Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

    Mam 190 cm wzrostu, przekrok 90 cm i ważę 85 kg. Jeżdżę raczej amatorsko/rekreacyjnie od 3000 do 5000 km rocznie.

Teren to 80% drogi asfaltowe a 20 % drogi leśne/polne. Moja standardowa trasa to ok.40 km ze średnią prędkością ok. 22 km/h. 

Jako że jeżdżę dosyć często to chcę wydać na rower ok. 3000 zł. (nie więcej niż 3500 zł.) i dostać porządny sprzęt na lata.

    W związku z tym proszę o poradę odnośnie typu oraz modelu roweru pasującego do mojego stylu jazdy. Zależy mi przede wszystkim na rowerze do poruszania się po asfalcie i okazjonalnie lekkim terenie, przede wszystkim trwałym, nie koniecznie bardzo lekkim (chociaż oczywiście to nie wada) oraz na wyglądzie (to sam ocenię). 

 

1. cross czy fitness - Do tej pory jeździłem na crossie Authorze Stratos z 2008 r. na oponach 700 x 35c lepszych na asfalt

i służył mi całkiem nieźle. Pytanie jednak, czy biorąc pod uwagę gdzie i jak jeżdżę nie lepszy by był rower fitness, jeżeli większość trasy to droga asfaltowa i czy korzyści z posiadania amortyzatora nie są w tym przypadku zbyt małe by przysłonić jego wady. Wiadomo amortyzator swoje waży i więcej kosztuje. Z drugiej strony zawsze przejadę przez jakieś pola lub las. Teren lekki no ale pagórki są, kamienie są, korzenie są a i asfalt u nas często dziurawy. Od czasu do czasu chciałbym także wyjechać na dłuższą trasę, tak do 150 km gdzie tego terenu może być więcej, choć raczej nadal będzie lekki.

 

2. Czy przy moim sposobie jazdy wydanie do 3500 zł na rowery tego typu ma w ogóle sens? Znaczy czy odczuje różnicę w trwałości i sprawności osprzętu

w porównaniu z rowerami tańszymi? Czy nie lepiej wydać np 2000 bo różnica dla amatora będzie niezauważalna?

 

3. Poniżej moje typy rowerów cross i fitness w tym przediale cenowym cenie, które mi się podobają. Proszę o ocenę stosunku ceny do jakości:

 

Fitness:





Cross:





 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/romet-orkan-5-rower-meski-cross-r21-deore-xt-2017-i6878355147.html

 

Mam identyczny, dla Ciebie rama 21 cali. Nie zrażaj się, że napis Romet...osprzęt jest lepszy, niż w crossach które podałeś, ponadto masz amortyzator powietrzny, który przewyższa kulturą pracy podane przez Ciebie rowery. 

Ja ze swojej strony będę mocno polecał Orkana, kilku znajomych kupiło modele podobne do mojego (delikatnie gorszy osprzęt) i są bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Dzięki za odpowiedź. Znam Orkana, to fajny rower na dobrym osprzęcie w rozsądnej cenie i nic nie mam do marki. Mam z nim jednak jeden problem, nie podoba mi się a nie wyobrażam sobie mieć roweru, na którego nie patrzę z przyjemnością. Poza tym Romet przewiduje w nim największą ramę 21 cali kiedy ja teraz jeżdżę na 22 i wolałbym ramę ciut większą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem roweru crossowego do 3 tys zł, jak rower polecicie?? Zastanawiam się nad tymi 3:

Romet Orkan 5 M 2017

KROSS Evado 6.0 2017

SAVENO EVEREST 4.0 GTS 2017

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Orkan 5M 2017 - najlepszy osprzęt i już w dobrej cenie go dorwiesz - 2700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...