Skocz do zawartości
OnionBro

[Ciśnienie] Jak napompować prawą goleń Skareba Platinum?

Rekomendowane odpowiedzi

OnionBro

Z lewą golenią jest dobrze ale jak chciałem napompować prawą to myślałem że coś jest nie tak z pompką. Na obu są zawory samochodowe więc niby powinno działać tak samo. :/ Jakby ciśnienie uciekało przez rurkę pompki ale sprawdziłem, nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
OnionBro

Czyli będzie mi potrzebna druga pompka do amora za 165zł? No bez jaj. Istnieje jakiś adapter do normalnej pompki AV?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
arekhs

Ta pompka Manitou SPV ma tylko inny zakres manometru, końcówka jest jak w zwykłej pompce do amortyzatorów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

Każdy amortyzator ma komorę(komory) powietrzne tylko po 1 stronie, na 2-giej masz tłumik, w którym na dole regulujesz szybkość powrotu amortyzatora.

Edytowane przez phoe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Mateusz93
      Przez Mateusz93
      Witam,

Szukam pompki na duże ciśnienia (8 bar) do zabrania ze sobą.
      Obejrzałem test LEZYNE Tech Drive HP --> https://www.youtube.com/watch?v=N_z93Qb4QEY

1) Trochę zasmucił mnie fakt, że pompuje dosyć wolno (wg tego poradnika). Zresztą oglądałem inne testy i inne pompki tej klasy wypadają podobnie (dosyć wolno nabijają ciśnienie). Nie wiem na ile wierzyć tym testom. W sklepie napompowałem dosyć szybko, ale nie mam pojęcia do jakiego ciśnienia (wydaje mi się, że duże sprawdzając "palcem").

2) Prosiłbym doświadczonych braci/sióstr kolarskich o opinie na temat tej pompki i generalnie pompek ręcznych. Czy wszystkimi ciężko się nabija i "nierealne" jest napompowanie na maxa? A może są takie wypasione co szybko bez wysiłku nabiją oponę?

3) Proszę o propozycje innych pompek.

Pozdrawiam
    • Mateusz93
      Przez Mateusz93
      Witam!

W bike atelierze znalazłem pompkę jak w temacie:
      http://www.bikeatelier.pl/akcesoria-narzedzia/pompki/pompka-airbone-zt-508

Generalnie słyszałem, że trzeba celować w pompkę powyżej 100 zł. I musi być koniecznie metalowa. Mam szosę, max ciśnienie 8bar. Koniecznie z wężykiem, bo nie chcę zniszczyć wentyl. Miałem okazję przetestować ją w sklepie i robi na mnie pozytywne wrażenie (pompuje się z dużą lekkością, ale w sumie nie dziwię się, że robi wrażenie, skoro używałem od lat plastikowej pompki za 20 zł). 

Koledzy/Koleżanki forumowicze polecą tą pompkę, czy może dołożyć do czegoś lepszego? 

Jadę w niedzielę na Salmopol, więc będzie fajnie jak coś poradzicie to kupie może ją jutro.

Pozdrawiam!

• thekowal
      Przez thekowal
      Witam . Chcialbym kupic pompke do amortyzatora SR Suntour Raidon-XC RL 29 100 mm wybralem tą Rockshox wysokociśnieniowa pompa https://www.athleteshop.pl/rockshox-fork-part-fork-pomp-high-pressure-300psi?as=athlete&kwd_id=20648-AGI-43213660043-ASI-330593650304-ASUA7ZFIHL&gclid=EAIaIQobChMIn6CH8Iqf1QIVhBbTCh2gSQFOEAQYAiABEgIoqvD_BwE czy bedzie dobra?
    • dawid1110
      Przez dawid1110
      Witam

Czy ktoś posiada pożyczyć na pare godzin pompke do amortyzatora na terenie W-wy ??

Pozdrawiam
    • k222
      Przez k222
      Jak to jest z pompowaniem do konkretnego ciśnienia? Bo jest ono napisane na oponie, zgoda, ale pompujemy dętkę i czy można go gdzieś szukać na opakowaniu? Bo co jeśli na oponie będzie napisane 4 bary to czy dętka nie pęknie pod takim ciśnieniem?

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.