R2000-SS (najkrótszy) 8 rz. Nurtuje mnie pytanie czy ten Claris będzie w takim połączeniu działać i czy krótki wózek będzie tu odpowiedni. Zawsze miałem 3 blaty z przodu i długi wózek. Z przodu będą w praktyce używane jedynie dwa największe blaty, małego nigdy nie wrzucam.

Oczywiście mogę wybrać też Clarisa z wózkiem GS. Proszę o radę co będzie najlepiej działało z tą nową kasetą i korbą.

Edytowane przez maniana007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam męski rower Kross Trans Arctica 2014, według specyfikacji jest tam:

Przerzutka przednia FD-M590 (Top Swing)
Korba Alivio FC-M431 48/36/26T
Suport SR Suntour
Łańcuch: CN-HG53

Stoję przed zakupem nowego suportu, korby i łańcucha. Wstępnie wybrałem:

Korba FC-T6010 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deore-t6000/FC-T6010.html

Suport BB-MT501 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/shimano/BB-MT501.html lub SM-BB52 https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/alivio-t4000/SM-BB52.html

Łańcuch, ten sam model jaki mam obecnie.

Czy takie zestawienie będzie ze sobą dobrze współgrało? Nowy napęd byłby 10 rzędowy (bez łańcucha), a stary jest 9-rzędowy (tylna przerzutka SLX M662).

 

Edytowane przez Duszolap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kogoś kto w praktyce przerabiał temat: średni czy długi wózek tylnej przerzutki przy korbie na 3 blaty. Zastanawiam się czy brać średni (GS) czy długi (SGS) wózek w przerzutce Shimano Claris RD-R2000 8rz. GS. Korba na 100% będzie 42-32-22 a kaseta 8rz. 11-28.

W TEORII WSZYSTKO JEST OK Z TYM GS-em: pojemność całkowita przerzutki 43T (u mnie 37T), max dyferencja przednia 20T (u mnie 20), reszta MIN/MAX zębatek też w normie. U sprzedającego przerzutkę GS otrzymałem odpowiedź: "na 3 blaty z przodu lepiej brać długi (SGS) wózek".

Poradzicie czy mogę brać tę GS skoro wszystko w teorii pasuje i nie będzie z tym męczarni w praktyce?

 

 

claris gs.png

Edytowane przez maniana007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, jestem tu nowy, tak jak i przygodę z rowerem zacząłem niedawno ( w zeszłym roku kupiłem rower, przejechałem z 50km, a w tym po operacji jak jak wsiadłem to zrobiłem 1000 w dwa miesiące zaczynając od wagi 125kg a w tej chwili 113kg). Ale się zakochałem w jeździe i teraz potrzebuje pomocy.

Ostatnio ciągle coś mi szfankuje w rowerze, a to łańcuch mi szoruje o przednia przerzutkę (już 3 raz w trakcie jazdy mi się przestawia), a to coś z piastą. Najchętniej bym sprzedał swoją taczkę i kupił jakiegoś fajnego gravela ale mnie nie stać. Mam rower https://skiteam.pl/rowery-gorskie-mtb-hardtail/5379-rower-cube-601300-aim-pro-4054571385420.html#/3335-maincolor-grafitowy/3460-rama-uniwersalna/4026-sex-unisex/10052-kolor-gry_flashyell/34013-rozmiar-14_275_xs , wcześniej zała mi się korba, koleś z bikeserwis u mnie w mieście wymienił mi na deore m5100 z dwoma blatami ( a że przerzutki mam Acera to właśnie też przez to pewnie mam problemy z nimi bo niekompatybilne). No i teraz aby w miarę tanio i dobrze usprawnić rower pomyślałem o zmianie osprzętu w całości na deore m5100. Przez te problemy z przednimi przerzutkami chcę zrobić 1x11 i wyczytałem, że śmiało mogę odkręcić z przodu jeden blat. Teraz główne pytanie czy taki zestaw https://cyklomania.pl/produkt/shimano-grupa-deore-m5100-1x11rz.html wejdzie na moją piastę  Cube alloy light we 6 bolt? Czy wejdzie 11 blatów deore czy też będę musiał zmienić piastę na deore mt400-b co też nie wiem czy będzie pasować do mojego koła CUBE ZX20, 32H, Disc ? Żebym wiedział, że się tak wkręcę to bym kupił inny lepszy rower (wtedy miałem kasę i mogłem kupić dobrego gravela), a teraz muszę kombinować z tym co mam. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta 11s wejdzie na tą piastę ale zastanów się jeżeli jeździsz głównie po płaskim czy będzie to dobre rozwiązanie. Będziesz używał najmniejszych zębatek z tylu i szybko je zużywał ja bym pozostał przy dwóch blatach z przodu. 
Przerzutka Acera i korba Deore są ze sobą kompatybilne - kwestia odpowiedniego ustawienia a jak nie kup za parę groszy przerzutkę przednią jakiegoś SLX lub XT sporo jest ich na OLX i daj komuś aby Ci porządnie ustawił. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kettler napisał:

Kaseta 11s wejdzie na tą piastę ale zastanów się jeżeli jeździsz głównie po płaskim czy będzie to dobre rozwiązanie. Będziesz używał najmniejszych zębatek z tylu i szybko je zużywał ja bym pozostał przy dwóch blatach z przodu. 
Przerzutka Acera i korba Deore są ze sobą kompatybilne - kwestia odpowiedniego ustawienia a jak nie kup za parę groszy przerzutkę przednią jakiegoś SLX lub XT sporo jest ich na OLX i daj komuś aby Ci porządnie ustawił. 
 

Przy dwóch blatach i tak w większości jeżdżę na wyższym blacie i ten by został jako 1x. Jestem ciężki, mam silne nogi to i osprzęt powinien być mocniejszy. Znowu też nie jeżdżę aż tak dużo aby się przejmować, że zaraz zębatki zjadę. Zawsze ten blat mogę z powrotem przykręcić i dokupić przednią przerzutkę. Muszę to przemyśleć. A może ktoś ma inny pomysł?

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...