Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, bo wtedy preparaty zapobiegające odkręcaniu nie będą działać. Np Loctite podaje, ze ich produkty tolerują obecność niewielkich ilości oleju np po gwintowaniu. Przy posmarowaniu smarem nie masz kontaktu z metalem, wiec środek nie zadziała (bo warstwa smaru na gwincie skutecznie zapobiegnie "sklejeniu" obu elementów). Pomijam już fakt, ze "stopery" do gwintów muszą mieć kontakt z czystym metalem (+brak powierza) żeby zaczęły działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o śrubach gdzie fabrycznie nałożony jest stop-gwint? Też na smar to wkręcacie?

 

 

Nie. Jeżeli stop-gwint po wykręceniu jest w dobrej kondycji to po prostu wkręcam ponownie. A jak nie jest to kupiłem Loctite w sztyfcie. Mam też co najmniej dwa rodzaje w płynie, ale jest mniej wygodne w aplikacji, np. można tarcze sobie usmarować przy dokręcaniu śrub zacisków.

 

Z niektórymi produktami do zabezpieczania śrub dostajesz nawet specjalny mocny odtłuszczacz (ale to raczej do tych trwałych klejów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. A tych w rowerze całkiem sporo. Jakoś jednak przekonany jestem, że po przeczytaniu tego przerośniętego wątku co najmniej kilka osób użyło smaru do każdej śruby. Bo przecież utleni się i się nie odkręci ;) W rzeczywistości wystarczy suport, korby i pedały i smar łożyskowy stosuje się z braku laku bo puryści stosują smary/pasty montażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi na stery ale nigdy nie miałem problemu z rozkręceniem gwintowanych sterów a np. całkiem niedawno robiłem stery w zabytkowym (25+ lat) mtb. Nie było najmniejszych problemów z odkręceniem chociaż nigdy nie było do nich zaglądane a rower przestał co najmniej 20lat w jakiejś wilgotnej piwnicy. Wszystkie bieżnie były nadżarte przez rdze ale gwinty nietknięte. A najpiękniejsze w tym wszystkim, że nowe chromowane stery kosztowaly 5zł a suport (na konusach w standardzie bmx) 8zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...