Skocz do zawartości

[rower] najlżejszy do startów MTB


evo

Rekomendowane odpowiedzi

oj to jednak chyba nie czytałeś tego tematu. :)

 

Jezdzilem ostatnio na Giancie XTC Composite ale tylko po asfalcie bo to oczko w glowie wujka. Nawet jak nim wyjezdzalem na droge to sie krzywo na mnie patrzyl. Coz powiedziec, zrobil wrazenie bo to pierwszy tak lekki rower, z ktorym mialem do czynienia i coraz powazniej zaczalem myslec o odchudzaniu roweru. Moze nie w tak radykalny sposob, niemniej jednak by zejsc gdzies ponizej 12kg. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił Mnie Ten Temat i Chciałbym Podać Wam Link Do Galerii Gdzie Są Lightowane-Bike Light-Bike Są Tam Foty Świetnych Rowerów :)

 

OT/ Czy naprawde nie ma kryteriow co zasad pisowni...? Za chwile z CapsLockiem piasac ktos bedzie. /OT

 

A co do lekkich rowerow to bardzo cieszylbym sie gdyby ponizej 11 kg udalo mi sie zjechac na swoim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia te ograniczenie wagi do 6,8 kg w kolarkach (UCI) powoduje, ze nie muszą az tak na maxa odchudzac ram ;)

 

W pewnym sensie jest nawet nieco inaczej, najwpierw odchudza sie koła na maxa a potem rama (i reszta) waży tyle ile zostaje resztówka :)

Wiec musi byc lekka, ale tak by całość wazyła 6,8 kg, wiec nie musza sie z ramą starać pobijac rekordów odchudzania w przypadku ramy.

Tam carbon stosuje sie chyba bardziej ze względów na inne jego właściwości, wiemy jakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie jestem maniakiem wagi, nawet w przeciwnym kierunku podążam - wytrzymałość/trwałość chodź lubię lekkie części - w tym zakresie wytrzymałości który potrzebuję szukam zawsze najlżejszych. Ostatnio nawet spodobały mi się śrubki tytanowe ale bardziej jako biżuteria niż chęć obniżenia wagi - zresztą nie wydam 700zł na ich zestaw by oszczędzi 100g. Natomiast mam pytanie odnośnie tego "zwycięskiego" Scotta jak w 1 poście. Czy może mi ktoś powiedzieć jak można poza wystawką używac kierownicy 68g, sterów 32g (plastikowe kulki czy jak) czy sztycy 105g. Wyobrażam sobie ścianki jak w puszcze do piwa, wybrodukować takie rury można ale chyba nawet jak ktoś 30kg waży to to złamie przy pierwszych dziurach :eek: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to rowery do oglądania, a nie do jazdy!

Faktem jest, że można zrobić bika do MTB ważącego 6 kilo, a 8 to już niewielki problem, tylko... dlaczego, jak ktoś zauważył słusznie na początku tematu, większość topowych modeli race czy do maratonów waży tak 9,5-10,5? Bo dopiero wtedy rower jest wytrzymały i nie pęknie w nim główka ramy jak nie zdążymy wybrać większego dołka, albo sztyca kiedy za mocno klepniemy na nią d***... swą osobą :D

Dla tych, co nie chcą wydać na rower kupy kasiory ani nie są maniakami rozwiercania/szlifowania/polerowania każdej części z osobna, wynik 11,5-12 kg jest już spoko (ja założyłem mało amitnie że zejdę do 12-12,5, ale np. rama waży 1936 dokładnie a jej nie zmienię, kiera będzie gięta 620mm a korba to "zwykłe" Deore i to na blatach 26-36-48).

PS SCHMOLKE robi fajne części - ramy z tytanu po ~1,20kg, te sztyce 110g... eh, ciekawe czy to wytrzyma takiego "wiejskiego bikera" co to golonka-piwo-wódeczka i waga 120 bez kufajki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z moją nielekką d**ą bałbym się wystartować na maratonie mając ramę o cienkości ścianek puszki po piwie czy takiejże sztycy. wole mieć solidniejsze rzeczy pod sobą, a tam gdzie można odchudzić to czemu nie, np moje tylne koło waży 800g (bez kasety i opony), a że jest zrobione z odpowiednio dobranych komponentów to wytrzymuje jak na razie wszystko.

 

a z resztą nie widze sensu w posiadaniu najlżejszego roweru do MTB na świecie skoro się nawet na nim nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekkie rowerki startuja w ostrych wyscigach i dostaje po tylku ale mnie bo ich wlasciciele na ogle maja dobra technike i wybieraja dobra trase a ponadto waza np 60kg w porywach-wtedy mozna miec sprawny rowerek np 7kg co caly sezon da rade

 

ok, jednak nie stać mnie na zmianę roweru co sezon, więc wole mieć coś solidniejszego, a poza tym ważę trochę więcej niż 60 kg.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
Składał, czy przerabiał jakiś rower za 15 tys ? ;)

 

Bo 7-7,5 kg to mniej chyba, niż ściga się PL czołówka, przecież firmowe Orebey czy Teamowe Scotty ważą w okolicy 9-9,5 kg.

 

Moj znajmoy ściga sie czasem na biku bez amorków (raczej niezbyt kamieniste i zjazdowe trasy/zawody), przez to jego waga to około 10 kg, mimo że dał za niego koło 2-2,5 tys. juz z przeróbkami.

 

 

 

http://www.orbea.pl/oferta.php?group=&...id=051025154334

9,85 kg

Alma Team

---

Team 06

http://www.orbea.pl/image.php?src=images/0...w=457&h=297

9,95 kg

 

;)

 

 

Znajomy się ściga na rowerze 8,3kg na tarczach ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś liczyłem ile może ważyć rowerek na dobrych/wytrzymałych komponentach wyniki były mniej więcej takie:

- moja waga 90kg rower mi wyszedł 8,8-9,1kg na oponach do jazdy a nie do parku czyli o wadze 460gr, bo opony poniżej 400gram nadają się tylko na asfalt i ubity teren, na kamienie już nie przy takiej wadze! tylko cena wysoka była :)

- czym biker lżejszy tym można spokojnie schodzić z wagi!!!

 

W rowerze kolegi 8,1kg ma ograniczenie wagowe do 75kg :) sztycę już raz złamał ale ją wymienili na gwarancji, róg złamany i jest klejony :) no i ta waga 8,1 to na papierowych oponach jest na RR wynosi koło 8,4kg :)

 

Dajmy przykład 1 kupi kierę 100gramową i nie będzie się bał o zęby a drugi kupi 150gram aby czuł się bezpiecznie każdy sobie musi znaleźć granicę przy której nie będzie się obawiał o zdrowie :)

Dla mnie np. kiera to minimalna wag to 130-140gr nie mniej!, mostek koło 100gr z Ti śrubami, sztyca podsiodlowa koło 210gram minimum, koła minimum 1500 gram lżejsze są jak patyczki przy mnie, koła mavic slr podemną się gną jak zapałki podczas przyspieszania , bardzo małą sztywność boczną mają ze względu na małą liczbę szprych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat slr nie sa dobrym wyznacznikiem waga/sztywnosc. Mozesz miec sporo lzejsze kolka i wieksza sztywnosc - w porownywalnej cenie.

Sztyca 181g thomson.

Rowniez nie naleze do tej lekkiej czesci bikerow :D

W tych granicach wagowych bikera to ok 8,2kg bez zadnych obaw. Chociaz tez nie obawialbym sie zejsc nizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...