Skocz do zawartości

[2500zł] Składam wytrzymały rower - części


Elero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam rower i z racji tego ,że w poprzednich tematach nie uzyskałem odpowiednich odpowiedzi, sprostuję to i chciałbym aby ktoś mi pomógł dobrać, rower będzie przeznaczony do lekkich górek, nie jakichś dziesięcio metrowych, ale jednak myślę ,że na downhill nim pojadę.

O to części jakie chciałbym mieć, niektórych mi brakuje ,więc chcę abyście dobrali mi je kompatybilne.

 

1. Hamulce tarczowe hydrauliczne przód i tył Tektro Auriga (Deore XT) + tarcze 203mm - 320zł
2. Kaseta Deore HG-50 9 rzędowa - 90zł
3. Kierownica Dartmoor Tornado 31,8x750 mm - 110zł

4. Mostek Dartmoor Funky 31.8 - 150zł

5. Manetka prawa Shimano Deore SL-M590 - 70zł

6. Pedały Dartmoor stream - 90zł 

7. Stery 

8. Suport
9. Napinacz 

10. Łańcuch

11. Korba (1 rzędowa shimano razem z zębatką)

12. Amortyzator przód (nie będzie to profesjonalny rower więc coś koło 130-140mm skoku)

13. Rama (bez tylnego amortyzatora szukam do 800zł 16") 
14. Przerzutka tylna (9 rzędowa, wytrzymała do downhillu do 200zł)

15. Koła (Kupię razem koła z piastami obręczami, szprychami)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już 4-ty taki sam rower który składasz w tym tygodniu! Przeczytaj SWÓJ poprzedni temat, wszystko tam jest.

http://www.forumrowerowe.org/topic/204535-skladam-rower-doradzicie-kompatybilnosc/?do=findComment&comment=1856497

Czwarty, w dwóch nikt nie napisał nic nawet, w jednym uzyskałem odpowiednią odpowiedź i wiem teraz ,że nie przerobie mojego roweru na zjazdówke żadną i właśnie ten jest czwarty. Dlatego nie wiem skąd twoje pretensje bo tak na logike to 2 aktywne tematy, jeden rozwiązany i teraz drugi napisałem.

 

Pomożesz mi w takim razie?

 dałnhil :whistling:

Wiesz w ogóle co to dh?

Tak podoba mi się on. Często zjeżdżałem i niekiedy skakałem po takim downhillu moim rowerem górskim. Downhill ten jest na Dzikowcu. I skakałem moim rowerem górskim na torze fourcross Słoneczna Polana w Szczawnie Zdroju. 

Dlaczego wy tak tępicie nowych użytkowników? 

Wie bo mu wyjaśniono wczoraj. I przedwczoraj zresztą też.

Nic nie wnosisz do mojego pytania ,więc nie pisz, bo nwm czy ty mi zazdrościsz czegoś czy co ,że takim cebulakiem jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę, bo już to zrobiłem tu:

http://www.forumrowerowe.org/topic/204535-skladam-rower-doradzicie-kompatybilnosc/?do=findComment&comment=1856560
Jeżeli w tym budżecie nie przerobisz roweru na zjazdówkę to tym bardziej nie złożysz jej od zera więc te dwa zdania pasują jeszcze lepiej.

 

Edit:

 

Nic nie wnosisz do mojego pytania ,więc nie pisz, bo nwm czy ty mi zazdrościsz czegoś czy co ,że takim cebulakiem jesteś?

Zmieniłem zdanie. Nie pomogę ci bo jestem cebulakiem, nie lubię nowych użytkowników  i ci zazdroszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przerobie roweru na zjazdówke bo jak mnie poinformowano to chyba tylko korba by została z mojego górala, a skoro macie dość to nic nie piszcie tylko poczekam na normalnego, pomocnego użytkownika który mi dobierze jakieś część czy nowe czy używane, ale to będzie pomoc, a nie wieczne narzekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt by nie narzekał jakbyś od początku pomyślał co tak naprawdę chcesz robić i nie silił się na nazywanie tego dałnhilem czy frirajdem. A jeśli naprawdę interesowałbyś się daną dyscypliną, to chociaż z grubsza wiedziałbyś na czym ona polega i czego wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornet jest troche brzydszy, ale nie chce czegoś co się połamie, więc wolę go, a ta rama co mi podałeś link do allegro za 700zł razem z suportem?

 

1. Hamulce tarczowe hydrauliczne przód i tył Tektro Auriga (Deore XT) + tarcze 203mm - 320zł
2. Kaseta Deore HG-50 9 rzędowa - 90zł
3. Kierownica Dartmoor Tornado 31,8x750 mm - 110zł

4. Mostek Dartmoor Funky 31.8 - 150zł

5. Manetka prawa Shimano Deore SL-M590 - 70zł

6. Pedały Dartmoor stream - 90zł

7. Stery 

8. Suport
9. Napinacz 

10. Łańcuch Shimano CN-HG53

11. Korba (1 rzędowa shimano)

12. Amortyzator przód

14. Przerzutka tylna Shimano RD-M592 SGS - 140zł

15. Koła Wzmocnione koła 26 Rodi FW - 200zł

Jest to kompatybilne wszystko ze sobą i nie posypie się z dwumetrowego skoku?

 

A znacie jakąś ramę do 900zł która jest wytrzymała jak hornet i ładniejsza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonę chcesz jakąś złapać na te ramę?

Imo Hornet jest fajny i polski. W sklepie biketopia dostałem stery gratis do ramy.

W przypadku kasety lepiej dołożyć do SLX

Hample komplet Deore

Koła można w dobrej cenie kupić komplet p xc2 od gianta

Kół nie mogę znaleźć - tzn. tylko nowe za 600zł komplet, albo tylko jedno scentrowane za 100zł..

Kasete wezme Slx za 140zł i teraz łańcucha szukam, potem zobacze czy są jakieś hamulce deore w przystępnej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tarczowe hydrauliczne przód i tył Tektro Auriga (Deore XT) + tarcze 203mm - 300zł

Kaseta Shimano SLX CS-HG80 11-32 - 140zł

Kierownica Dartmoor Tornado 31,8x750 mm - 110zł

Mostek Dartmoor Funky 31.8 - 150zł

Manetka prawa Shimano Deore SL-M590 - 70zł

Pedały Dartmoor stream - 90zł

Łańcuch Shimano Deore XT CN-HG93 9rz 114og - 53zł

Rama Hornet Red Devil razem ze sterami 16" - 760zł
Przerzutka tylna Shimano RD-M592 SGS - 140zł

Koła ??

Amortyzator przód ??

Suport ??

Napinacz ??

Korba (1 rzędowa shimano) ??

 

Teraz chyba troche lepiej, a ta rama na stronie podanej niżej ma stery i suport czy same stery?

http://biketopia.pl/czesci/rama-dartmoor-hornet.html

 

 


Nie mogę znaleźć kół żadnych fajnych (2szt razem za 500zł) + jakiś napinacz kompatybilny do części podanych wyżej, mam nadzieje ,że ktoś pomoże.


Hamulce tarczowe hydrauliczne przód i tył Tektro Auriga (Deore XT) + tarcze 203mm - 300zł

Kaseta Shimano SLX CS-HG80 11-32 i łańcuch Shimano deore xt hg93 - 200zł

Kierownica Dartmoor Tornado 31,8x750 mm - 110zł

Manetka prawa Shimano Deore SL-M590 - 70zł

Rama Hornet Red Devil razem ze sterami 16" - 760zł
Przerzutka tylna Shimano Deore RD-M591 - 150zł

Koła ?? - zaproponujcie (400zł max)

Amortyzator przód ?? - zaproponujcie (600zł max)

Suport ?? - zaproponujcie (nwm czy w tej ramie dostane czy nie?)

Napinacz ?? - zaproponujcie

Korba (1 rzędowa shimano) ?? - zaproponujcie

Mostek Dartmoor Funky 31.8 - 150zł (nie trzeba, bo mam w domu fajny pasujący)

Pedały Dartmoor stream - 90zł (mam)

 

Zmieniłem przerzutke na inną

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://biketopia.pl/czesci/rama-dartmoor-hornet.html Ja tutaj dostaje suport czy sam musze kupić Euro 73mm? Jeśli tak to gdzie kupię?

 


http://biketopia.pl/czesci/suporty/suport-dartmoor-euro-bb-intro.html Może być ten suport do horneta, odpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem korbe http://allegro.pl/korba-dartmoor-rock-czerwona-ambike-36t-175mm-i5576594520.html?reco_id=a848d798-33fc-11e6-8ef0-56847afe9799&ars_rule_id=201

Może być pod inne podzespoły mojego roweru? Pasuje do łańcucha kasety przerzutek itp?

A jak nie to znajdzie mi ktoś do 300zł podobną (czarna lub czerwona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, najlepsze zdanie, " za pomocą inny sobie wybrać części...", to doskonale określa Twój stosunek rozpieszczonej kluchy do wszystkich dookoła.

Taty albo mamy się lepiej zapytaj bo to w końcu oni łożą hajs na ten rower a nie pajacujesz i drzesz japę, że na już, na teraz CI potrzebna informacja.

A jaka jest twoja mentalność rozpieszczona kluchu, podziękowałeś chociaż raz komuś, przeczytałeś regulamin, dętkę zmieniłeś kiedykolwiek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że zmieniłem dętkę, co ty tak na to naciskasz... Weź trochę zluzuj, bo powoli zaczynasz tracić sens zdań.Nie drę "japy" ,że na teraz czy coś, po prostu z tobą coś jest nie tak, zazdrościsz mi ,że mam 3000zł na rower?

Tak za pomocą innych wybiorę części ,bo nie jestem zaawansowany w tej kwestii, widze ,że inni użytkownicy pomagają mi w doborze ich, ale ty masz jakiś problem z tym? 

Jak nie masz gdzie wyładować energii poproś rodziców żeby dali Ci pieniądze, zapisz się do jakiegoś klubu, nwm... np.: kickboxing czy coś...

Atmosfera na tym forum widzę ,że za fajna nie jest, a to przez takie buraki. W ogóle znasz się przynajmniej troche na rowerach ,że próbujesz mnie tak tępić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...