Skocz do zawartości

[korba] luz z prawej strony


namelessone

Rekomendowane odpowiedzi

 

Cześć,

 

Od jakiegoś czasu obserwuję luz na korbie od strony napędu (prawa strona). Dzisiaj zdjąłem korbę, nasadziłem jeszcze raz (starałem się dobrze nałożyć ją przy pomocy młotka gumowego). Wydawało się, że wszystko jest OK. Ale jak dokręciłem śrubę mocującą, to znowu pojawił się luz (bardzo wyczuwalny). Z lewej strony wszystko jest zupełnie OK (zero luzów).

 

Korba: Acera FC-M361

suport: nie pamiętam dokładnie firmy/modelu, ale na pewno kwadrat

 

Co z tym zrobić? suport jest w miarę nowy (wymieniany bodajże rok temu, korba jest kilkuletnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się pogubiłem. Co Ty nakładałeś a pomocą młotka gumowego? Bez mota to nie robota?

 

A z jaką siłą dokręciłeś tą korbę? Tzn. jakim momentem?

 

Kwadrat w korbie i na suporcie smarujesz lekko smarem. Nakładasz jedno na drugie RĘKĄ po prostu.  Następnie dokręcasz momentem 50 Nm (skoro masz luzy to na maksa bo normalnie to nawet 35 powinno wystarczyć). I już.

 

Jeżeli dalej są luzy to ciągnij do 60 Nm ale już podkładką jak pisał poprzednik.

 

Bo z opisu to mi wyszło, że Ty nabijasz młotkiem, a dokręcasz tak, żeby utrwalić nabicie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz wybite gniazdo w korbie. Zdejmij ją i obejrzyj otwór (kwadrat). Ścianki powinny być idealnie płaskie na całej powierzchni.

Jeśli przy krawędziach widać wytarcia, wgłębienia to korba do wymiany. Można próbować podpiłowywać pilnikiem i dawać blaszki, ale to druciarstwo i zwykle nie działa (przynajmniej na dłuższą metę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...