Skocz do zawartości

[Lancuch korba kaseta] O co chodzi z tym zestawem?


alwaro86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczne od tego ze zlozylem sobie rower wszystko na Alivio, dodam, ze to pierwszy rower jaki zlozylem sam...

 

Wszystko poskladalem jak nalezy I dziala jak powinno, niestety ostatnia rzecza jaka mi zostala to ustawienie przerzutek,

 

z tym tez jakos sobie poradzilem, ale teraz mam problem gdyz...

 

Sprobuje to opisac,

 

podczas krecenia napedem, lancuch tak jakby tarl o zebatke korby obojetnie na ktorej tarczy, nie uklada sie sie on jak pownien na tarczach,

 

co powoduje "cykanie" troche podobne jak gdy lancuch ociera o bieznie przerzutki, ale nie tak glosno, lecz jest to denerwujace...

 

Co moze powodowac taka sytuacje?

 

1. Dodam, ze launch skrocilem gdyz byl za dlugi, ale gdy zalozylem ogniwa kawalek lancucha zlozylem odwrotnie "do gory nogami" I tak zostalo... a moze za bardzo skrocilem I lancuch nie dopasowuje sie tylko jest naciagniety troche za bardzo I nie uklada sie w lini prostej?

2. Kaseta z tylu ma delikatny luz moze to powoduje zle ukladanie sie lancucha? (boje sie mocno dokrecic)

3. Moze lancuch jest hu... kupic nowy?

4. Moze skrzywilem lancuch jak skracalem?

5. Krzywa korba? Odkrecic i skrecic jeszcze raz (ale wszystkie czesci sa nowe!)

 

Ktos przerabial juz taki problem?

 

Dzieki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podczas krecenia napedem, lancuch tak jakby tarl o zebatke korby obojetnie na ktorej tarczy, nie uklada sie sie on jak pownien na tarczach,   co powoduje "cykanie" troche podobne jak gdy lancuch ociera o bieznie przerzutki, ale nie tak glosno, lecz jest to denerwujace...

Napisz że te zdanie po polskiemu, bo ni huhu nie kumam o co kaman 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz że te zdanie po polskiemu, bo ni huhu nie kumam o co kaman 

 

Podczas recznego pedalowania (jeszcze nim nie jezdzilem), lancuch ma problem z ulozeniem sie na zebatkach korby, co powoduje przesuwanie lancucha na zebach tarczy "cykanie"

 

Tarcza probuje ustawic sobie lancuch sama.

 

NIe potrafie lepiej tego opisac,

 

Moze musze pojezdzic troche I sie sam naciagnie? he?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest nowe, tylko rama uzywana, wszystko nasmarowane i naoliwione odpowienimi produktami.

 

A moze ogniwo jest gdzies zle spiete jak lancuch skracalem...

 

Jesli cały napęd jest nowy,to musi się dotrzeć.Łancuch naoliwiony?Na pewno nie ociera o przerzutkę?Kaseta może mieć delikatny luz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta ma delikatny luz w poprzek osi...

 

Dlugosc lancuha dobralem do najwiekszych zebatek przedniej i tylniej,

 

Wypialem 3 lub 4 ogniwa poczym okazalo sie ze to za duzo i musialem wpiac 1 lub 2 z powrotem uzylem do tego zwyklego skuwacza.

 

Po zalozeniu zauwazylem, ze brakujace ogniwa spialem "odwrotnie" "do gory nogami" gdyz oznaczenie ogniw (HG) sa odwrocone i tak na razie to jest zalozone...

 

Jeden bolec z ogniwa zostal wypchany calkowicie, zalozylem go z powrotem za pomoca skuwacza...

 

Troche to zje***lem moglem sie bardziej przylozyc, ale bylo pozno a ja koniecznie chcialem skaczyc skladanie roweru,...

 

na razie w pracy jestem... jak wroce poskladam lancuch jeszcze raz, sprawdze czy nie jest gdzis scisniety za bardzo... jak nic nie poradze to jutro kupie nowy lancuch i wtedy

 

zobaczymy czy to lancuhc czy cos innego... :whistling:

 

 

NIE MA SPINKI, LANCUCH SKUWANY.

 

Kaseta ma luz w poprzek czy wzdłuż osi obrotu?

W jaki sposób skróciłeś łańcuch? Możesz opisać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma wspólnego technika zakucia łańcucha z:

 

 

lancuch ma problem z ulozeniem sie na zebatkach korby, co powoduje przesuwanie lancucha na zebach tarczy
???

 

 

Obstawiam, że ten typ tak ma i wszystko z czasem się ułoży, choć nie powinno i za nowości powinno być wszystko idealnie i cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz jeszcze jak kręcisz tym napędem: do przodu, do tyłu, rower w pozycji normalnej, czy postawiony na siodle i kierownicy.

Piszesz, że niezależnie od zębatki korby, a co do testów masz ustawione z tyłu?

 

Jeżeli rower masz postawiony do góry kołami, to łańcuch inaczej się układa. Tak samo przy kręceniu do tyłu może inaczej chodzić.

Powinieneś móc znaleźć takie ustawienie biegów, że łańcuch będzie praktycznie w linii z zębatką z tyłu i przodu (na początek można spróbować obie środkowe).

 

Złe skucie jednego ogniwa nie wpływa na pracę całego łańcucha, więc problem powinien występować tylko w tym miejscu, a nie na całej długości.

Według mnie skrzywić ogniwo jest trudno, trzeba by użyć naprawdę sporej siły lub zrobić to intencjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wisi w powietrzu zaczepiony o sztyce siodla na stojaku serwisowym, krecenie do przodu.

 

Lancuch ustawilem na biegu 5 I biegu drugim, rownierz probowalem innych kombinacji.

 

A jezeli przerzutka z tylu jest zle ustawiona, moze to powodowac problem z prostym ukladaniem sie lancucha na korbie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podczas krecenia napedem, lancuch tak jakby tarl o zebatke korby obojetnie na ktorej tarczy, nie uklada sie sie on jak pownien na tarczach

 

 

Podczas recznego pedalowania (jeszcze nim nie jezdzilem), lancuch ma problem z ulozeniem sie na zebatkach korby, co powoduje przesuwanie lancucha na zebach tarczy "cykanie"

 

 

Wszystko jest nowe, tylko rama uzywana

 

 

Jesli cały napęd jest nowy,to musi się dotrzeć

 

 

Obstawiam, że ten typ tak ma i wszystko z czasem się ułoży, choć nie powinno i za nowości powinno być wszystko idealnie i cicho

Trop z dotarciem to ja bym zdecydowanie odrzucił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma wspólnego technika zakucia łańcucha z:

 

 

???

 

 

Obstawiam, że ten typ tak ma i wszystko z czasem się ułoży, choć nie powinno i za nowości powinno być wszystko idealnie i cicho.

 

Ano ma to, że jak skrzywił łańcuch np waląc w niego lub wykręcając to łańcuch będzie krzywo układał się na blatach, chociaż trzeba sie namęczyć aby łańcuch zdeformować.

Poza tym, czy autor tematu jest pewien prawidłowego ustawienia suportu w mufie i korby wzgledem kasety? Czy łańcuch w położeniu najmniejszy blat korby plus największy blat kasety oraz największy blat korby i najmniejszy blat kasety jest dokładnie równoległy między korbą a kasetą, czy ma skos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem niczego pewny zlozylem rower z youtuba I forum i wszystko dziala oprocz tego cholernego napedu... Suport wkrecilem 68mm wszedl ladnie do konca docisniety elegancko, kaseta zalozona na kole dokrecona (chociaz ma delikatny luz maly, ale wyczuwalny...

 

Jeszcze co mi na mysl przychodzi to to ze korbe zalozylem krzywo na octalinka jest to mozliwe???

 

Mam delikatne przeczucie, ze lancuch spiolem do d**y... to pierwsza rzecz ktora sprawdze.

 

Wroce do domy rozepne lancuch sprawdze korbe czy nie faluje (octalink), dokrece kasete i ustawie wszystko jeszcze raz...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, co bylo przyczyna... ale juz wszystko dziala...

 

 

1. dokrecilem kasete mocniej, micro luz dalej jest...

2. dokrecilem hak przerzutki cos mi sie wydaje, ze byl krzywo dokrecony...

3. dokrecilem korbe mocniej.

4. naoliwilem kazde ogniwo lancucha, kazdy trybik I srubke w napedzie...

 

Dzieki wszystkim za pomoc.

 

a to 12kg szczescia :sweat:

post-199503-0-41543000-1473024958_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...