Skocz do zawartości

[SZWECJA] Przystosowanie roweru na drogi szwedzkie


pietr3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Wielkimi krokami zbliża się moja wyprawa po Szwecji. Jestem już na ostatniej prostej z przygotowaniami i chciałbym się zapytać Was o jedną rzecz, ponieważ niestety nie mogę w internecie odnaleźć jednoznacznych informacji.

 

Czy orientujecie się jak jest z dostosowaniem roweru do dróg w Szwecji? Z tego co udało mi się ustalić wymagane jest oświetlenie przód/tył po zmroku. Dotarłem też do informacji które wskazują, że policja zwraca uwagę na odblaski na kołach (szprychy) i podobno odblaskowe światełka przód/tył.

 

Czy ktoś z Was ma może doświadczenie na trasach w Szwecji i mógłby się wypowiedzieć coś więcej (i konkretniej) na ten temat?

 

Z góry dzięki!

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W Szwecji trudno jest zauważyć policjanta, a co dopiero o jakiejś kontroli. Policja działa na zasadzie że obywatele zgłaszają problem a policja interweniuje. 

 

Pamiętaj że poza dużymi miastami, zaludnienie jest mniejsze niż u nas w Polsce, więc na drogach lokalnych jest bardzo spokojnie. 

 

Jest też rozwinięta sieć dróg rowerowych, nie tylko w miastach ale i także poza miasteczkami, ciągnące się po kilkadziesiąt kilometrów poza ruchem drogowym. Tak że warto zwrócić uwagę, na to i czy w regionie nie ciągnie taka ścieżka,    

 

W okresie letnim wystarczy przejechać 200 km na północ i noce są naprawdę bardzo krótkie, tak że problem jazdy po zmierzchu znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...