Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

[pompka do amortyzatora] Beto MP-002 test/opinia/przestroga

beto pompka amortyzator recenzja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Abdullah

Abdullah

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 16 postów
  • Imię:Eryk

Napisano 10 maj 2016 - 09:03

Witam, chciałem podzielić się wrażeniami z użytkowania pompki Beto MP-002.

Pompkę zakupiłem końcem stycznia za 60 zł plus wysyłka, raczej tanio.

Według mnie jest bardzo solidnie wykonana, fajny korpus z aluminium, wygodna rączka. Pompowanie jest bardzo wygodne, nie zaobserwowałem większych strat powietrza przy odłączaniu. Skusiłem się na nią zachęcony pochlebnymi opiniami na temat pompek Beto i ich niską ceną.  Teraz przekonałem się, że zakup tego modelu był błędem. Otóż moja pompka odmawia współpracy przy napompowaniu całkowicie spuszczonego amortyzatora/pustej dętki. Co ciekawe, podłączona do amortyzatora z powietrzem, tzn. nie zapadniętego, bez problemu go dopompuje. Zdiagnozowałem u niej uciekanie powietrza tam, gdzie wężyk łączy się  z metalową główką do pompowania. Szukałem pomocy w necie, znalazłem opinie, żeby ją przesmarować na gwintach, nie pomogło...  Za to dowiedziałem się, że to przypadłość wielu egzemplarzy tego modelu, szkoda że dopiero po zakupie. Manometr do 400 psi to przesada, amory, które pompowałem nie potrzebowały nawet 150 pod ciężkimi dzikami...

Plusy dodatnie:

-wygląd

-gabaryty

-niezła jakość wykonania

-łatwa w użyciu i do czasu działa...

Plusy ujemne:

-wada, która uniemożliwia używanie

-niedokładny manometr 

Plus neutralny: Cena. Już tłumaczę: Jak na działającą pompkę okazyjna, jak na szmelc na 3 miechy za dużo :(

Ogólnie nie polecam !

• 2

Reklama

Reklama

#2 porcelanowy

porcelanowy

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1081 postów
Garaż Rower

Napisano 11 maj 2016 - 21:19

Powitoł

Podobny incydent mieliśmy z kumplem ostatniej soboty: lekko nabity amor spokojnie dopompowaliśmy do 50-60psi.

Przy próbie podpompowania powietrze uszło do zera i po piętnastu minutach fukania pompką daliśmy spokój. Powietrze uciekało gdzieś głowicą.

W akcie desperacji podłączyłem pompkę zefala i doładowałem ile pary w rękach było. Nadal mało i sporo uciekło przy odkręcaniu wężyka ale objechać trasę się dało :) Szkoda, że nie spróbowaliśmy drugi raz podpiąć beto. Może by zadziałała.

Tak czy siak, beto na pewno nie kupię.

• 0
Steel is real  :thumbsup:  Stalowa stadnina :D
https://www.strava.c...tes/porcelanowy
Nóż To Narzędzie :002:

#3 lenon77

lenon77

Pro

• Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 14 maj 2016 - 17:22

U mnie również zaczęło uciekać powietrze z głowicy. Udało mi się to prowizorycznie naprawić taśmą teflonową, ale chyba czas się rozejrzeć za nową pompką.

• 0

#4 zajonc

zajonc

Pro

• Użytkownik
  • 171 postów
Garaż Rower

Napisano 16 maj 2016 - 11:44

u mnie też ucieka w tym samym miejscu, gówno, a nie pompka, spróbuje okleić to mocno taśmą izolacyjną albo napcham smaru do środka? a jak sie wkurze to odeśle im i niech wymienią ten bubel:|

• 0

#5 Abdullah

Abdullah

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 16 postów

Napisano 21 maj 2016 - 12:27

Również próbowałem naprawiać, były taśmy, super kleje, ale nie pomogło. Zaopatrzyłem się za to w pompkę od X-Fusion.U mnie w sklepie 104zł, w necie 109. Sprawia wrażenie solidniejszej i po pierwszym użyciu stwierdzam, że przy odkręcaniu mniej powietrza ucieka. Ma też bardziej czytelny manometr, do 300psi. Poużywam trochę, to się jeszcze wypowiem.
  • 0

#6 ACTIVIA

ACTIVIA

Master

• Sklep rowerowy
  • 1790 postów
  • Imię:Piotr

Napisano 25 maj 2016 - 19:04

Ja zawsze używam pompki GIYO i nigdy mnie nie zawiodły a dziennie na serwisie kilkanaście razy je używam

f330a.jpg

f331a.jpg

• 0

Autoryzowany Dealer i Serwis Amortyzatorów Sr Suntour, Pełny Asortyment Części Zamiennych,

Producent Rur Sterowych, Tokarstwo, Frezarstwo, Spawalnictwo, Narzędzia Własnej Produkcji

Reklama

Reklama

#7 Abdullah

Abdullah

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik
  • 16 postów

Napisano 25 maj 2016 - 19:21

Taką giyo jak na górnym zdjęciu ma też serwisant w miejscowym rowerowym. Już długo jej używa i wszystko z nią OK :D

• 0

#8 siimon

siimon

Master

• Użytkownik
  • 1533 postów
  • Imię:Szymon
Garaż Rower

Napisano 25 maj 2016 - 19:43

Moja beto też przepuszczała trochę ale teraz dopiero skojarzyłem, że to tylko przy pompowaniu od zera.
Trzeba jednak trzymać te paragony.
  • 0

#9 Artwro

Artwro

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1057 postów
  • Imię:Artur
Garaż Rower

Napisano 27 maj 2016 - 22:23

Moja BETO(model nieznany,zakupiony za około siedem dych)przerobiła Torę,Recona, a obecnie od czterech chyba lat walczy z Sidem.Nigdy nie miałem z nią żadnych problemów.Nadmienię też że poza Beto stacjonarną ,przy rowerku mam pompkę z Decathlona za dychę(teraz pietnascie złociszy kosztuje)i tez działa.Czyli co?szczęście albo fart jak kiedys mówili złodzieje oraz inni przestępcy.

• 0

#10 michuuu

michuuu

Emeryt

• Użytkownik
  • 6722 postów

Napisano 28 maj 2016 - 07:02

Też mam Beto od kilku lat i nie mam żadnych problemów.

W związku z zachęcającą ceną pewnie w terenie jest ich od groma i pytanie jaki procent jest trefnych. By jak pięciu użytkowników narzeka to pewnie jest to pomijalne.

• 0

#11 K3RMIT

K3RMIT

Amator

• Użytkownik
  • 80 postów
  • Imię:Mateusz :)
Garaż Rower

Napisano 29 maj 2016 - 09:34

Ja też nie mam zastrzeżeń do pompki BETO tylko że do amortyzatora używam starszego modelu niż MP-002 takiej bez rozkładanej rączki i nie miałem jakichkolwiek zastrzeżeń ani razu mnie nie zawiodła :) może ten nowszy model jakiś trefny :)

• 0

#12 Marjanek

Marjanek

Pro

• Użytkownik
  • 181 postów

Napisano 29 maj 2016 - 10:12

akurat do tego modelu nie mogę nic powiedzieć ale mam też beto tylko model mp035, napompowala już wiele amorow i nigdy nie miałem najmniejszego problemu

Agresywnie wydrapane zardzewiałym gwoździem w Tapatalk
  • 0

Reklama

Reklama

#13 Artwro

Artwro

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1057 postów
Garaż Rower

Napisano 19 czerwiec 2016 - 16:58

Moja BETO(model nieznany,zakupiony za około siedem dych)przerobiła Torę,Recona, a obecnie od czterech chyba lat walczy z Sidem.Nigdy nie miałem z nią żadnych problemów.Nadmienię też że poza Beto stacjonarną ,przy rowerku mam pompkę z Decathlona za dychę(teraz pietnascie złociszy kosztuje)i tez działa.Czyli co?szczęście albo fart jak kiedys mówili złodzieje oraz inni przestępcy.

Ale przechwaliłem,puszcza powietrze przez obrotową głowicę.Wymiana oringów powinna załatwic sprawę.

• 0

#14 BikerLight

BikerLight

Master

• Użytkownik
  • 1874 postów
  • Imię:Kuba

Napisano 20 czerwiec 2016 - 11:55

Byłem zbyt leniwy żeby szukać odpowiedniego oringu i w swojej Beto posmarowałem oring smarem silikonowym. Prowizorka ale działa.

• 0

#15 Żbik

Żbik

Stary wyjadacz

• Elita
  • 3774 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 14:31

Mam Beto od kilku lat i dużo przetrwała, nic się z nią nie dzieje. Ostatnio ją zgubiłem w mieszkaniu gdzieś i zamówiłem kolejną. Wczoraj przyszła nowa, a stara... się znalazła... Tak więc nową wystawiłem na giełdę ;)

Nie mniej, nowy model to SP-002AG. Nie wiem czym się różni od opisywanej przez Ciebie MP-002, wygląda praktycznie bliźniaczo.

Załączone pliki

• Załączony plik  image.jpeg   108,67 KB   95 Ilość pobrań

• 0

#16 pawel2208

pawel2208

Maniak

• Użytkownik
  • 576 postów
  • Imię:Paweł
Garaż Rower

Napisano 22 czerwiec 2016 - 17:26

Raczej jest to ta sama wersja pompki co tu opisywana :)

• 0

#17 Artwro

Artwro

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1057 postów
Garaż Rower

Napisano 23 czerwiec 2016 - 20:06

Muszę przeprosić moja pompkę,jest dobra tylko coś źle poskładałem.Zakupiwszy dzisiaj inną(Xfusion,taka podróbka RS)okazało sie ze Beto jest całkiem dobra,teraz mam dwie.Pociesza mnie fakt że zapłaciłem tylko osiem dych zamiast ceny z półki 110zł.Czyli BETO jest ok.

• 0

#18 mo2

mo2

Amator

• Użytkownik
  • 93 postów
  • Imię:Darek

Napisano 26 wrzesień 2016 - 03:58

Też miałem problem z pompą beto. Na jednym zaworze działała a na drugim nie, później na odwrót albo w ogóle. Okazało się że napuchła uszczelka w głowicy dystansująca/uszczelniająca zawór w amorze. Pin w głowicy pompki nie dochodził do rdzenia zaworu amortyzatora. Wystarczyło wyciągnąć uszczelkę , przeciąć na pół i po problemie. Może się komuś przyda.

• 0

#19 porcelanowy

porcelanowy

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1081 postów
Garaż Rower

Napisano 27 wrzesień 2016 - 07:08

Powitoł

Taką kliknąłem - z tej konkretnej aukcji ;)

http://allegro.pl/sh...item=6390059358

Nie mam udziału w zyskach sklepu ale oferta... dziwnie dobra.

Opinie o sklepie są różne. Zobaczymy :)

Beto skreśliłem KAŻDĄ po doświadczeniach swoich i opisanych m.in. tutaj. Potrzebuję pompki która będzie działać z pudełka, a nie coś co po czasie będzie trzeba samodzielnie reanimować/przerabiać/dostrajać. Wolę skupić się na rowerze a nie narzędziach do niego :)

Użytkownik porcelanowy edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 07:27

• 0
Steel is real  :thumbsup:  Stalowa stadnina :D
https://www.strava.c...tes/porcelanowy
Nóż To Narzędzie :002:

Reklama

Reklama

#20 michuuu

michuuu

Emeryt

• Użytkownik
  • 6722 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 08:34

Opinie o sklepie są różne. Zobaczymy

To nie firma w garażu, kupowałem kilka razy bez wtopy.

• 0